Būs paukošanās Bauskas pilī

Sestdien, 28. septembrī, pulksten 14 Bauskas pils muzejā Senā dzīvesveida skolas ciklā notiks sarīkojums «Paukošanās māksla», informē iestādes pārstāve Ilva Bitēna.
Apmeklētāji uzzinās, kā attīstījusies paukošanās māksla dažādos vēstures periodos, kāda tā ir mūsdienās. Būs iespēja vērot profesionālu paukotāju demonstrējumus.
Pasākumu papildinās ekspresizstāde, kurā būs aplūkojama 1664. gada paukošanās mācību grāmata, 16. gadsimta divkaujas duncis un 16. – 17. gadsimta rapiera asmens, kas atrasts Bauskas pilī arheoloģisko izrakumu laikā.
Par paukošanās attīstības vēsturi un tajā izmantotajiem ieročiem stāstīs Bauskas pils muzeja speciālisti Jānis Grūbe un Ilona Taure. Par mūsdienu paukošanās sporta veidu stāstīs un paraugdemonstrējumus rādīs paukotājs Jānis Jakubovskis un citi sportisti.
Paukošanās cīņas pirmsākumi meklējami Senajā Ēģiptē. Viduslaikos Eiropā radās pirmās paukošanās ģildes. 16. un 17. gadsimtā lielu popularitāti iegūst dueļi. Mūsdienās paukošanās cīņās izmanto floreti, špagu un zobenu, kuru pirmsākumi meklējami pirms vairākiem gadsimtiem.
Bērniem līdz septiņu gadu vecumam ieeja pasākumā ir bez maksas, bet citi var iegādāties biļetes iepriekšpārdošanā Bauskas pils muzeja kasē, mākslas salonā «Meistars Gothards», kā arī rezervēt tās pa tālruni 63923793, 63922280 vai e-pastu: bauska.pils@e-apollo.lv. Vairāk informācijas mājaslapā bauskaspils.lv.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»