Florbolisti izlaiž uzvaru no rokām

Sandra Danosa

2007. gada 15. decembris 22:00

2068

Sestdienas, 15. decembra, vakarā Latvijas florbola čempionāta virslīgā savu sesto zaudējumu sezonā piedzīvoja «Uzvara-Lauks» florbolisti, kuri savā laukumā spēles pagarinājumā ar 8:9 piekāpās Talsu komandai.Spēles pirmajā un otrajā trešdaļā iniciatīva laukumā piederēja mājiniekiem. Baušķeniekiem izdevās gūt piecus vārtus, bet savējos nenosargāja no trīs precīziem pretinieku metieniem. Pēdējā periodā «Uzvara-Lauks» florbolisti turpināja dominēt, panākot arī triju vārtu pārsvaru (8:5), taču mača beigās, esot mazākumā, viss iegūtais tika palaists vējā, un spēles pamatlaiks beidzās ar neizšķirtu 8:8. Savukārt papildlaikā uzvaras vārtus talsiniekiem nodrošināja Artis Raitums.«Spēles iznākums ir lielā mērā tiesnešu «nopelns». Tik nesaprotami lēmumi sen nebija pieredzēti. Piemēram, mūsējo vārtsargs Uģis Upenieks saņēma piezīmi par spēli guļus, taču, kā zināms, šāds sods tiek piemērots laukuma spēlētājam nevis vārtsargam. Nepārtraukti tiesāts tika viesu labā. Sanākušos līdzjutējus redzētais satracināja, un vairāki iereibušie fani devās laukumā iekaustīt pretinieku spēlētājus. Pēc šādiem gājieniem daudziem skatītājiem sporta zāle bija jāpamet, savukārt spēlei tika pieprasīts pārtraukums,» komentē Bauskas rajona Padomes Sporta nodaļas vadītāja Inga Ūbele. Pēc spēles sašutumu par tiesnešu darbību neslēpa arī «Uzvara-Lauks» galvenais treneris Dainis Akmentiņš, kurš bija neizpratnē, kā viņa komandas spēlētājam var iedot divu minūšu sodu par bloķēšanu, kad tas gar laukuma malu dodas uzbrukumā. Tieši spēle skaitliskajā mazākumā esot bijis galvenais zaudējuma iemesls, jo pie tā vēl daudz esot jāpiestrādā, ziņo portāls «Florbolziņas». Turklāt I. Ūbele piebilda, ka «Uzvara-Lauks» florbolisti parādīja baudāmu spēli - lieliskas kombinācijas, tehnisku izpildījumu. Tāpat komanda nopelnīja vienu punktu, jo spēle beidzās neizšķirti. Viņa arī atzīmēja, ka pēc ilgāka pārtraukuma komandā atgriezies Rihards Krūmiņš, kurš priecējis ar savu izkopto spēles tehniku. Savukārt runājot par pretiniekiem - Talsu komandu – I. Ūbele uzsvēra, ka tās panākumu nopelns ir uz šo komandu pārgājušie «Ķekavas» florbola komandas spēlētāji. Pēdējais jaunpienācējs pie talseniekiem ir Dailis Skudrītis. Ar šo pārēju Skudrītis sekojis Kristiāna Lisovska, Jāņa Jansona, Arta Raituma, Oskara Fīrmaņa, Riharda Fīrmaņa un vārtsarga Māra Roņa piemēram, kuri sezonas sākumā «Ķekavas» komandu nomainīja pret «Talsiem». Pašlaik baušķenieki turnīra tabulā ieņem piekto vietu, Talsu komanda – ceturto, atpaliekot no visām trim pagājušās sezonas medaļniecēm - «Cel Tik/Lekrings», «Latvijas Avīze/LU» un «Rubene».