Florbolisti piedzīvo kārtējo zaudējumu

Sandra Danosa

2007. gada 22. decembris 19:16

770

Sāpīgu zaudējumu Latvijas čempionātā florbolā sestdien, 22.decembrī, viesos piedzīvoja «Uzvara-Lauks» florbolisti, kuri ar 5:11 piekāpās vietējai Stalbes «Pārgaujas» komandai.Pirms dueļa gaisā virmoja spriedze, jo gan pārgaujieši, gan baušķenieki apzinājās spēles nozīmi. Līdz šai spēlei turnīra tabulā abas komandas atradās viena otrai līdzās. Stalbes un Bauskas komanda līdz šim bija nopelnījusi pa 15 punktiem, atrodoties piektajā un sestajā vietā. Komandas apzinājās – ielauzties labāko četriniekā būs grūti, taču arī noturēties labāko sešiniekā nebūs vienkārši. Tādēļ uzvara bija nepieciešama abām komandām. Mājinieki jau pirmās trešdaļas piektajā minūtē atklāja spēles rezultātu. Taču komandas un atbalstītāju prieki nebija ilgi, jo jau gandrīz pēc pusotras minūtes baušķenieki rezultātu izlīdzināja, bet desmitajā minūtē precīzs izrādījās Ingus Panteļējevs, un «Uzvara-Lauks» pamanījās izvirzīties vadībā 2:1. Tomēr neilgi pirms trešdaļas beigām baušķenieki saņem sodu, un „Pārgauja" lieliski izmanto izdevību, realizējot vairākumu, un izlīdzina rezultātu. Pirmā trešdaļa noslēdzās 2:2. «Pārgaujas» komanda otrajā periodā spēja panākt lūzumu. Šajā periodā «Uzvara-Lauks» neizskatījās pēc tās komandas, kas spēli uzsāka pirmajā trešdaļā. «Pārgauja» veica izrāvienu ar 6:0. Baušķeniekiem nelīdzēja arī paņemtais 30 sekunžu pārtraukums pēc ielaistajiem sestajiem vārtiem. Tomēr «Uzvara-Lauks» otrajā trešdaļā sausā nepalika, un Ģirts Laugalis 33. minūtē guva vārtus, panākot 8:3 mājinieku labā. Tomēr pēdējais vārds šajā trešdaļā piederēja mājiniekiem. Ritvars Jansons apmēram 2 minūtes pēc zaudētajiem vārtiem atjaunoja sešu vārtu pārsvaru. «Pārgauja» šajā trešdaļā sameta 7 «vārtus». Spēles liktenis praktiski bija izšķirts. Mājiniekiem atlika pēdējās 20 minūtēs nepalaisties aizsardzībā, un uzvara būtu rokā. Labi spēlēja ne tikai aizsardzība, bet arī uzbrukums. Ilvars Balodis «Pārgaujai» atnesa desmito panākumu šajā spēlē. Baušķenieki centās gūt vēl kādus vārtus, lai zaudējums nebūtu pārāk sāpīgs, kas viņiem arī izdevās. Rihards Krūmiņš vienus vārtus atguva. Tomēr Lauris Ābols no «Pārgaujas» spēja atbildēt ar tādu pašu gājienu, turklāt vārtus viņš guva mazākumā. Spēlei punktu pēdējā minūtē pielika «Uzvara-Lauks» spēlētājs Rihards Krūmiņš, kas vēl reizi guva vārtus. Spēle noslēdzās ar 11:5, kur uzvaru svinēja «Pārgaujas» florbolisti. Pēc šīs spēles baušķenieki turnīra tabulā noslīdēja uz sesto, bet «Pārgaujai» atļāva pakāpties uz piekto vietu. „Pārgauja" - „Uzvara/Lauks" 11:5 (2:2, 7:1, 2:2) Izmantotie resursi: www.florbolazinas.lv