BauskasDzive.lv ARHĪVS

Šahistu domas virpuļo svētku turnīrā

2007. gada 28. decembris 13:41

2017

Ar Ziemassvētku starprajonu turnīriem 23. decembrī noslēdzās 2007. gadā plānotie šaha sarīkojumi. Piecu rajonu šahistu tikšanās tempo turnīrā beidzās ar pārliecinošu ceraukstieša Maigoņa Avotiņa uzvaru.20 dalībnieku konkurencē veiksmīgi cīņas aizvadīja arī sacensību vecākais dalībnieks baušķenieks OttoZaprovskis, kurš 26. decembrī svinēja 75. gadskārtu un vienmēr aktīvi piedalās visos kluba rīkotos pasākumos.Šoreiz viņam trešā vieta, bet visa gada tempo turnīru kopvērtējumā 32 dalībnieku konkurencē iegūta pirmā vieta. Tā turpināt, Otto! Pieredzējušo vecmeistaru pulkā «olimpisko» sešnieku noslēdza jaunieši - baušķenieks Oļegs Beinerts un stelpietis Kaspars Kalniņš. Ziemassvētku ātrspēles turnīrā tikai sliktāks papildrādītājs Kasparu ierindoja augstajā otrā vietā, bet pie trešās godalgas tika Dzintars Ķerpis no Mežotnes.Vienlaikus ar Ziemassvētku turnīru uzvarētāju apbalvošanu, kur galvenās balvas dāvāja rajona Padome,notika arī pilsētas Domes atklātā čempionāta uzvarētāju apbalvošana. Galveno balvu un zelta medaļu ieguva baušķenieks Oļegs Beinerts (77 punkti), sudraba un bronzas godalgu liktenis izšķīrās tikai pēc savstarpējā mača rezultāta vērtējuma.  Otrajā vietā ierindojās ceraukstietis Andris Zomerovskis, bet trešo godalgu saņēma Dzintars Ķerpis (abiem pa 76 punktiem). Dzintara trofeju kolekciju papildināja arī balva par otro vietu gada tempo turnīru kopvērtējumā. Nepiedaloties šīgada pēdējā tempo turnīrā, tomēr trešo vietu kopvērtējumā saglabāja baušķenieks Jānis Straģis. Tāpat kā šogad, arī nākamgad šaha cienītāju tikšanos pie melnbaltajiem galdiņiem plānojam katra mēneša pēdējā svētdienā.Rajona čempionu medaļas sadalījuši arī skolu šahisti. Vecākajā grupā uzvarēja Ģirts Dubinskis (Griķu pamatskola), otrajā vietā ierindojās Didzis Kaktabulis (Bērzu pamatskola), trešā godalga tika Renāram Lauciņam (Misas vidusskola). Jaunākajā grupā ar visām uzvarām čempionātu noslēdza misenieks Toms Jaunzems, bet jaunāko meiteņu trijniekā ierindojās Agnese Mora un Luize Diena no Misas vidusskolas un Una Mašinska no Mežotnes pamatskolas. Uzvarētāju komandas kausu izcīnīja šaha fanātiķa Egona Nēringa apmācītie Misas vidusskolas audzēkņi.  Komandām otrā un trešā vietā sporta skolotāja Normunda Zalgaucka lolojums - jaunie šahisti no Bērzu pamatskolas un Bauskas Kristīgā pamatskolas.