«Uzvara/Lauks» atzīst čempionu pārākumu

Sandra Danosa

2008. gada 26. janvāris 22:00

840

Sestdien, 26. janvārī, Latvijas florbola čempionāta virslīgā «Uzvara/Lauks» florbolisti savā laukumā tikās ar vienu no čempionāta līderēm - «Latvijas Avīzi/ LU». Ar rezultātu 7:11 mājinieki atzina viesu pārākumu.«Uzvara/Lauks» komanda bija spiesta otro maču aizvadīt bez diskvalificētā komandas pamatvārtsarga Uģa Upenieka. Jāmin gan, ka pagājušajā nedēļā tas baušķeniekiem netraucēja svinēt uzvaru pār «ASK/Lielvārdi». Taču šoreiz pretinieks bija daudz nopietnāks - «Latvijas Avīze/LU», kas līdz šim cītīgi sekojusi līderei «Cel Tik/ Lekrings», turnīra tabulā ieņemot otro vietu.Viesu komanda šo spēli sāka diezgan pārliecinoši. Trešajā minūtē «Latvijas Avīzes/ LU» spēlētājs Ivo Preiss atklāja rezultātu, bet pēc desmit minūtēm Toms Rutkis dubultoja viesu pārsvaru. Taču «Uzvara/Lauks» nedomāja nolaist nūjas un turpināja uzbrukumus, kas vainagojās ar panākumu - rezultāta starpību samazinot līdz minimumam (pirmos vārtus pirmās trešdaļas 15. minūtē guva Māris Lasmanis, bet pēc mirkļa precīzs bija arī Māris Akmentiņš). Tiesa gan mājiniekiem to realizēt izdevās spēlējot vairākumā. Līdz trešdaļas beigām gan vienlīdzīgu rezultātu saglabāt neizdodas, jo pēdējā minūtē «Latvijas Avīze/LU» gūst vēl vienus vārtus.Otrajā trešdaļā «Uzvara/Lauks» florbolisti precīzi izrādās divreiz, turklāt arī viesi pietuvoties neļāvās un bumbiņu pretinieku vārtos izmanījās iesist četras reizes. Trešā trešdaļa aizsākās ar sodiem gan mājiniekiem, gan viesiem. Trešdaļas bilance - 3 vārti komandai «Uzvara/Lauks», par vieniem vairāk «Latvijas Avīzei/LU». Spēles izskaņā veiksmīgi nospēlēja Ģirts Laugalis un Rihards Mallons. Šīsdienas spēlē laukumā bija devies arī komandas menedžeris Aivars Duklavs, kurš mača beigās, apliecinot savu meistarību, raidīja lielisku piespēli Rihardam Mallonam, ļaujot spēlei punktu pielikt ar septītajiem vārtiem.«Zaudējums bija paredzams, taču komanda turējās godam un parādīja sen neredzētu, baudāmu spēli. Ļoti labi nospēlēja vārtsargs - Elvis Holsts. Šovakar viņš taisīja tādus brīnumus - leca līdaciņas, vilka bumbiņas no vārtiem ārā brīžos, kad šķita, ka nav vairs cerību. Puisis tiešām perspektīvs, un katra spēle neapšaubāmi paaugstina viņa meistarību. Šoreiz mūsējiem daudz kļūdu bija aizsardzībā, kas arī ir komandas vājā puse. Ļoti daudz bija neizmantoto iespēju. Arī vārtu attiecība jau runā pati par sevi - mūsējie pa pretinieku vārtiem metuši 23 reizes, kamēr viesi 43 reizes,» spēles gaitu komentē Bauskas rajona Padomes Sporta nodaļas vadītāja Inga Ūbele.