Vecumniekos gaida volejbola karsējus

Mārīte Ozoliņa

2008. gada 4. marts 10:30

742

Volejbola kluba «Vecumnieki» komanda rīt, 6. martā, savās mājās dosies laukumā Nacionālās līgas otrajā izslēgšanas spēlē. Pirmā uzvara cīņā ar RTU vienību spēlētājus un līdzjutējus noskaņo atkārtot panākumu. Izslēgšanas turnīrs sākās 1. martā Rīgā un Jēkabpilī. Vecumnieku volejbolisti galvaspilsētā ļoti spraigā cīņā trīs setos (25:19, 25:23, 31:29) pieveica RTU spēlētājus. Komandas treneris Jānis Plūme raksturo spēli: «Rezultāts neattēlo cīņas gaitu, tā bija saspringta visu laiku. Taču trešais sets izvērtās visgarākais un notikumiem bagātākais. Otrā seta beigās viens pretinieku komandas spēlētājs saņēma dzelteno kartīti. «Vecumnieki» izmantoja sāncenšu apmulsumu un izvirzījās vadībā. Jau pēc dažām epizodēm rīdzinieki atspēlēja deficītu, taču Vecumnieku komandai līdz pat seta galotnei bija minimāls pārsvars - 19:17, 24:23. Ginta Kalniņa vietā laukumā nāca Edvīns Fjodorovs, kam bija noteikts uzdevums pret sāncenšu līderi. Maiņa notika arī atpakaļ. Pašā spēles izskaņā RTU atspēlēja deficītu.  Galotnē bija mēģinājums pastiprināt aizsardzību, tomēr vēlamais - uzvara setā - netika sasniegts. Kad rezultāts bija 29:29, veiksmīgi darbojās komandas līderi, kuri precīzi darbojās gan aizsardzībā, gan uzbrukumā un pielika punktu spēlei -31:29.» Rezultatīvākie Vecumnieku komandā bija: Ivars Sproģis (13), Kārlis Volodins (13), Jānis Kovals (11), Gints Kalniņš (9), Uģis Dombrovskis (9), Pēteris Plūme (8), Artūrs Kauliņš, Edvīns Fjodorovs, Matīss Augstkalns. Vecumnieku pagasta padomes priekšsēdētājs Rihards Melgailis uzteic komandu par psiholoģisko un fizisko izturību. Viņš saka: «Iespējams, RTU nenovērtēja mūsu volejbolistus, jo viņi bija divas reizes piekāpušies rīdziniekiem. Otrā spēle būs ne mazāk sīva. Cerams, līdzjutēji būs tikpat atsaucīgi kā pirmajā spēlē, kad savējos atbalstīja ar tauru un bungu skaņām.»Izslēgšanas turnīra pirmajās divās kārtās tiek spēlēts līdz divām uzvarām. Ceļš līdz Nacionāls līgas medaļām nav vienkāršs.