BauskasDzive.lv ARHĪVS

Zemgalē 2021.gadā atgriezušās 118 personas

www.bauskasdzive.lv

2022. gada 6. janvāris 08:07

235
Zemgalē 2021.gadā atgriezušās 118 personas

Zemgales Plānošanas reģionā (ZPR) 2021. gadā atgriezās 72 ģimenes (118 personas) – 69 pieaugušie un 49 bērni. Visvairāk personu remigrējuši no Lielbritānijas, Īrijas, Vācijas, Norvēģijas, Dānijas, portālu informēja ZPR pārstāve Ilze Lujāne. 


Viņa pastāstīja, ka ģimenes atgriezušās Jelgavas, Aizkraukles, Dobeles, Bauskas, Jēkabpils un Jelgavas novada pašvaldībās. Pērn Zemgales plānošanas reģiona remigrācijas koordinatore Anete Spalviņa sagatavojusi 407 individuālos piedāvājumus remigrantiem, piedalījusies nozares tiešsaistes semināros, dažādās apmācībās, diskusijās, sniegusi intervijas, organizējusi iedvesmas lekciju "Atgriešanās Latvijā - dzīves pārmaiņu anatomija!", kuras mērķis bija noskaidrot, kā pārcelšanās un atgriešanās procesu padarīt vieglāku un kā tam rast drosmi sarežģītos apstākļos.


A. Spalviņa akcentēja, ka atgriešanās process ir pārdomāts lēmums, kuru visbiezāk pieņem ģimenes ar bērniem, kuriem jāuzsāk skolas gaitas. Koordinatore palīdz atgriezties Latvijā, pēc ilgstošas prombūtnes iesaistīties vietējās sabiedrības aktivitātēs un darba tirgū. A. Spalviņa potenciālajiem remigrantiem nāk talkā ar praktisku informāciju un ieteikumiem dažādu jautājumu risināšanā. 

2021.gads bijis izaicinājumiem pilns, visbiežāk ģimenes interesējušās par bērnu iekārtošanu skolā un bērnu dārzā, dažādiem sociālajiem pakalpojumiem, kreditēšanas iespējām un nodarbinātību.

 

A.Spalviņa atzīmēja, ka remigrācijas koordinatori ir svarīgs atbalsts cilvēkiem, kuri apsver iespēju atgriezties uz dzīvi Latvijā. Koordinatori visos plānošanas reģionos palīdz spert pirmos soļus, lai atgriešanās nebūtu apjukuma un neziņas pilna. Vēl esot mītnes zemē remigranti saņemt palīdzību dokumentu sakārtošanā, kurus nepieciešams iesniegt Latvijā. Tāpat koordinatori pamazām palīdz iekārtot bērnus skolā un bērnudārzā, atrast dzīvesvietu un darbu.

Remigrācijas koordinatore gan nenoliedz, ka process jebkurā gadījumā nav viegls - jo īpaši, ja ārzemēs dzīvots ilgu laiku un nav vietējā bankas konta un SmartID. Tāpat tas ir ilgs process, kas bieži vien aizņem gadu, reizēm pat divus. Pie remigrācijas koordinatores cilvēki mēdz vērsties arī pusotru gadu pēc atgriešanās.