BauskasDzive.lv ARHĪVS

Lielupē ūdens līmenis tuvojas pēdējo gadu augstākajai atzīmei

LETA

2022. gada 5. janvāris 07:18

588
Lielupē ūdens līmenis tuvojas pēdējo gadu augstākajai atzīmei

Zemgales un Kurzemes upēs turpina paaugstināties ūdens līmenis, applūst plašākas teritorijas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.


Izejot ledum, Ventā pie Kuldīgas ūdens līmenis krities divus metrus zem otrdien sasniegtā maksimuma. Ūdens līmenis kāpj Ventas lejtecē.


Durbē pie Cīravas ūdens līmenis vairs tikai par desmit centimetriem atpaliek no 2017.gada novembrī sasniegtā plūdu maksimuma.

Bārtā pie Dūkupjiem ūdens līmenis kopš gadumijas kāpis par vairāk nekā diviem metriem, taču tas ir metru zemāks par 2010.gada pavasara palu maksimumu.


Kurzemes upēs Rīvā un Užavā ūdens līmenis ir aptuveni pusmetru zemāks par pēdējās desmitgades maksimumu, taču tas turpina kāpt.

Arī Lielupē un tās pietekās ceļas ūdens līmenis, vietām tuvojoties pēdējo gadu augstākajai atzīmei.


Vidzemes un Latgales upēs situācija pārsvarā mierīga, ūdens līmenis kāpj tikai vietām.


Jau ziņots, ka Kurzemē un Bauskas novadā dzeltenais brīdinājums par augstu ūdens līmeni paaugstināts līdz oranžajai pakāpei.


Oranžās pakāpes brīdinājums nozīmē, ka atsevišķos upju posmos tiks sasniegts ūdens līmenis ar atkārtošanās varbūtību reizi desmit gados. Iedzīvotājiem jābūt gataviem pasargāt sevi un savu īpašumu. Iespējama īpašumu un transporta infrastruktūras applūšana. Var tikt traucēta elektroenerģijas un ūdens piegāde, kā arī telekomunikāciju sakari. Iespējams, būs nepieciešama evakuācija. Iedzīvotāji aicināti nepārvietoties plūdu apdraudētajās teritorijās.


Kurzemes un Zemgales upēs augstākais ūdens līmenis prognozēts 5.-8.janvārī.