BauskasDzive.lv ARHĪVS

Mūspuses tirgotavās pirmie taromāti jau uzstādīti; pudeles uzkrāt vēl nav jāsāk

Airika Balode

2022. gada 4. janvāris 10:11

968
Mūspuses tirgotavās pirmie taromāti jau uzstādīti; pudeles uzkrāt  vēl nav jāsāk

Šī gada 1. februārī sāksies pārejas periods, kad Latvijā jāievieš taras-pudeļu depozīta sistēma, bet taromātu uzstādīšanas saskaņošana norit jau tagad.

 

Vairāk nekā 1400 savākšanas vietās visā Latvijā pieņems noteikta veida atkārtoti un vienreiz lietojamu dzērienu iepakojumu. Atbilstoši iepakojuma likumam dzērienus ar depozīta zīmēm varēs sākt tirgot tikai no 1. februāra. Kā «Bauskas Dzīve» informējusi jau iepriekš, stikla un plastmasas (PET) pudeles jau tagad sākt krāt nav vērts, jo savākšanas punktos tiks pieņemtas tikai tās pudeles, kurām uz iepakojuma ir depozīta zīme. Depozīta sistēmā varēs nodot stikla, plastmasas un metāla bezalkoholisko un alkoholisko dzērienu iepakojumus, kuru alkohola koncentrācija ir zem 6%.


Depozīta maksa ir noteikta desmit centu apmērā par iepakojuma vienību. To varēs saņemt tikai tad, ja uz nododamā iepakojuma būs nolasāma speciālā pazīstamības zīme, svītrkods vai kvadrātkods. Iepakojumam būs jābūt iztukšotam, un to nevarēs nodot saplacinātu vai bojātu. Par nodoto izlietoto dzērienu depozīta iepakojumu iedzīvotājam atmaksās depozīta maksu bezskaidras naudas norēķinu veidā vai izsniegs čeku par atbilstošu summu. Tajās vietās, kur depozīta iepakojumu pieņems manuāli, depozīta maksu varēs iegūt skaidrā naudā.

 

Veikalu tīkla «Elvi» pārstāve Vineta Grigāne-Drande «Bauskas Dzīvei» skaidroja, ka visos Bauskas novada «Elvi» veikalos tiks pārdots pietiekami liels depozīta preču apjoms, tādēļ klientiem tiks piedāvāta tikai automatizēta taras pieņemšana iekštelpās.


Arī veikalu tīkla «Mego» administrācija informēja, ka abos Bauskas «Mego» veikalos būs pieejami tikai automatizēti taromāti.


Savukārt «Maxima Latvija» kvalitātes un atbilstības direktore Elīna Stībele stāsta, ka Bauskā taromāti atradīsies pie abiem veikaliem «Maxima» – Pionieru ielā 2 un Slimnīcas ielā 8. «Abus taromātus paredzēts novietot ārpus veikala tam speciāli uzbūvētos kioskos un aprīkot ar uzbrauktuvēm ērtākai piekļūšanai gan cilvēkiem ar kustību traucējumiem, gan jaunajām māmiņām ar ratiņiem,» ziņo E. Stībele, «kioskam Pionieru ielā 2 paredzētas arī automātiskās durvis, kas vēl vairāk atvieglos piekļūšanu taromātam.»


«Rimi Latvia» sabiedrisko attiecību vadītājs Juris Šleiers atklāja, ka pašlaik norisinās pēdējie darbi, lai jau 1. februārī varētu atklāt depozīta sistēmas āra kiosku Bauskā, kas atradīsies pie «Rimi» hipermārketa Pionieru ielā 2. «Esam plānojuši vienu āra kiosku tāpēc, ka tam ir vislielākā taras pieņemšanas kapacitāte,» skaidro J. Šleiers, «ja redzēsim, ka pieprasījums ir liels un šis pakalpojums cilvēkiem patīk, tad izskatīsim iespēju par jauniem pieņemšanas punktiem.»