BauskasDzive.lv ARHĪVS

Īsts žurku midzenis jau gadiem pašā Bauskas centrā

www.bauskasdzive.lv

2021. gada 28. decembris 12:45

3687
Īsts žurku midzenis jau gadiem pašā Bauskas centrā

Gadiem Bauskas centrā – Pionieru ielā – privātmāja slīgst atkritumos kalnos. Par antisanitāriem apstākļiem sūdzas gan kaimiņi, gan vīpsnā garāmgājēji.

Pēdējo reizi «Bauskas Dzīve» šo problēmu aktualizēja šī gada janvāra pirmajās dienās. Tad tika skaidrots, ka nekustamā īpašuma Pionieru ielā 9 Bauskā īpašnieks ir miris. (Mājas īpašniece mirusi 2015. gadā. Visu šo laika periodu ir maksāts nekustamā īpašuma nodoklis, un maksātājs ir bijis īpašnieces dēls, kurš savukārt miris 2020. gadā. Sodu par īpašuma nesakārtošanu pašvaldība mirušam cilvēka uzlikt nedrīkstot.)

Pašvaldība vairākkārt ir aicinājusi mantiniekus sakārtot īpašumu un pieteikties uz mantojumu, bet tobrīd neviens uz mantojumu nepieteicās un vietvara grasījās kārtot dokumentus par šī īpašuma atzīšanu par bezmantinieka mantu, kā arī tika solīts, ka pakāpeniski visas drazas tiks aizvestas un teritorija tiks sakārtota. Taču gads ir jau riņķī, bet situācija nav mainījusies. «Žurku midzenis» Bauskas sirdī joprojām nekur nav pazudis.

Kārtējo reizi pēc «Bauskas Dzīves» jautājuma pašvaldība sola, ka atkritumu kaudzes tiks likvidētas un to paveiks pašu uzņēmums SIA «Vides serviss». Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību speciālists Artūrs Dulbe skaidro, ka izmaksas tiks aprēķinātas pēc darbu veikšanas un piedzītas īpašniekiem. Pašlaik esot izsludināts mantojuma pieteikšanās process. Nekustamā īpašuma nodoklis par 2021. gadu ir samaksāts. 

«Pēc teritorijas sakopšanas ēkas logi un durvis tiks aizsisti ar finieri, teritorija norobežota ar celtniecības žogu. Pēc mantojuma pieteikšanās procesa būs skaidrs, vai īpašums nonāks mantinieka pārvaldībā,» teic A. Dulbe. Viņš gan nevarēja precizēt, kad konkrēti darbi būs izdarīti, bet apgalvoja, ka uzdevums «Vides servisam» ir uzdots.