Šajā medību sezonā medīt lūšus nebūs atļauts
Valsts meža dienests 2021./2022. gada medību sezonā nenoteiks pieļaujamo lūšu nomedīšanas apjomu un neizsniegs lūšu medību atļaujas. Šāds lēmums saistīts ar lūša kā medījamas sugas statusa maiņu, informē Vineta Vilcāne, Valsts meža dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste.
Valsts meža dienests (VMD) ir medības uzraugošā iestāde, kuras kompetencē ir arī limitēto medījamo sugu dzīvnieku pieļaujamā nomedīšanas apjoma noteikšana. Medību noteikumi noteic, ka lūši ir limitētie medījamie dzīvnieki, un VMD katru medību sezonu ir jānosaka šo dzīvnieku pieļaujamais nomedīšanas apjoms.
Ņemot vērā, ka ir paredzēts veikt grozījumus Ministru kabineta noteikumos Nr. 396 «Noteikumi par īpaši aizsargājamo sugu un ierobežoti izmantojamo īpaši aizsargājamo sugu sarakstu», kas Eirāzijas lūsi («Lynxlynx») noteiks kā īpaši aizsargājamu sugu, VMD pieņēmis lēmumu šajā medību sezonā nenoteikt pieļaujamo lūšu nomedīšanas apjomu un līdz ar to arī neizsniegt lūšu medību atļaujas.
Lēmums pieņemts pēc sarunas ar Zemkopības ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Dabas aizsardzības pārvaldi, kuras kompetencē ir īpaši aizsargājamo sugu uzraudzība.
Vai lūši ir arī Bauskas novadā? «Dienesta rīcībā nav datu par lūšu skaitu Bauskas novadā, Zemgales virsmežniecībā – pēc Valsts meža dienesta vērtējuma šī gada 1. aprīlī šajā virsmežniecībā bija 70 lūši. Bauskas novada Vecumnieku, Skaistkalnes, Bārbeles, Kurmenes, Valles un Iecavas pagastā ir konstatētas lūšu klātbūtnes pazīmes,» situāciju raksturo VMD pārstāve.
Arvīds Rozēns, Bārbeles mednieku kluba vadītājs, teic, ka šogad teritorijā regulāri manīts viens lūsis, tas parādoties fotofiksācijā ar kamerām. Arī iepriekš manīti kādi trīs lūši. «Jebkuri plēsēji parādās tur, kur ir barība. Ja būs, piemēram, vilku postījumi, visi pārmetīs medniekiem, tomēr vilkiem limits ir samazināts, tāpēc ir skaidrs, ka viņu būs aizvien vairāk,» vērtē mednieks.
Juris Skuja, mednieku kluba «Vecumnieki» vadītājs un valdes priekšsēdētājs, apstiprina, ka ir atjaunojušās gan mežacūkas, gan redzēti lūši.
VMD misija ir rūpēties par atbildīgu meža izmantošanu un saglabāšanu nākamajām paaudzēm. VMD ir zemkopības ministra padotībā esoša valsts pārvaldes iestāde.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»