BauskasDzive.lv ARHĪVS

Trešdienas rītā braukšana galvenokārt apgrūtināta Zemgalē

LETA

2021. gada 22. decembris 06:56

158
Trešdienas rītā braukšana galvenokārt apgrūtināta Zemgalē

 Trešdienas rītā sniegs Zemgalē un vietām Vidzemē un Latgalē apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, aģentūru LETA informēja VSIA "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).

Sniegotos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 85 VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" ziemas dienesta tehnikas vienības.


Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz Ainažu šosejas (A1) no Berģiem līdz Bīriņu pagriezienam, Vidzemes šosejas (A2) no Rīgas līdz Vangažiem un no Līgatnes līdz Raunas pagriezienam, kā arī Valmieras šosejas (A3) no Braslas tilta līdz Strenčiem. Tāpat ar papildu laiku jārēķinās, braucot pa Rīgas apvedceļiem (A4 un A5), Daugavpils šosejas (A6) posmu no Rīgas līdz Saulkalnei, Bauskas (A7), Jelgavas šoseju.


Apgrūtināta braukšana arī pa Liepājas šoseju (A9) no Rīgas līdz Anneniekiem un Ventspils šoseju (A10) no Rīgas līdz Strazdei un no Usmas līdz Ventspilij.


Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Rīgas, Bauskas, Dobeles, Jelgavas, Kuldīgas, Talsu, Tukuma, Valmieras un Ventspils apkārtnē.


LVC brīdina, ka autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot piesardzīgu distanci. Uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu - bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem.


Jau ziņots, ka trešdienas rītā valsts centrālajos rajonos gaidāma stipra snigšana, sniega segai palielinoties par desmit centimetriem.