BauskasDzive.lv ARHĪVS

FOTO: Ieskats suņu un kaķu izstādē «PetExpo 2021»

Teksts un foto - Ingrīda Punka

2021. gada 19. decembris 13:48

1549
FOTO: Ieskats suņu un kaķu izstādē «PetExpo 2021»

Ķīpsalā Rīgā 18. un 19. decembrī sarīkota mājdzīvnieku un zooindustrijas izstāde “PetExpo 2021”, kur vienkopus aplūkojami četrkājainie aristokrāti – visdažādāko šķirņu suņi un kaķi no septiņām valstīm, informē vieni no organizatoriem – Latvijas Kinoloģiskās federācijas un Latvijas felinoloģijas asociācijas “Felimurs” pārstāvji.

Kā vēsta organizatori, pašlaik pasaulē oficiāli ir aptuveni 400 suņu šķirnes, no tām izstādē Ķīpsalā – vairāk nekā 200. Vislielākā suņu pārstāvniecība no Latvijas un Somijas.

“PetExpo” bija tādi retumi kā Maremmas-Abruco aitusuns – balts iespaidīgs milzis, kurš lieliski sargā gan savu teritoriju, gan saimnieka mazuļus. Arī par “mazajiem sanbernāriem” sauktie klamberspanieli, kas Latvijas izstādēs nav pārstāvēti jau piecus gadus. Tāpat apmeklētāji iepazīst pavisam jaunu šķirni – Austrālijas aitusunim līdzīgo, tikai krietni mazāka auguma, miniatūro Amerikas aitusuni.

Kādas šogad ir populārākās suņu šķirnes? Īpaši plaši pārstāvētas dekoratīvās šķirnes, kur lielu konkurenci sastāda franču buldogi – šķirne, kura pēc zināma norieta atkal atkarojusi savu popularitāti. Tāpat arī mazie, mīļie ausainīši – papiloni – un visdažādāko izmēru pūdeļi, kas, starp citu, izstādei tiek gatavoti visilgāk. Vēl saluki – vēja suņu šķirne ar tūkstošgadu senu vēsturi, kuras izcelsme ir Vidusjūras rajons.

“Petexpo 2021” pārstāvēti vairāk nekā 300 kaķu no visām piecām kaķu šķirņu grupām. Līdzās populārajām šķirnēm kā britu īsspalvainajiem kaķiem, meinkūniem, skotu nokareno ausu kaķiem, arī retie Himalaju kaķi – ar lielām galvām, skaisti zilām acīm, bagātīgu un zīdainu kažoku, kāds nav nevienai citai šķirnei, arī ASV izveidotā šķirne regdoli, kuriem absolūti nepiemīt agresivitātes gēns un kopā ar asti sasniedz viena metra garumu!

Abās izstādes dienās notika vairākas spraigas un interesantas sacensības.