Zobu implantu priekšrocības un trūkumi
Zobu implanti ir viens no labākajiem un ērtākajiem trūkstošo zobu aizvietošanas veidiem. Implantācijas process, kas dažkārt tiek veikts tikai vienas vizītes laikā, parasti sniedz veiksmīgus rezultātus, veicinot dabiski izskatīgu smaidu, uzlabojot zobu funkcionalitāti un samazinot kaulu zuduma iespējamību. Ja apsverat iespēju izmantot zobu implantus kā fiksētu (nevis izņemamu) risinājumu trūkstošo zobu aizstāšanai, šeit ir daži plusi un mīnusi, kas jums būtu jāņem vērā:
Zobu implantu priekšrocības
- Ankylos implanti var kalpot visu mūžu, ja par tiem pienācīgi rūpējas. Atšķirībā no zobu protēzēm tie parasti nav jānomaina pēc noteikta laika.
- Zobu tilti balstās uz blakus esošajiem zobiem, bet zobu implanti ir iestrādāti žokļa kaulā. Tas pasargā jūsu atlikušos zobus no bojājumiem vai slodzes.
- Zobu implantu kopšana parasti ir diezgan vienkārša, jo jūs veicat tādu pašu mutes dobuma kopšanu kā parastajiem zobiem. Tas nozīmē zobu tīrīšanu, zobu diegu tīrīšanu un regulārus zobārsta apmeklējumus.
- Implanti izskatās un darbojas kā īsti zobi, bez klikšķināšanas trokšņiem vai runas un košļāšanas grūtībām, kas var rasties zobu protēžu gadījumā.
Zobu implantu trūkumi
- Zobu implantēšanas procedūru ne vienmēr var pabeigt vienas vizītes laikā. Var paiet zināms laiks, kamēr īstie implanti saplūst ar žokļa kaulu. Šajā laikā uz vietas tiks ievietots pagaidu zobs.
- Implantātiem nepieciešams noteikts kaula apjoms un blīvums. Daudziem pacientiem nepieciešama papildu kaula palielināšana. Par laimi, kaulu palielināšanas metodes pēdējos gados ir kļuvušas mazāk invazīvas un mazāk sāpīgas. Reizēm daži pacienti nav piemēroti.
- Zobu implanti ir ķirurģiska procedūra, un, lai
gan tā tiek uzskatīta par drošu, nevar izslēgt komplikācijas. Risks ir
infekcija, nervu bojājumi vai asiņošana. Tādi faktori kā slikta higiēna un
smēķēšana var palielināt infekciju risku.
Ārkārtīga piesardzība jāievēro dzīšanas periodā, tāpēc šeit ir daži noteikumi, kas jāievēro:
Lietojiet izrakstītos medikamentus
Pirmajās dienās pēc implantācijas operācijas ir ļoti svarīgi lietot zobārsta izrakstītās zāles. Tas palīdzēs mazināt sāpes un diskomfortu pēc tam, kad būs beigusies anestēzija.
Sekojiet līdzi savam uzturam
Pēc operācijas ir svarīgi, lai jūs uzturā lietotu mīkstus ēdienus, kas neprasa daudz košļāt. Ideāli ir tādi ēdieni kā jogurts, zupa, olas un kartupeļu biezeņi. Ķermenim atveseļojoties, varat pakāpeniski ieviest cietāku pārtiku, bet vispirms konsultējieties ar zobārstu vai ķirurgu.
Atturieties no pārlieku nogurdinošām fiziskām aktivitātēm
Pēc mutes dobuma operācijas ir svarīgi nesteigties un
necensties darīt pārāk daudz un pārāk ātri. Atturieties no spraigiem fiziskiem
vingrinājumiem, līdz esat tuvāk pilnīgai sadziedēšanai.
Nesmēķējiet
Smēķēšana vai tabakas izstrādājumu lietošana ietekmē organisma spēju dziedēt un padarīs dzīšanas laiku daudz ilgāku nekā parasti. Palielinās arī implanta neveiksmes risks. Lai izvairītos no komplikācijām, vislabāk ir atmest smēķēšanu pirms procedūras un līdz pilnīgai sadzīšanai. Patiesībā, ja vien iespējams, mēs iesakām mēģināt atmest smēķēšanu uz visiem laikiem.
Turpiniet kontaktēties ar savu zobārstu
Dzīšanas laikā jums tiks lūgts regulāri apmeklēt zobārstu, lai pārbaudītu, kā norit implantācijas process. Ir svarīgi, lai Jūs ievērotu visas šīs vizītes, un, ja starp vizītēm Jums rodas kādas problēmas, lūdzu, nekavējoties zvaniet zobārstam, lai noskaidrotu Jūsu jautājumus vai bažas. Tas palīdzēs novērst jebkādus sarežģījumus ārstēšanas laikā un ir svarīgi, lai rezultāts būtu veiksmīgs.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»