Bauskas novadā pret Covid–19 nav vakcinējušies 37 pedagogi
No visiem 1044 Bauskas novadā strādājošajiem pedagogiem vakcinēti pret Covid–19 infekciju ir 96,5%.
No 15. novembra visiem izglītības iestādēs strādājošajiem nepieciešams sadarbspējīgs Covid–19 sertifikāts. «Bauskas novadā pašvaldības izglītības iestādēs strādā 1044 pedagogi, no viņiem ar sadarbspējīgu sertifikātu ir 1007 skolotāji, kas ir 96,5% no visiem 1044 pedagogiem. Nav vakcinējušies 37 pedagogi, kas sasniedz 3,5% no visa kopskaita,» atklāja Bauskas novada izglītības nodaļas vadītāja Māra Bauvare, «17 pedagogus plāno atstādināt, ar 20 pedagogiem izglītības iestāžu vadītāji plāno pārtraukt darba attiecības.»
Piemēram, Iecavas pamatskolā, kā teic mācību iestādes direktore Aija Semjonova, no 15.novembra nestrādās trīs pedagogi, kuri neveica vakcināciju pret Covid-19. Visiem citiem darbiniekiem ir pabeigta vakcinācija un iegūti sertifikāti. Informācija par vakantajām amata vietām ir iesniegta Bauskas novada pašvaldībā. «No 15.novembra mācību procesa nodrošināšanai tiks izmantoti skolas iekšējie resursi, kas radīs papildus slodzi esošajiem darbiniekiem, tiks organizēta stundu aizvietošana, plānojam arī integrētu procesa organizāciju, akcentējot pašvadītu mācīšanos, kur plānojam atgriezeniskās saites iegūšanu un procesa kontroli. Skola aicina angļu valodas un matemātikas skolotājus,» informē Iecavas pamatskolas direktore A. Semjonova.
Bauskas novadā pašvaldības izglītības iestādēs strādā 595 tehniskie darbinieki, no viņiem ar sadarbspējīgu sertifikātu ir 572 jeb 96,1% no visiem tehniskajiem darbiniekiem. «Nav vakcinējušies 23 tehniskie darbinieki, kas sasniedz 3,9% no visa kopskaita. 16 tehniskos darbiniekus plāno atstādināt, bet ar 7 tehniskajiem darbiniekiem izglītības iestāžu vadītāji plāno pārtraukt darba attiecības,» atklāj M. Bauvare.
Māra Bauvare stāsta, ka izglītības iestādēs pašlaik īsteno izglītības procesu 1.,2.,4.,5.,7.,8.,10.,11. klasēs pēc jaunā, kompetencēs balstītā izglītības satura, bet 3., 6.,9.,12. klase – pēc iepriekšējā. «Jaunā izglītības satura apguve pieļauj dažādu pieeju mācību plāna īstenošanai, tas arī palīdz veiksmīgāk risināt šo radušos situāciju Covid–19 ietekmē, piemēram, mācību priekšmetu apguve iespējama blokos vai integrēti, kā arī izglītības saturu iespējams īstenot atbilstoši katras izglītības iestādes iespējām, vadoties pēc izglītības iestādes mācību plāna trīs gadu periodam. Izglītības iestādes vadītājam ir iespēja piesaistīt mācību priekšmetu skolotājus no citām izglītības iestādēm uz konkrētu laiku, u.c.,» skaidro izglītības nodaļas vadītāja.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»