BauskasDzive.lv ARHĪVS

Mežotnes baznīcas pārbūvē atzīmēti spāru svētki

www.bauskasdzive.lv

2021. gada 22. oktobris 00:00

26
Mežotnes baznīcas pārbūvē atzīmēti spāru svētki

Trešdienas, 20. oktobra, rudenīgā pēcpusdienā Mežotnes baznīcas pārbūves projektā tika atzīmēti spāru svētki – baznīcai ir pabeigta jumta nesošo konstrukciju montāža, «Bauskas Dzīvi» informē Marija Dūduma, Bauskas novada pašvaldības iestādes «Rundāles novada dome» sabiedrisko attiecību speciāliste.

Svinīgajā brīdī bija klāt gan Bauskas novada pašvaldības iestādes «Rundāles novada dome» pārstāvji, gan būvuzņēmējas SIA «Kaskāde 19»
valdes loceklis Ēriks Pažemecks, gan citas iesaistītās personas – autoruzraugs Andis Špaks un būvuzraugs Jānis Sedlenieks.

Pašvaldības iestādes būvinženieris Ralfs Simanovičs atzina – ir liels prieks, ka pasūtītājiem ir paveicies ar profesionālu būvuzņēmēju, darbi tiek veikti rūpīgi un kvalitatīvi, nav iemeslu izteikt aizrādījumus.

Būvprojekta autors, arhitekts Andis Špaks, sacīja: «Paldies par neviltoto prieku, ko man sagādā katrs brauciens autoruzraudzībā uz šo būvi! Paldies būvuzņēmējiem un viņu komandai par profesionāli veiktajiem darbiem!»

Savukārt būvuzņēmēja pārstāvis Ēriks Pažemecks pauda pateicību par šāda projekta realizēšanu, sakot, ka Latvijā būs vēl viena jauka tūrisma vieta, kur varēs atbraukt izbaudīt skaistumu.

M. Dūduma skaidro, ka Mežotnes baznīcas otrās kārtas būvniecības darbus veic SIA «Kaskāde 19». Kopējās paredzētās pārbūves izmaksas sasniedz 673 578,18 eiro, no kuriem 400 000 eiro ir valsts budžeta aizņēmums pašvaldības prioritārā projekta īstenošanai.

«Bauskas Dzīve» jau iepriekš informējusi, ka Mežotnes baznīcas pārbūves otrās kārtas risinājumi paredz ēkas funkcijas maiņu no kulta celtnes uz kultūrvēsturisku ēku. Pašvaldības speciālisti skaidroja, ka atbilstoši restaurācijas koncepcijai projekta otrajā kārtā paredzētie darbi ir: atjaunot baznīcas ēkas apjomu un arhitektonisko risinājumu, paredzot arhitektonisko detaļu un elementu saglabāšanu un restaurāciju; veidot ēkas reprezentatīvo telpu apjomu atbilstoši 19. gadsimta sākuma interjeram raksturīgajām iezīmēm; saglabājamām arhitektoniskajām detaļām un interjera elementiem nodrošināt konservāciju; ēkas inženiertehniskās sistēmas piemērot mūsdienu prasībām; veikt labiekārtošanas darbus – uzstādīt solus, atkritumu tvertnes, informācijas stendus, iedēstīt dzīvžogu, izveidot vārtus, iesēt zālienu.