Pašvaldības policijas izveidē jaunajā Bauskas novadā būtu jāiegulda līdz 300 000 eiro
Pašvaldības policijas izveidē apvienotajā Bauskas novadā būtu jāiegulda no 200 000 līdz 300 000 eiro, trešdien Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) rīkotajā diskusijā pauda Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks (NA).
Viņš atzina, ka pašlaik viens no apvienotās pašvaldības izaicinājumiem ir izlīdzināt pašvaldības pakalpojumu grozu un apjomu, kas līdzšinējās pašvaldībās ir bijis atšķirīgs. Tas skar gan pabalstus, gan atbalstu skolēnu ēdināšanai un citas jomas.
Jāizlīdzina arī pašvaldības darbinieku algas. Mačeks stāstīja, ka algu atšķirība par vienādu darbu pašvaldībās sasniedz pat 300 eiro. "Tas nedrīkst turpināties. Par vienādu darbu ir jāsaņem vienāds atalgojums," uzsvēra vietējais politiķis, skaidrojot, ka, visdrīzāk, pacelt atalgojumu mazākas algas saņēmējiem nebūs iespējams.
Tāpat pašvaldībai jāveido policija, kas darbosies diennakts režīmā. Līdzšinējā situācija ir atšķirīga, policijas strādā gan 12 stundas, gan visu diennakti. "Provizoriskie aprēķini rāda, ka mums būs nepieciešami 200 000 līdz 300 000 eiro, lai varam "iedarbināt" policiju diennakts režīmā," informēja Mačeks.
Liels izaicinājums būs arī komunālo pakalpojumu sfēras izvērtēšana, ko plānots veikt nākamgad. "Mums ir 11 kapitālsabiedrības, pakalpojumus sniedz pati pašvaldība, pārvaldes ar milzīgi atšķirīgiem tarifiem un ieguldījumiem," sacīja domes priekšsēdētāja vietnieks.
Tāpēc liela izšķiršanās gaidāma par iespējamo uzņēmumu apvienošanu, lai optimizētu līdzekļus.
Pēc Mačeka paustā, arī dzīvojamajā fondā līdzšinējās pašvaldībās ir lielas atšķirības. "Ja Rīgas virzienā, Iecavas pusē, brīvu dzīvokļu nav un īres maksa sasniedz 400 eiro, Lietuvas pierobežā ir brīvi dzīvokļi, nav rindu uz dzīvokļiem," pauda domes pārstāvis.
Jau ziņots, ka kampaņas "Kopā mēs varam vairāk!" laikā VARAM rīko pieredzes apmaiņas sarunas reģionos. Diskusiju mērķis ir dalīties ar secinājumiem par administratīvi teritoriālās reformas ieviešanu, pozitīvajiem piemēriem un lielākajiem izaicinājumiem.
Diskusijās piedalās pašvaldību deputāti, VARAM pārstāvji, uzņēmēju un nevalstisko organizāciju pārstāvji, lai spriestu par to, kā notiek pārmaiņu ieviešana, tostarp, kas jau ir izdarīts, kādi ir izaicinājumi reformas ieviešanā, kā ar tiem pašvaldības tiek galā, kāda ir labā prakse sadarbībā starp pašvaldību, uzņēmējiem, iedzīvotājiem.
Reformas rezultātā Latvijā no 119 pašvaldībām tika izveidotas 43 pašvaldības.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»