Bauskas novadā veikalos policija fiksē enerģijas dzēriena un cigarešu pārdošanu nepilngadīgajiem
Piektdien, 1. oktobrī, Bauskas iecirkņa amatpersonas Bauskā un Bauskas novadā apsekoja tirdzniecības vietas, kurās pārbaudīja, vai pārdevēji ievēro aizliegumu pārdot tabakas izstrādājumus, alkoholiskos un enerģijas dzērienus nepilngadīgām personām.
Pārbaudē vienā gadījumā atklāja, ka nepilngadīgai personai tika pārdota viena paciņa cigarešu, bet otrā – enerģijas dzēriens, informē Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.
Lai pārliecinātos, ka pārdevēji un veikalu vadītāji pirms tabakas izstrādājumu, alkoholisko un enerģijas dzērienu pārdošanas noskaidro personas vecumu, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas amatpersonas piektdien, 1. oktobrī, apmeklēja tirdzniecības vietas Bauskā un Bauskas novadā.
Vienā veikalā Bauskas novadā pārdevēja nepārliecinājās par jaunieša vecumu un viņam pārdeva enerģijas dzērienu «Burn Apple». Par notikušo policijā sākts administratīvā pārkāpuma process. Citā veikalā Bauskas novadā nepilngadīgai personai izdevās veikalā nopirkt vienu paciņu cigarešu «Winston Xstyle Blue». Pārējās vietās pārdevējas par jaunieša vecumu pārliecinājās, tāpēc pirkumi nenotika.
Policisti godprātīgajām pārdevējām uzdāvināja krūzītes ar uzrakstu «Es bērniem nepārdodu alkoholu, tabaku un enerģijas dzērienus» un Valsts policijas logo, tādējādi sagādājot prieku un patīkamu pārsteigumu, vēsta D. Kalniņa.
Valsts policija atgādina, ka mazumtirgotāja pienākums ir pieprasīt, lai tiek uzrādīts personu apliecinošs dokuments, kas ļauj pārliecināties par personas vecumu. Savukārt pēc mazumtirgotāja vai uzraudzības un kontroles iestādes pārstāvja pieprasījuma pircēja pienākums ir apliecināt savu personu un vecumu, uzrādot personu apliecinošu dokumentu.
Saskaņā ar Alkoholisko dzērienu aprites likumu par alkoholisko dzērienu pārdošanu nepilngadīgām personām piemēro naudas sodu juridiskās personas darbiniekam – pārdevējam – no 280 līdz 700 eiro, bet juridiskajai personai – no 700 līdz 7100 eiro. Savukārt atbilstoši Enerģijas dzērienu aprites likumam par enerģijas dzērienu pārdošanu personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, piemēro naudas sodu juridiskās personas darbiniekam – pārdevējam – no 140 līdz 175 eiro, bet juridiskajai personai – no 350 līdz 700 eiro.
Tāpat arī pirms tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai to uzpildes tvertņu pārdošanas ir jāpārliecinās, vai persona ir sasniegusi 18 gadus, jo par likumpārkāpumu var tikt piemērots naudas sods juridiskās personas darbiniekam – pārdevējam – no 280 līdz 350 eiro, bet juridiskajai personai – no 700 līdz 1400 eiro, skaidro D. Kalniņa.
Valsts policija informē, ka arī turpmāk tiks veiktas pārbaudes, lai pārliecinātos, vai pārdevēji un veikalu vadītāji ievēro tirdzniecības noteikumus attiecībā uz nepilngadīgām personām un nepārdod viņām tabakas izstrādājumus, alkoholiskos un enerģijas dzērienus.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»