Zemgalē nedēļas nogalē aizturēti deviņi iereibuši autovadītāji; vīrietis Mežotnes pagastā velosipēdu stūrē 2,38 promiļu reibumā
Aizvadītās nedēļas nogalē Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes apkalpojamajā teritorijā likumsargi konstatēja, ka pie automašīnas stūres alkohola reibumā sēdušies deviņi autovadītāji, turklāt trim no viņiem nebija likumā noteiktā kārtībā iegūtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības.
Sestdien, 25. septembrī, alkohola reibumā pie stūres bija sēdušies divi velosipēdu vadītāji. Valsts policija aicina iedzīvotājus apzināties, ka šāda rīcība apdraud paša un citu ceļu satiksmes dalībnieku veselību un dzīvību, un vēlreiz atgādina, ka nav pieļaujams sēsties pie jebkāda transportlīdzekļa stūres, esot alkohola reibumā, uzsver Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.
Tā sestdien, 25. septembrī, Bauskas novada Mežotnes pagastā, ceļa Katrīnas–Lāči 3. kilometrā, vīrietis vadīja velosipēdu, būdams 2,38 promiļu reibumā. Sākts administratīvā pārkāpuma process, piemērots naudas sods 170 eiro.
Valsts policija uzsver, ka pat neliels izdzertā alkohola daudzums samazina uztveres, koordinācijas, koncentrēšanās un adekvātas domāšanas spējas. Nespējot 100% uzmanību veltīt braukšanai, vadītājs apdraud gan savu, gan apkārtējo veselību un drošību.
Kā nosaka Ceļu satiksmes likuma 62. panta otrā daļa par transportlīdzekļa vadīšanu, ja izelpotā gaisa pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles, bet nepārsniedz vienu promili, tiek piemērots naudas sods no 430 līdz 640 eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz vienu gadu. Savukārt, ja izelpotā gaisa pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, tiek piemērots naudas sods no 1200 līdz 2000 eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.
Atbilstoši Krimināllikuma 262. panta pirmajai daļai par transportlīdzekļa stūrēšanu, ja nav tā vadīšanas tiesību (transportlīdzekļa vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas) un ja vadītājs atrodas alkohola ietekmē, var tikt piemērots sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem, skaidro D. Kalniņa.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»