Iedzīvotājiem jāredz savas valsts aizsardzības spējas

Mācības «Namejs 2021» norisinās Bauskas novadā
No 30. augusta līdz 3. oktobrim visā Latvijā norisinās Nacionālo bruņoto spēku militārās mācības «Namejs 2021», tajās piedalās arī Zemessardzes Bauskas 53. kājnieku bataljons.
Militāro mācību «Namejs 2021» uzdevumi ir izvērtēt un pilnveidot Nacionālo bruņoto spēku komandvadības sistēmu, stiprināt sadarbību starp vienībām, pārbaudīt un pilnveidot apgādes jautājumus, gaisa un sauszemes operāciju integrācijas procedūras, kā arī īstenot un izvērtēt taktiskās operācijas hibrīda un konvencionāla konflikta apstākļos.
Mācības norisinājās divās fā-zēs – augusta nogalē un septembra pirmajā pusē tika trenētas darbības hibrīdapdraudējuma apstākļos, savukārt septembra otrajā pusē tiks izspēlēts konvencionālā apdraudējuma scenārijs.
Jūtama attīstība
Zemessardzes Bauskas 53. kājnieku bataljona zemessargs, kaprālis Raitis Ločmelis atklāja, ka šogad Bauskas bataljona zemessargi trenējušies kaujā hibrīdkara apstākļos. «Ar zemessargiem tika izspēlētas visas aizsardzības fāzes. Trešdien mācībās uzzinājām, ka mūsu apvidū ir «nemiernieks», kas organizē nevēlamas operācijas. Izveidojām mobilos kontrolposteņus Codes pagasta Dāliņos un pretinieku pārtvērām. Piektdien, sestdien un svētdien bija mācību aktīvā fāze,» atklāja bataljona 1. nodaļas komandieris, «mācību laikā saņēmām informāciju, ka pretinieks ir ieņēmis bijušo sulu cehu Gailīšu pagastā, neitralizējām viņu un nodevām Valsts policijai. Pēc šī uzdevuma izspēles mainījās mācību izpildes zona no pilsētvides uz lauku apvidu. Tālāk bija jāpārtver pretinieku transports uz Rīgas–Skaistkalnes ceļa, tur izspēlējām slēpņa operāciju. Sestdiena bija mācību aktīvākā diena.»
Raitis Ločmelis mācībās «Namejs» piedalās jau ceturto gadu. «Ar katru gadu attīstās ekipējums, palielinās cilvēku skaits un darbību veidi. Ir jūtama pašu zemessargu attīstība, palielinās kaujas spēju līmenis. Valsts aizsardzība ir būtiska, jāsaprot, ka mācībām jānotiek arī pilsētvidē,» teic R. Ločmelis.
Nav skaļāki par piektdienas vakariem
Ilggadējs zemessargs, virsseržants Guntis Macpans atklāja, ka ekipējums daudzu gadu garumā ir ļoti mainījies. «Zemessardzē ieguldīti prāvi līdzekļi. Liela mēroga mācībās, kādas ir šīs, piedalās vairāk zemessargu nekā ierastajās mācībās. Daudzi iedzīvotāji atļauj savos īpašumos organizēt nodarbības. Civiliedzīvotāju īpašumos ir bijušas pūļa kontroles, kaujas apdzīvotā vietā un citas mācības. Iedzīvotāji ir pretimnākoši,» teic G. Macpans. Viņš par mācību organizēšanu pilsētvidē saka: «Daudzi piektdienas vakari un sestdienas Rīgā ir skaļāki nekā šīs mācības, kas tiek organizētas vienreiz gadā. Vajag iedzīvotājiem rādīt savas valsts aizsardzību, jo Zemessardze ir liels balsts aizsardzības spēkiem Latvijā.»
«Namejs 2021» mācībās norit sadarbība ar Iekšlietu ministrijas struktūrām, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, pašvaldībām un privātajiem uzņēmumiem, tādējādi stiprinot visaptverošu valsts aizsardzības sistēmu.
Militārajās mācībās «Namejs 2021» piedalījās aptuveni 9300 dalībnieku, tostarp Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku karavīri, zemessargi, rezerves karavīri, Latvijas pilsoņi, kas apgūst rezervistu militāro mācību kursu, Aizsardzības ministrijas darbinieki un Iekšlietu ministrijas struktūru personāls – Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Ieslodzījumu vietu pārvaldes darbinieki.
Militāro mācību cikla uzdevumi tiek veikti uz iepriekš saskaņotiem valstij un pašvaldībām, kā arī juridiskām un privātām personām piederošas zemes īpašumiem.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»