Skolās pievērsīs uzmanību jauniešiem ar atkarību risku

Skola ir vieta, kurā pusaudzis pavada visvairāk laika, tāpēc ir tikai likumsakarīgi, ka tieši skolotājs viens no pirmajiem var novērot pārmaiņas jaunieša uzvedībā.
Šovasar spēkā stājušies Ministru kabineta (MK) noteikumi, kas paredz, ka skolas preventīvi novēros, vai kādam skolēnam varētu būt risks iedzīvoties atkarībā no apreibinošajām vielām, vēsta Izglītības un zinātnes ministrija.
Vēl preventīvāk
Līdz šim skolai bija jābūt izstrādātam rīcības plānam gadījumiem, kad pie kāda skolēna tiek atrastas narkotikas vai citas apreibinošas vielas. Turpmāk skolai būs jādarbojas daudz preventīvāk.
Pārmaiņas noteiktas līdz ar grozījumiem MK noteikumos Nr. 277 «Kārtība, kādā nodrošināma izglītojamo profilaktiskā veselības aprūpe un pirmās palīdzības pieejamība izglītības iestādēs», un to pielikumā noteikts arī rīcības plāna paraugs, kā preventīvi rīkoties, ja radušās aizdomas, ka skolēns ir lietojis, izplatījis vai uzglabājis tādas vielas kā:
• tabakas izstrādājumus;
• augu smēķēšanas produktus;
• elektroniskās smēķēšanas ierīces;
• tabakas aizstājējproduktus;
• alkoholiskos dzērienus;
• narkotiskās, psihotropās vai citas atkarību izraisošas vielas.
Izvērtēs arī pārmaiņas uzvedībā un izskatā
MK noteikumu grozījumu anotācijā to autore Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) skaidro, ka uzmanība tiks pievērsta ne vien skolēna sekmēm, bet arī uzvedībai un ārējā izskata maiņai, kas varētu liecināt par atkarību veicinošu vielu lietošanu. Tāpat plānots uzmanību pievērst arī ģimenēm, kurās vecākiem ir problemātiska atkarību izraisošo vielu lietošana vai kuras atrodas riska grupās.
IZM atzīst – bieži vien tas, ka vecāki paši lieto atkarību izraisošas vielas, veicina bērnā interesi par šīm vielām un attiecīgi arī šāda uzvedības modeļa pārņemšanu. Ja vecāki lieto atkarību izraisošas vielas, tas ietekmē mikroklimatu ģimenē, bērna attīstību, sekmes un psihisko stāvokli kopumā.
Ja izglītības iestādei ir aizdomas vai tās rīcībā ir informācija, ka izglītojamā vecāki ir atkarīgi no apreibinošajām vielām, tad izglītības iestādei par to būtu jāinformē pašvaldības sociālais dienests.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»