BauskasDzive.lv ARHĪVS

Ģimenes ārstu konferencē: Zemgalē vakcināciju pabeiguši vai vismaz saņēmuši pirmo vakcīnas devu 46 procenti iedzīvotāju

Ģimenes ārstu konferencē: Zemgalē vakcināciju pabeiguši vai vismaz saņēmuši pirmo vakcīnas devu 46 procenti iedzīvotāju

Zemgales reģiona ģimenes ārstiem un prakšu ārstu palīgiem Jelgavā trešdien, 25. augustā, tika rīkota konference “Vakcinācija pret „Covid-19”: aktualitātes un izaicinājumi”.

Pirms veselības ministrs Daniels Pavļuts pasākumu atklāja, moderators Covid-19 pārslimojušais žurnālists Ansis Bogustovs pauda gandarījumu, ka visi konferences dalībnieki ir vakcinējušies. Dienu iepriekš, kad līdzīga konference tika rīkota Daugavpilī, ievērojama daļa tās dalībnieku paši nav bijuši vakcinējušies. “Nezinu, vai gaida “sputņiku”, kas nav Eiropas Savienībā apstiprināta vakcīna, taču tas ir satraucoši,” vēlāk sarunā ar žurnālistiem atzina A.Bogustovs. Viņš Covid-19 pārslimojis 2021. gada sākumā. Saslimšana saistījusies ar sirdsdarbības traucējumiem, darbaspēju zudumu vairāk nekā divu mēnešu garumā. “Toreiz slimojot nodomāju, ka gan jau drīz – nedēļas beigās – iešu uz darbu. Taču, kad tā pienāca, atklājās, ka to nespēju,” stāstīja A.Bogustovs.

Ministrs Daniels Pavļuts atzina, ka viņa sajūtas ir kā vētras priekšvakarā. Proti, Latvijā ir gaidāms inficēšanās uzliesmojums, Lietuvā un Igaunijā tas jau ir sācies. Ministrs pateicās mediķiem par viņu veikumu pandēmijas ierobežošanā un novēlēja šajā darbā neizdegt. Tika atzīmēts, ka Zemgalē vakcināciju pabeiguši vai vismaz saņēmuši pirmo vakcīnas devu 46 procenti iedzīvotāju, kas ir vairāk nekā vidēji Latvijā. D.Pavļuts informēja ģimenes ārstus un prakšu ārstu palīgus par valdības pasākumiem saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatību un vakcināciju, kā arī rosināja izteikt viedokļus par to, kā veicināt vakcināciju.

Runājot par tiem, kas nevēlas potēties, vairāki ģimenes ārsti atzina, ka problēmas ir ar veciem cilvēkiem, kuriem vakcīna visvairāk būtu nepieciešama. “Dažkārt viņi teic, ka nekur no mājas neiet un tāpēc inficēšanās risks nav liels. Taču bērni vecākus apmeklē un inficēšanās risks pastāv,” sacīja kāda ģimenes ārste.

Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors epidemiologs Jurijs Perevoščikovs norādīja, ka Latvija kopā ar Igauniju ir priekšpēdējā un pēdējā vietā Eiropas Savienībā vakcinēšanā pret gripu (vakcinējas četri procenti). Savukārt, piemēram, Lielbritānijā šis procents ir ap septiņdesmit. Tādēļ arī vakcinēšanās pret Covid-19 britiem nav nekas neparasts. J.Perevoščikovs ir nobažījies par dezinformācijas postu, kas traucē vakcinēšanās aptverei. Viņš minēja piemēru, ka reiz kāds cilvēks, kas, smagi saslimstot ar Covid-19, bija nonācis slimnīcā reanimācijā, pēc izārstēšanās apgalvojis, ka tādas slimības nemaz nav.

Veselības ministrijas, Slimību profilakses un kontroles centra un Nacionālā veselības dienesta organizētajā ciklā konferences norisināsies arī Liepājā, Rīgā un Valmierā.


Veselības ministrijas goda raksti Zemgales ārstiem
Par labāko pacientu vakcinācijas aptveri ģimenes ārsta praksē – ģimenes ārstei Unai Leitānei, kuras praksē pret Covid-19 vakcinēti 66 procentu pacientu.
Par labāko senioru un hronisko slimību pacientu vakcinācijas aptveri ģimenes ārsta praksē – ģimenes ārstei Sandrai Bērziņai, kuras praksē pret Covid-19 vakcinēti 76 procenti šīs grupas pacientu.
Par visvairāk pret Covid-19 vakcinētajiem pacientiem ģimenes ārsta praksē –
ģimenes ārstei Ksenijai Konstantinovai, kuras praksē pret Covid-19 vakcinēti 1397 pacienti; ģimenes ārstei Ingrīdai Beļauniecei, kuras praksē pret Covid-19 vakcinēti 1282 pacienti; ģimenes ārstei Baibai Baķei, kuras praksē pret Covid-19 vakcinēti 1199 pacienti.