BauskasDzive.lv ARHĪVS

Pārumu pārgājiens šogad veltīts bērniem, šķērsojot arī Bauskas novadu

Pārumu pārgājiens šogad veltīts bērniem, šķērsojot arī Bauskas novadu

Vienīgais Latvijā publiski zināmais dzimtas pārgājiens, ko ik gadu veic brāļi Jānis un Dzintars Pārumi, šogad notiek no 24. līdz 30. jūlijam, kad tiks noieti vairāk nekā 300 kilometri no Rubas skolas Saldus pagastā līdz Lejas Mauragu mājām Jaunpiebalgas pagasta «Jēcos», pa ceļam iegriežoties Bauskas novadā – Pilsrundālē, kur Ikertu ģimene viesu namā „Baltā māja” piedāvā nakšņošanu, kā arī iegriežoties dzimtajā Iecavā.

Pārgājiens daudzdienu formātā notiek jau ceturto gadu – 2018. gadā brāļi devās no savas dzimtās Iecavas līdz tēva mājām „Lejas Mauragos”, gadu vēlāk simboliski savienoja savu vecvecāku dzimtās vietas, veicot ceļu no Andrupenes līdz „Mauragiem”, bet pērn ar pārgājienu Lestene – Mauragi godināja vectēva brāli Kārli Pārumu, kurš 27 gadu vecumā krita 2. pasaules karā. Šī gada pārgājiena motīvs ir atšķirīgāks – tas tiks veltīts nevis priekštečiem, bet gan pēcnācējiem. Pārgājiena pirmsākumi gan meklējami 2016.gadā, kad Riodežaneiro olimpisko spēļu atklāšanas rītā Jānis mēroja 50 kilometru garu ceļu no viņa tā brīža dzīvesvietas Rīgā uz dzimto Iecavu.

Šogad pārgājiena ceļš vedīs  pa vietām, kur dzimuši un auguši Jāņa, Dzintara un Egitas bērni (Ruba, Iecava, Ķekava, Rīga, Lilaste), turklāt plānots, ka viņi arī simboliski veiks vismaz nelielu daļu distances kopā ar vecākiem.  Tādējādi pārgājienā piedalīsies Egitas atvases Elizabete, Žanete un Zemgus, Dzintara bērni Andis un Amanda, kā arī Jāņa pirmdzimtā Marta, kas tieši pārgājiena laikā varētu spert savus pirmos soļus. Vienlaikus pārgājiens tiks veltīts arī tiem bērniem, kas Voldemāra, Egitas, Dzintara un Jāņa dzīvēs ienākuši caur dzīvesbiedriem – Jānim, Megijai, Rolandam, Ričardam un Bruno.  

Doma par šī gada pārgājiena motīvu būtībā radās vienā vakarā - līdz tam nebija pilnīgi nekādu ideju.  Ļoti iespējams, ka būtiska loma bija arī notikumiem manā dzīvē, jo 2020. gada augustā kļuvu par tēvu. Taču pati ideja, ka jāiet par bērniem, tapa vēlāk – rudenī. Jau iepriekš biju iztēlojies, ka kādu dienu bērni pārgājienā ies kopā ar mums, un šis gads tam ir skaists sākums.

Pirmoreiz pārgājiena maršrutā tiks iekļauta Kurzeme, kā arī daļa distances vedīs gar Rīgas jūras līci, tostarp tieši gar Jāņa pašreizējo dzīvesvietu Carnikavas pagasta Lilastē, bet finišs tradicionāli tiks sasniegts Jaunpiebalgas novada Jēcu pagasta "Lejas Mauragos". Gan dienu skaits (septiņas), gan distances kopgarums (aptuveni 330km) būs lielākais pārgājiena vēsturē. Kā ierasts, distancē brāļus pavadīs vecākais brālis Voldemārs un tētis Ojārs, kurš tradicionāli savus dēlus sagaidīs arī finišā. Jāpiebilst, ka brāļu tēvs Ojārs ir Latvijas soļošanas un veterānu sporta leģenda, kurš 1998. gadā kļuvis par Iecavas gada cilvēku, bet pērn atzīts par Iecavas Goda pilsoni.  

Šogad Pārumu pārgājienu Rubas skola – Lejas Mauragi atbalsta sporta ekipējuma uzņēmums "Macron Latvia", optikas firma "Art Optika",  alus darītava "Piebalga" jeb "Piebalgas alus",  līderis cietā siera ražošanā Latvijā "Limbažu siers", vitamīnu un uztura bagātinātāju kompānija "Vitabiotics Latvia",  viesu nams "Baltā māja" Rundālē, kā arī viesnīca un restorāns "Aparjods".

RUBA – MAURAGI PĀRGĀJIENA MARŠRUTS
1. diena (24.07): Rubas skola – Augstkalne
2. diena (25.07): Augstkalne – Pilsrundāle
3. diena (26.07): Pilsrundāle – Iecava – Ķekava
4. diena (27.07): Ķekava – Rīga – Lilaste
5. diena (28.07): Lilaste – Sigulda
6. diena (29.07): Sigulda – Skujene
7. diena (30.07): Skujene – Lejas Mauragi

PĀRUMU PĀRGĀJIENI:
2018. Iecava - Mauragi (186km)
2019: Andrupene - Mauragi (243km)
2020: Lestene - Mauragi (282km)