Aizvadīts Latvijas 100. vieglatlētikas čempionāts

Bauskas novada sportisti no sacensībām Jelgavā atved piecas medaļas
Jelgavas olimpiskajā Jāņa Lūša stadionā notika Latvijas 100. vieglatlētikas čempionāts. «Covid-19» ierobežojumu dēļ ceremonijas bija ļoti pieticīgas, dalībnieku skaits salīdzinoši neliels, un tikai īsas uzrunas un sporta statistiķa Andra Staģa informācija liecināja par nozīmīgo skaitli.
Sacensībās no mūsu puses piedalījās Bauskas un Iecavas novada sportisti, pārstāvot savu novadu sporta skolu komandas – Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolu un Iecavas novada sporta skolu «Dartija». Vecumnieku novadu varēja pārstāvēt Madara Lungeviča, bet viņa diemžēl pirms tam sacensībās Saldū guva traumu, un tāpēc komandu pārstāvniecība bija šāda. Lai arī varam atzīmēt, ka Rinalds Smilga, kurš ieguva divas medaļas, ir no Rundāles novada, turklāt viņš ir Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēknis.
Veselības problēmas un traumas
Pirmā sacensību diena 26. jūnijā sākās ar Bauskas novada sportistiem cerīgo disciplīnu – īsās distances barjerskriešanu. Jāatzīmē, ka rezultāti būtu labāki, bet daudzām komandām svītru pārvilka traumas un veselības problēmas, tai skaitā arī mūsējiem – Iecavas vienībā nebija ātrās 200 metru skrējējas Amandas Gromovas, savukārt baušķeniekiem barjerskrējienā nestartēja Kristaps Sunteiks, nejutās labi arī Gerda Kerija Dreimane. Nevar pārmest treneriem, ka nav izveidojuši audzēkņus, kas var cīnīties par medaļām, jo traumas un veselības problēmas diemžēl dara savu.
Vēl viena problēma uzreiz jāatzīmē – maz augstvērtīgu panākumu vai, godīgi sakot, tādu nebija. Iespējams, ka pie vainas laika apstākļi, bet par to, ka neizdodas pietuvoties pat rezultātiem, kas sasniegti pirms nedēļas, brīnījās ne viens vien. Par sacensību pārsteigumu kļuva vienīgi sporta skolas «Arkādija» audzēkne Asnāte Kalniņa, kas pilnīgi negaidīti pārliecinoši uzvarēja 400 metru distancē ar rezultātu 54,14 sekundes un bija otrā 200 metru sprintā ar rezultātu 24,54 sekundes.
Cerīgs sākums
Barjeru masveida krišana bija vērojama 110 metru barjerskriešanas vīriešu disciplīnā, kur brīžiem gāzās gandrīz vai visa barjeru rinda un viens no dalībniekiem izstājās. Šajā situācijā četras sekundes simtdaļas pietrūka Emīlam Rūgumam, ar rezultātu 15,29 sekundes – otrā vieta.
Pēc īsa brīža 100 metru barjerskriešanas distancē otro vietu izrāva pieredzējusī Ilona Kupčiuna – viņa konkurenti apsteidza par trīs sekundes simtdaļām, finišējot pēc 14,71 sekundes. I. Kupčiuna uz sacensībām bija ieradusies gan kā trenere, gan dalībniece, dienas beigās piedaloties vēl 4x100 metru stafetes skrējienā.
Vēlāk trešo godalgu baušķeniekiem atnesa Rinalds Smilga, kurš tāllēkšanā ieguva bronzu ar rezultātu – 6,66 metri. Jāatzīmē, ka arī pirmās vietas ieguvējam Sandim Dzenītim no Salaspils bija tikai 6,8 metri, kas Latvijas čempionātam skaitās vājš sniegums, bet bronzas godalgu mūsu sportists tomēr godam nopelnīja.
Šajā pat dienā tāllēkšanā startēja Kitija Frolova un Annija Miļūne – labāka vieta bija K. Frolovai, kas ar rezultātu 5,35 metri bija devītā. A. Miļūne un Samanta Dorči vēl startēja 100 metru sprintā, kā arī K. Frolova – 400 metru distancē un otrā dienā 200 metru skrējienā, bet pirmajā desmitniekā sportistēm iekļūt neizdevās.
Nepārtraukti līderis
Sestdien sākās un nākamajā dienā, 27. jūnijā, turpinājās desmitcīņas sacensības gan pieaugušajiem, gan U20 grupas dalībniekiem. Baušķeniekus U20 grupā pārstāvēja Kristiāns Lauva un Henrijs Obolēvičs. Diemžēl H. Obolēvičs pēc trim disciplīnām, atrodoties ceturtajā vietā, muguras sāpju dēļ izstājās.
Toties K. Lauva sāka kā līderis un tā arī turpināja. Pārliecinoši ātrākais 100 metru skrējienā ar 11,63 sekundēm, tālākais tāllēkšanā ar 6,56 metriem, spēcīgākais lodes grūšanā – 11,74 un tikai augstlēkšanā nometa tempu – 1,8 metri bija trešais labākais rezultāts. Tālāk labākais 400 metru skrējienā ar 51,97 sekundēm, 110 metru barjerskrējienā ar 15,53 sekundēm, diska mešanā ar 39,02 metriem un kārtslēkšanā ar rezultātu 3,5 metri. Šķēpmešanā tradicionāli spēcīgāki bija konkurenti – tur K. Lauvam rezultāts 39,78 metri un noslēgumā pārliecinoša uzvara pēdējos spēkus prasošajā 1500 metru distancē – četras minūtes un 27,65 sekundes, gandrīz par pusminūti ātrāk nekā tuvākajam konkurentam. Rezultātā iegūti 6 493 punkti. Baušķenieku treneris Raivis Maķevics atzina, ka cerējis uz labāku rezultātu, bet šeit laikam tomēr jāņem vērā jau iepriekš minētais, ka sacensības nebija labvēlīgas augstu rezultātu sasniegšanai.
Smilgam otrā medaļa
Otrajā sacensību dienā, 27. jūnijā, startēja arī Iecavas novada sportisti. Vispirms 400 metru barjerskrējienā piekto vietu ieguva Gvido Miezers, finišējot pēc 57 sekundēm. Nākamā startēja Paula Kaupe – arī viņai piektā vieta ar rezultātu minūte un 6,88 sekundes.
Divās disciplīnās šajā dienā piedalījās gan baušķenieki, gan iecavnieki. Diska mešanā sestajā vietā Bauskas novada pārstāve Elīza Puķāne ar rezultātu 39,91 metrs, savukārt astotā iecavniece Paula Emīlija Retiķe ar rezultātu 37,91 metrs.
Trīssoļlēkšanā vietu sadalījums bija labāks. Otro medaļu izcīnīja R. Smilga – šoreiz sudraba godalga ar rezultātu 14,18 metri. Pats gan atzina, ka cerējis uz labāku sniegumu – salīdzinoši nesen iznācis lēkt 14,8 metru tālumā.
R. Smilgam un uzvarētājam E. Misānam bija veiksmīgi tikai divi mēģinājumi, savukārt daļa sportistu palika bez rezultāta, arī iecavnieks Rihards Pūķis.
Pats dienas rīts sākās ar 10 000 metru soļošanu, kur piedalījās viens bijušais un viens esošais Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas trenera Ilmāra Saulgrieža audzēknis. Pašreizējais audzēknis Raivo Saulgriezis, kas pārstāv Jēkabpils sporta centru, izcīnīja otro vietu ar rezultātu 43 minūtes un 6,1 sekunde. Savukārt Ruslans Smolonskis, kurš trenējas Ventspils sporta skolā «Spars» pie Modra Liepiņa, uzvarēja ar rezultātu 42 minūtes un 0,57 sekundes. Pats gan atzina, ka cerēja uz daudz labāku rezultātu, jo vēl pirms nedēļas treniņos distanci veica 41 minūtē.
Šķirti arī stafetēs
Sacensības vienlaikus bija viena no pēdējām iespējām kvalificēties Olimpiskajām spēlēm, un vistuvāk tam bija šķēpmetēja Anete Kociņa, kuras raidījums 63,7 metri tikai par 30 centimetriem atpalika no olimpiskā normatīva. Gaidīto neizdevās sa-sniegt kārtslēcējam Marekam Ārentam, šķēpmetējiem Rolandam Štrobinderam un Patrikam Gailumam, šķēpmetējai Madarai Palameikai, 800 metru skrējējai Līgai Velverei un virknei citu sportistu. Rezultātā pašlaik ir nosaukti pieci vieglatlēti, kas brauks uz Tokijas olimpiādi. Tiesa, vēl ir cerība, ka vairāki pievienosies, iegūstot pietiekami augstas vietas savu sporta veidu reitingā.
Noslēgumā jāatzīmē stafetes skriešanas sacensības. «Bauskas BJSS» komanda – Kitija Frolova, Annija Miļūne, Samanta Dorči un Ilona Kupčiuna šoreiz 4x100 metru distanci beidza pēc 50,47 sekundēm un palika ceturtajā vietā. Bija plānots arī, ka startēs puišu komanda, bet, izkrītot vienam pārstāvim, vienības sastāvs nesanāca.
Vērtējot šādu situāciju, nav skaidrs, kāda būs vienību situācija apvienotajā Bauskas novadā. Piemēram, jau esošajā čempionātā noteikti par medaļām stafešu komandas varētu cīnīties, ja startētu vienā komandā Bauskas un Iecavas sportisti. Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks norāda, ka par vienību sastāvu veidošanu sacensībās būs vēl jālemj, bet viņš ir pārliecināts, ka sporta skolas sacīkstēs startē atsevišķi arī nākotnē, ja var veidot savas komandas. Atliek sagaidīt nākamā gada vieglatlētikas čempionātu un vērot, vai arī tad atsevišķi startēs Bauskas, Iecavas un Vecumnieku sporta skolu vienības.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»