Kādiem medikamentiem un līdzekļiem jāatrodas katrā mājas aptieciņā?
Ikvienam mājās ir kāda kaste, kastīte vai plauktiņš, kurā glabājas medikamenti dažādām situācijām, kā arī – veidojas zināms medicīnas preču krājums, kurā ir gan pretsāpju zāles, gan, piemēram, dažādi termometri. Apskatiet, kam jābūt katrā mājas aptieciņā un kā pareizi to organizēt!
Svarīgi!
● Pat ja jūsu mājas aptieciņā ir tikai C vitamīns un plāksteri, jums jebkurā gadījumā jādomā par labu drošības praksi. Pretsāpju zāles var būt bīstamas, tādēļ pieraugiet, lai tām nevarētu piekļūt nepiederošas personas.
● Aptieciņai jābūt novietotai tā, lai to nevarētu aizsniegt bērni, kā arī – netiktu klāt mājdzīvnieki.
● Visi medikamenti jāglabā to attiecīgajos iepakojumos, kur jūs varat redzēt derīguma termiņu un lietošanas instrukciju.
● Aptieciņai vēlams būt slēgtai, lai tai netiek klāt saules gaisma, kā arī – pasargātai no krasām temperatūras svārstībām.
● Regulāri pārskatiet mājas aptieciņas saturu. Visus medikamentus, kuriem beidzies derīguma termiņš, nododiet atpakaļ aptiekās.
● Pretsāpju zāles drīkst lietot tikai īslaicīgi un nepārsniedzot diennakts ieteicamo devu.
Medikamenti mājas aptieciņā
● Pretsāpju zāles – lietojamas dažādās situācijās – ja ir galvassāpes, pēc dažādām medicīniskām manipulācijām, vieglu traumu gadījumā u.tml. Atcerieties – nedrīkst lietot pretsāpju zāles, ja ir sāpes vēderā.
● Pretalerģijas līdzekļi – ja mājās ir mazi bērni, tad kādam pretalerģiju līdzeklim būtu jābūt pie rokas jebkurā gadījumā, jo visu nevar paredzēt un dažādas alerģiskas reakcijas mēdz parādīties bez brīdinājuma. Arī pieaugušajiem.
● Līdzekļi pret spazmām – sievietēm, kam mēdz būt sāpīgas menstruācijas, reizēm var noderēt arī šādi medikamenti.
● Smēres niezes mazināšanai – īpaši siltajā gadalaikā, kad dažādi kukaiņu kodumi un nobrāzumi var radīt nepatīkamus brīžus.
● Līdzekļi vēdera darbības sakārtošanai – ir pieejami vairāki efektīvi līdzekļi, ko iekšķīgi lietot pie kādām nelielām un retām problēmām ar gremošanu, tāpat aktivētā oglīte vai līdzvērtīgi analogi nereti noder!
● Līdzekļi temperatūras mazināšanai – maziem bērniem pat vidēji augsta temperatūra var būt bīstama, tādēļ – ja mājās ir bērni, noteikti ieteicams turēt kādu no bērniem piemērotiem līdzekļiem mājas aptieciņā.
Pirms zāļu lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma. Par zāļu lietošanu konsultēties pie ārsta vai farmaceita.
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI
Medicīnas preces mājas lietošanai
Kaut arī pašdiagnostika mēdz būt kļūdaina, reizēm tomēr ir labi zināt par sevi dažus būtiskākos veselības rādītājus un tiem sekot, lai vēlāk varētu apspriesties ar savu ģimenes ārstu. Populārākās medicīnas preces:
● Termometri
● Plāksteri vai leikoplasts
● Līdzekļi brūču apstrādei
● Rīks ērču izņemšanai
Atcerieties – mājas aptieciņas saturs ir paredzēts neparedzētiem gadījumiem un iespējai ātri rīkoties, lai apkoptu brūci vai mazinātu pēkšņas sāpes. Mājas aptieciņa neaizstāj regulāras veselības pārbaudes un ģimenes ārsta uzraudzību!
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»