Kā izvēlēties portatīvo datoru spēlēm?
Mērķi, kam tiek izmantoti portatīvie datori, ir ļoti dažādi – sākot ar jaunāko ziņu lasīšanu un beidzot ar foto/video apstrādi. Pēdējā laikā arvien iecienītāki portatīvie datori kļūst arī datorspēļu entuziastu vidē. Ja arī Tu vēlies iegādāties laptopu, lai nodotos jaunākajām spēlēm, šis raksts Tev lieti noderēs!
Viss sākas ar jaudīgu videokarti (GPU)
Par to, lai datorspēles darbotos kā nākas, galvenokārt parūpējas tieši videokarte. Lielai daļai laptopu ir integrēta videokarte, taču, ja vēlies spēlēt datorspēles, šādam risinājumam jāmet līkums un jāizvēlas dators ar atsevišķu videokarti. Atsevišķas videokartes galvenokārt ražo Nvidia un AMD, bet modeļu piedāvājums ir tik plašs, ka konkrētas videokartes veiktspēju Tev vajadzēs meklēt interneta plašumos.
Labā ziņa – dažādu videokaršu salīdzināšana un novērtēšana ir ļoti iecienīta nodarbe geimeru vidē. Vērā gan jāņem kāds būtisks aspekts, proti, atšķirībā no personālā datora, laptopā videokarti nomainīt nav iespējams, tāpēc ietaupīt, izvēloties portatīvo datoru ar lētu videokarti, noteikti nav tā vērts.
Uzmanība jāpievērš arī virknei citu komponenšu
Lai spēlēšanas pieredze būtu aizraujoša, vērā jāņem ne tikai videokarte, bet arī zemāk minētās komponentes.
Operatīvā atmiņa jeb RAM
Izvēloties laptopu geimingam, nevajadzētu izvēlēties modeli ar mazāk nekā 16 GB operatīvo atmiņu; jaunākajām un modernākajām spēlēm parasti nepieciešami 32 vai pat vairāk GB operatīvās atmiņas. Labā ziņa – atšķirībā no GPU, operatīvo atmiņu iespējams nomainīt (tomēr, darot to pašrocīgi, var tikt zaudēta garantija).
Cietais disks
SSD diska priekšrocība ir krietni ātrāka darbība, taču tas ir dārgāks, salīdzinot ar HDD disku. Šī iemesla dēļ nereti datori ir aprīkot ar abiem diskiem, SSD diskā atrodoties operētājsistēmai un programmatūrai, bet HDD diskā – pārējai informācijai. Arī cietais disks portatīvajam datoram laika gaitā var tikt nomainīts (pastāv opcija iegādāties arī ārējo cieto disku).
Procesors
Procesorus ražo gan AMD, gan Intel (pēdējā laikā – arī Apple, taču tie pieejami tikai Apple ierīcēm), un, līdzīgi kā ar videokartēm, to modeļu ir neskaitāmi daudz. Līdz ar to labākais risinājums, pirms izvēlēties datoru ar konkrētu procesoru – pārliecināties par tā veiktspēju internetā pieejamajos testos un lietotāju apskatos.
Ekrāns parūpēsies par to, kā spēles saredzēsi
Ja vien laptopu negrasies pievienot ārējam monitoram, vērā noteikti jāņem ekrāna parametri. Lielākajai daļai spēlēm paredzēto portatīvo datoru ir 15,6 vai 17,3 collu liels ekrāns, taču pieejami arī modeļi ar lielāku vai mazāku ekrānu. Jo lielāks ekrāns, jo labāk saredzēsi dažādas detaļas, savukārt mazāka ekrāna priekšrocība – šādu datoru ir ērtāk pārnēsāt.
Noteikti pārliecinies, vai datoram ir arī pietiekami augsta ekrāna izšķirtspēja (vismaz 1920x1080 pikseļi). Ekrāns ar augstāku izšķirtspēju varētu šķist vilinošs, taču ņem vērā, ka datoram jābūt ļoti jaudīgam, lai datorspēles varētu tikt spēlētas augstākajā izšķirtspējā.
Baterijas darbības laikam pārlieku lielu uzmanību pievērst nevajadzētu
Lai gan vēlme nodoties datorspēlēm jebkurā vietā un laikā šķiet vilinoša, jāsaprot, ka datoram geiminga laikā ir ļoti liela slodze, līdz ar to tas bez pieslēgšanas elektrotīklam spēs darboties vien neilgu laiku (parasti – līdz vienai stundai, ja tiek spēlētas jaunākās un prasīgākās spēles).
Vai arī Tevi interesē portatīvie datori spēlēm? Tādā gadījumā noteikti ieskaties SMScredit.lv bloga sadaļā, kur atrodams raksts Kā izvēlēties portatīvo datoru: astoņi parametri, kam pievērst uzmanību – arī tajā atradīsi virkni noderīgu padomu, kas lieti noderēs piemērotākā datora izvēlē!
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»