Pirmklasnieki attālinātajā mācību procesā

Nepilnus četrus mēnešus mazie pirmklasnieki ar lielu zinātkāri devās uz savu skolu, lai iegūtu arvien jaunas zināšanas un satiktu tik tikko iepazītos klasesbiedrus. Dodoties Ziemassvētku brīvdienās, viņi nemaz nenojauta, ka turpmākās skolas gaitas viņu ikdienā nesīs jaunus pavērsienus. Attālinātā mācīšanās arī viņiem tapa par ikdienu.
Viens no galvenajiem priekšnoteikumiem, lai attālinātās mācības izdotos, ir spēja gan skolēniem, gan skolotājiem pielāgoties jaunajai situācijai. Liela loma ir vecāku atbalstam. Tam piekrīt arī Bauskas Valsts ģimnāzijas 1.c klases audzinātāja Līga Bajāre: «Attālinātais mācību process ir liels izaicinājums visiem. Pašlaik pati svarīgākā ir sadarbība: skolotājs, skolēns un vecāki.»
Šajā sarežģītajā laikā ne vienmēr izdodas ieraudzīt pozitīvo. Bieži dzirdam komentārus, ka mācības mājās nedos rezultātus, bērni nemācēs, nevarēs utt., taču tie joprojām ir tie paši skolēni, kuri vēlas izzināt, radoši darboties, atklāt jaunas lietas un kuriem ir vēlme mācīties.
«Jau sākumā attālinātajām mācībām redzēju vairāk ieguvumu nekā trūkumu,» stāsta Laimas mamma Liene. «Bērniem ir iespēja plānot savu laiku, patstāvīgi mācīties. Šis laiks ir iespēja trenēt spēju būt elastīgiem, spēju pielāgoties un būt radošiem šajos nepierastajos ap-stākļos. Lai arī trūkst komunikācijas ar skolotājiem un klasesbiedriem, tomēr apgūtās platformas kaut nedaudz, bet to nodrošina.»
Līdzīgās domās ir Patrika mamma Gundega. Arī viņa šajā situācijā saskata pozitīvo, kaut gan sākotnēji viss šķitis biedējošs, īpaši, esot pirmklasnieka mammai. «Viņiem ir svarīgs tiešs kontakts ar skolotājiem un klasesbiedriem. Visvairāk mani satrauca, kā bērns spēs pielāgoties jaunajai situācijai, vai spēs koncentrēties mācībām mājas vidē,» satraukti stāsta Gundega. «Tomēr viss ir sanācis veiksmīgi, dēls ir iemācījies darboties patstāvīgi ar dažādām viedierīcēm un plānot savu mācību procesu.»
Pavērojiet savus bērnus! Lielākoties viņi visi lieliski tiek galā ar šo situāciju un, iespējams, uztver to vieglāk un labāk par mums, pieaugušajiem. Mājas vide bērnus atbrīvo un liek justies brīvākiem, līdz ar to arī mācību process ir vieglāks un veiksmīgāks. Bērni ar lielāko prieku veic dažādus skolotājas uzdotos darbiņus, kur jāizpaužas radoši. Audzē sīpollociņus, plaucē bērza zarus un veido traukus no sāls mīklas. Skolā nodarbībām ir laika limits, ne vienmēr visi bērni spēj tajā iekļauties, toties, mācoties mājās, viņiem tiek dota iespēja savā ātrumā aptvert to, kas notiek stundā.
Pirmklasnieku domas par attālināto mācīšanos:
- Mazliet bēdīgi, jo nevar satikt draugus.
- Nepatīk mācības pie datora, labāk iet uz skolu.
- Patīk skolotājas uzdotie radošie darbiņi. Stundas interesantas.
- Patīk, jo nav agri jāceļas uz skolu.
- Grūtāk saprast uzdoto, bet tomēr mācīties vieglāk, jo klasē klasesbiedri mēdz būt skaļi.
- Patīk, jo varu ātri izmācīties un doties ārā.
Lielisks ieguvums ir ciešā sadarbība ar audzinātāju Līgu. Viņa ir radoša un aktīva. Vecāki apbrīno viņas mieru, pacietību un pozitīvismu. Audzinātāja veido mācību plānu visai nedēļai, kas atvieglo laika plānošanu strādājošajiem vecākiem.
Audzinātāja Līga Bajāre saka lielu paldies skolēnu vecākiem par pacietību, izturību, spēju pielāgoties un apgūt visu jauno. «Jauki, ka šajā laikā spējam arī cits citu uzmundrināt. Tas palīdz turpināt iesākto un pēc iespējas kvalitatīvāk un jēgpilnāk veidot mācību darbu, lai skolēni apgūtu nepieciešamās zināšanas, prasmes un iemaņas,» nosaka audzinātāja.
P. S. Pirms simtiem gadu šāda iespēja mācīties mājās bija tikai karaļu bērniem.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»