Cienījamā konkurencē

Bauskas pils atjaunošanas meistari saņem Būvniecības gada balvu
Konkursa «Latvijas Būvniecības gada balva 2020» nominācijā «Restaurācija» uzvara piešķirta baušķeniekiem par Bauskas pils-
drupu konservācijas trešo kārtu.
Kā jau «Bauskas Dzīve» iepriekš vēstījusi, veikti vērienīgi darbi Livonijas ordeņa cietokšņa centrālā torņa, mazā vārtu torņa un tiem piegulošo sienu konservācijā. Tagad centrālais tornis ir pasargāts no nokrišņu kaitīgās iedarbes un ir pielāgots efektīvai un drošai izmantošanai muzeja apmeklētājiem. Veikto darbu pasūtītāja – Bauskas novada dome, projekts – «Arhitektes Ināras Caunītes birojs», būvniece – SIA «Kaskāde 19», būvuzraudzība – «J. B. Projekti».
Izcils rezultāts – ja darbs patīk
Balvu – stilizētu grieķu ordera kolonnu – piektdien, 12. martā, Āgenskalna tirgus laukumā Rīgā, ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus, slapjam sniegam ķepējot, saņēma pasūtītāja pārstāvis, Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks un būvuzņēmēja pārstāvis, SIA «Kaskāde 19» vadītājs Ēriks Pažemecks. Tika pasniegti arī diplomi par 1. vietu šajā konkursā, ko saņēma gan dome, gan arhitekte Ināra Caunīte, kā arī būvdarbu vadītājs Pēteris Zvaunis, projekta vadītājs Modris Klemme.
Tūlīt pēc apbalvojuma saņemšanas Ēriks Pažemecks «Bauskas Dzīvei» pauda prieku par uzvaru konkursā, bet galvenokārt – gandarījumu par labi paveikto darbu, strādājot profesionālā komandā. Uzņēmuma vadītājs joprojām pateicīgs čehu restauratoram Milošam Gavendam, kas viņu ievadījis šajā darbā, palīdzējis iegūt daudzas prasmes un attieksmi – kvalitāti un mīlestību pret veicamo. Lepojas, ka bijis M. Gavendas māceklis. Ja darbs, ko dara, patīk, tad ir arī augstas raudzes rezultāts. Šī uzvara profesionālajā konkursā veicina arī «Kaskādes 19» pazīstamību valstī. Tūlīt būs darbs Tērvetes viduslaiku pilsdrupās – to konservācija, varbūt jau aprīlī varēs sākt tur strādāt, atklāj Ē. Pažemecks.
Augsts novērtējums jau otro reizi
Bauskas pils muzeja direktors Māris Skanis atgādināja, ka Bauskas pils atjaunošanas, restaurācijas un konservācijas process jau otro reizi saņēmis «Latvijas Būvniecības gada balvu», pirmoreiz tas bijis novērtējums par 2014. gadā pabeigto projektu – pils atjaunošanas otro kārtu.
Tad tika veikti vērienīgi darbi – restaurēta unikāla 16. gadsimta fasādes sgrafito dekoratīvā apdare, atjaunotas ārējās akmenskaluma kāpnes un ieejas portāls uz hercoga apartamentiem ziemeļu korpusā, atjaunots pagalma oriģinālais 17. gadsimta bruģis, pils interjeru sienu apdare, renesanses, manierisma un baroka stila podiņu krāsnis, kamīni, logu vitrāžas u. c. Kvalitātes latiņa netiek nolaista. Visi priecātos, ja meistaru jaunāko veikumu varētu šovasar apskatīt arī Latvijas un varbūt citu valstu iedzīvotāji.
Nominācijā «Restaurācija», kā uzsvēra žūrijas pārstāvji, baušķeniekiem bija cienījama konkurence: 2. vieta – bijušās sanatorijas «Ogre» lielās zāles atjaunošanas projektam, kam pasūtītāja Ogres novada pašvaldība, būvnieks «RERE Meistari», būvuzraudzība «Akorda». 3. vieta – Krustpils pils A daļas un fasādes atjaunošanai. Pasūtītāja – Jēkabpils pilsētas pašvaldība, būvnieks «PA «Būvuzņēmums «Restaurators»» un «Erbauer group». Atzinību guvusi Liepājas Svētās Trīsvienības baznīcas atjaunošana. Pasūtītāja – Liepājas Svētās Trīsvienības evaņģēliski luteriskā draudze, būvnieks «UPTK».
«Grand Prix» piešķir diviem objektiem
Konkursā «Latvijas Būvniecības gada balva 2020» saņemti gandrīz 140 pieteikumi, un balvas tiek piešķirtas kopumā desmit nominācijās, no kurām viena ir «Restaurācija», informēja Gunita Jansone, biedrības «Building Design and Construction Council» vadītāja. Nominācijā «Jauna sabiedriskā ēka» bija pieteikta arī jaunbūvētā Bauskas sporta halle. Laureātu vidū šoreiz tā nebija. Pirmā vieta šajā grupā piešķirta Liepājas mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas jaunbūvei.
«Grand Prix» tika piešķirta diviem objektiem – Mežaparka lielās estrādes pārbūvei un Jūrmalas šosejas pārbūvei ar pievedceļiem.
Konkursu «Latvijas Būvniecības gada balva 2020» rīko biedrība «Building Design and Construction Council»; tā misija ir popularizēt drošas, inovatīvas, augstvērtīgas un estētiski kvalitatīvas ēkas un būves, kas tapušas Latvijas Republikas teritorijā vai ārpus tās, ja par projekta realizāciju atbildīgi ir Latvijas pilsoņi – būvnieki, projektētāji, konstrukciju ražotāji un citi.
Rīgā, Āgenskalna tirgū, sastaptajiem cilvēkiem laikraksts jautāja, vai viņi ir bijuši Bauskā un apskatījuši Bauskas pili.
LAINE KRIŠMANE, projektu vadītāja, rīdziniece:
– Bērnībā kaut kad biju Bauskā, un pilsdrupas apmeklējām. Tagad daudzus gadus neesmu bijusi un atjaunoto, restaurēto pili neesmu skatījusi.
RENĀRS, fotogrāfs, rīdzinieks:
– Bauskai cauri braukt nācies daudzkārt. Tā sanāk – tranzītpilsēta. Pilī esmu bijis pirms gadiem diviem, tur fotografēju kādā sarīkojumā. Bija laba gaisotne, pilij sava noskaņa, ieguldīts darbs.
AIGARS, zemnieks no Ķekavas novada:
– Bauskas pilī gan neesmu bijis. Pirms diviem gadiem ar sievu un viesiem bijām Rundāles pilī, tur svinējām mūsu kāzas. Bija skaisti.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»