Atrast mākonim zelta maliņu

Baušķeniece un Latvijas Universitātes pirmā kursa studente Paula Daugule nenoliedz, ka «Covid-19», bez šaubām, ir ieviesis pārmaiņas gan viņas privātajā, gan studentu dzīvē. Paulai šķiet gaužām skumji pavadīt lielāko daļu sava laika mājās, izjūtot spriedzi un saspringumu par visdažādākajām lietām. Savukārt studentu dzīvi «Covid-19» ir īpaši aizēnojis, jo universitātes telpās ir pabūts pavisam mazu laika sprīdi. «Universitātē klātienē pabiju tikai mēnesi. Pa šo laiku paguvu iepazīt kursabiedrus, taču gribētu zināt kaut ko vairāk nekā tikai viņu vārdu un uzvārdu,» stāsta Paula. Turpretī mācību ziņā Paula neslēpj savu patiku, jo tagad esot daudz vieglāk saplānot un izmantot savu laiku lietderīgi.
Vēlme aiziet uz kino
Tā, kā Paulai patiesi pietrūkst, ir socializēšanās, komunikācija un tikšanās ar tuviem cilvēkiem. «Protams, jaunās tehnoloģijas mūsdienās ir ļoti attīstījušās, un pastāv iespēja veidot komunikāciju ar cilvēkiem digitālajā vidē, taču tas nav tas pats, kad vari satikt cilvēku dzīvē un komunicēt ar viņu aci pret aci,» atzīst Paula.
Neapšaubāmi arī kafejnīcu apmeklējums, pilnvērtīga kultūras dzīve un fiziskās aktivitātes ir tas, pēc kā Paula patiesi ilgojas. «It īpaši vēlme nopirkt biļeti un aiziet uz kino, paēst popkornu kopā ar draudzeni pašreizējā situācijā spēj pārtapt par vienu vienīgu ilūziju,» žēlojas Paula. Kas attiecas uz fiziskajām aktivitātēm, jāteic, mājas apstākļos un brīvā dabā ar tām nodarboties nav aizliegts, taču, tāpat kā vairākumam, arī Paulai grūtības ir sevi motivēt, neatrodoties sporta zāles telpā un neizjūtot tās gaisotni.
Vairāki plusi
«Covid-19» daudziem studentiem radījis grūtības atrast darbu, taču Paulas gadījumā – gluži pretēji – sniegtā iespēja strādāt «Zinātnes un inovāciju parkā», kā arī iesaiste biznesa inkubatorā ir viņas vislielākais ieguvums «Covid-19» laikā, jo tas ir palīdzējis viņai tiekties pēc saviem mērķiem, iegūt jaunas zināšanas, kā arī prasmes. «Labāk zīle rokā nekā mednis kokā,» smej P. Daugule.
Lai arī «Covid-19» eksistence ir pamatīgi izmainījusi studentu rutīnu, Paula tajā saskata arī pāris plusu. «Pirmkārt, tiek ietaupīts laiks ceļā, un pastāv iespēja, ka, mācoties attālināti, cilvēks pagūs izdarīt daudz vairāk. Es daudz lasu grāmatas, strādāju, apgūstu jaunus hobijus un veltu laiku fiziskām aktivitātēm. Otrkārt, kā lielu plusu var uzsvērt, ka nav pārmērīgi jāpatērē finansiālie resursi e-talonam vai maltītei. Treškārt, «Covid-19» ir iemācījis mani strādāt ar dažādām tehnoloģijām,» atklāj Paula.
Jānovērtē laiks, kas dots
Studentei šis gads, kad plosās vīruss, ir licis apsvērt, pārdomāt un izvērtēt daudz un dažādas lietas, iegūstot vērtīgas atziņas.
«Noteikti esmu sapratusi to, ka ir jānovērtē laiks, kas mums ir dots, jo šī ir unikāla iespēja, kad varam apstādināt pasauli sev apkārt, necenšoties kaut kur skriet, bet gan būt mājās, baudīt cits cita klātbūtni un priecāties. Dzīve ir ļoti mānīgs jēdziens, un tā var aprauties jebkurā brīdī, tāpēc ir jānovērtē cilvēki, kas mums ir apkārt. Mums ir jāatbalsta un jāpieskata savi mīļie, jo mentālās veselības problēmas šajā laikā var aktualizēties daudz izteiktāk. Tomēr nevajag tikai sūkstīties par sliktajām lietām, vajag mācēt saskatīt arī labo, jo vienmēr pastāv iespēja atrast zelta maliņu jebkuram mākonītim,» uzskata P. Daugule.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»