Ēdināšanas pabalstus skolēniem izlīdzina

Bauskas novada domes deputāti lēmuši, ka līdz «Covid-19» ierobežojumu beigām šajā mācību gadā ēdināšanas pakas un kartes skolēniem piešķirs 24 eiro vērtībā. Diskusijas par šādu lēmumu bija diezgan asas.
Pagājušajā gadā deputāti lēma par pārtikas paku veidošanu 1. – 4. klašu skolēniem 28 eiro apmērā un pārējiem pārtikas karšu izsniegšanu 20 eiro vērtībā, kamēr nenotiek mācības klātienē. Tomēr šogad opozīcija vairākas reizes aktualizēja jautājumu par lielāku summu izmaksu, kam savukārt novada vadība nepiekrita un beigās «izgāja uz kompromisu».
Jāievēro Ministru kabineta noteikumi
Vispirms neatkarīgais deputāts Aleksandrs Novickis rosināja abiem atbalsta veidiem veltīt 28 eiro. Ekonomiste Zaiga Kārkliņa norādīja, ka nevar piešķirt lielākas summas, jo budžetā atbalsts paredzēts iepriekšējo summu apmērā un papildu finansējuma gluži vienkārši nav.
Tāpat A. Novickis pauda viedokli, ka 1. – 4. klašu skolēniem arī var sniegt atbalstu ar pārtikas kartēm. «Sazinājos ar Izglītības un zinātnes ministriju, lai uzzinātu, kā dara citas pašvaldības. Pārtikas kartes pašvaldības var piešķirt tikai no saviem līdzekļiem. Prasīju, vai var neievērot Ministru kabineta noteikumus un dot par valsts finansējumu pārtikas kartes. Šajā situācijā solīja pārbaudi pašvaldībā par finansējuma nepamatotu izlietošanu. No savas daļas varam maksāt, ko gribam, bet valsts līdzekļus drīkst izmantot valsts pakām vai siltajam ēdienam,» informēja Z. Kārkliņa. Deputāts Agris Mustermanis (LSDSP saraksts) norādīja, ka vismaz pusi no šīs summas tad varot izmaksāt ar kartēm. Z. Kārkliņa oponēja, ja vēlas izmantot valsts finansējumu, jāiegulda atbilstošs pašvaldības finansējums, un dalīt šo naudu kartēs un pakās reizē nedrīkst.
Izvelk vidējo
Deputāti skaidroja arī citus jautājumus. Juris Landorfs (LSDSP) interesējās, kāpēc par pārtikas pakām vecākiem būs jāraksta iesniegumi. Z. Kārkliņa informēja, ka nepieciešamas atskaites no Izglītības un zinātnes ministrijas par izlietoto finansējumu un atskaitēs iesniegumi ir nepieciešami.
Beigās balsoja par variantu 24 eiro veltīt pārtikas pakām un 24 eiro kartēm – kā vidējo starp abiem skaitļiem. Pamatoti par to brīnījās deputāts J. Landorfs, kurš noskaidroja, ka 1. – 4. klasē mācās 913 skolēnu, bet 5. – 12. klasēs – 1524 skolēni. Viņš uzsvēra, ka te nekādi vidējais skaitlis 24 nesanāk, bet to pirms balsošanas vērā neņēma.
Balsošana risinājās gana asi – noraidot opozīcijas priekšlikumus un atbalstot vadības plānotos. Tas izraisīja asu vārdu apmaiņu deputātu starpā un pārmetumus par pašvaldības saistošo noteikumu neievērošanu. Neko daudz nemainīja arī deputātes Mārītes Ķikures (ZZS) aicinājums nepārtraukti neprasīt vēl un vēlreiz skaidrot jautājumus, par kuriem jau sen ir saņemtas atbildes.
Beigās deputātu vairākums nobalsoja par variantu 24 un 24 eiro. Plānots, ka gan pārtikas kartes, gan pārtikas pakas izsniegs izglītības iestādēs.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»