Skolas laikus nodrošinājušās mācībām klātienē

Izglītības iestādes Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novadā sagatavojušās uzņemt audzēkņus klātienē
Iecere 1. – 2. klasēm atsākt mācības klātienē ir atlikta. Skolu direktores, kā arī pedagogi «Bauskas Dzīvei» apliecināja, ka ir laikus parūpējušies, lai 1. – 2. klašu skolēniem, no attālinātās vides pārejot uz mācībām klātienē, izglītošanās notiktu stingri kontrolētāk, ievērojot noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības.
Paužot viedokli, ka sākumskolas klasēm ir svarīgi apgūt mācības klātienē, Izglītības un zinātnes ministrija ir aicinājusi skolu direktorus iepazīties ar jaunajiem drošības pasākumiem, kuri būs jāievēro, tiklīdz būs dota atļauja atsākt mācības klātienē. Lai uzlabotu izglītības kvalitāti un atvieglotu mazāko skolēnu vecāku ikdienu, daudzas Latvijas skolas jau ir nodrošinājušās ar nepieciešamajiem resursiem.
«Drošības komplekts» Iecavā
Lai skolā varētu atgriezties 1. – 2. klašu audzēkņi, Iecavas vidusskolas direktore Agra Zaķe ir nopietni pievērsusi uzmanību izvirzītajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem.
Skolas telpas ikdienā piepilda 132 aktīvi 1. – 2. klašu skolēni. Direktore ir parūpējusies par to, lai skolai nodrošinātu tā saucamo drošības komplektu, kurā ietilpst dezinfekcijas līdzekļi, telpu vēdināšana, distancēšanās, kā arī skolēnu, pedagogu un tehniskā personāla nodrošināšana ar sejas maskām.
Maskas gādā pašvaldība, paredzēts, ka ikviens audzēknis saņems trīs daudzkārt lietojamas maskas. Ja skolēns masku būs aizmirsis mājās vai pazaudējis, viņam tiks piešķirta vienreizlietojamā maska. Par maskas valkāšanu un citu drošības pasākumu ievērošanu skolā atbildīgi ir klašu audzināji, skolotāju palīgi, atbalsta speciālisti un medmāsa. Informācijas nekad nevar būt par daudz, tādēļ attiecīgo klašu audzinātājas ir papūlējušās, lai, atsākot mācības klātienē, e-pastā informētu gan skolēnus, gan viņu vecākus par masku lietošanas nepieciešamību. Direktore A. Zaķe cer, ka vecāki kopā ar bērniem noskatīsies un pārrunās multimediālus informācijas materiālus, kas sniedz plašāku ieskatu un instrukciju par pareizu maskas lietojumu.
«Esam izvēlējušies kabinetus, kuri ir pietiekami lieli, lai katram skolēnam sanāktu ievērot divu metru attālumu. Lai nenotiktu plūsmu pārklāšanās, mācību kabineti ierādīti visos trīs skolas korpusos. Jau drīz sagaidīsim visus 1. un 2. klašu skolēnus pa skolas trim ieejām,» ar situāciju iepazīstina Agra Zaķe. Gan direktore, gan skolas darbinieki ir darījuši visu iespējamo, lai skolā visi būtu drošībā. Agra Zaķe atzīst, ka laika gaitā būs skaidrs, ko vēl nepieciešams uzlabot.
Klātienē – kaut rīt
Pilsrundāles vidusskolas direktore Antra Žukovska uzsver, ka atbilstoši visām prasībām gan viņa, gan pedagogi esot pilnībā gatavi pēc vairāku mēnešu pārtraukuma uzņemt 1. – 2. klašu 52 skolēnus. Vidusskolā maskas nodrošinātas ar Aizsardzības ministrijas iepirkumu, kas nozīmē to, ka gan skolēniem, gan pedagogiem maskas ir iepirktas, bet, ja nu tomēr gadīsies, ka kādam maskas pietrūks, par to informēs pašvaldību. Direktore A. Žukovska ir pārliecināta, ka, vadoties pēc valstī noteiktajiem likumiem, darba process esot pietiekami sakārtots un visam vajadzētu būt kārtībā.
Ievieš labvēlīgu vidi
Vecumnieku novada Valles pamatskolas direktore Gita Eriņa atzīst, ka esot pietiekami sagatavojušies, lai, atsākoties mācībām klātienē, pa skolas durvīm varētu ienākt piecpadsmit 1. – 2. klašu audzēkņi. Arī šajā skolā katram bērnam un pedagogam piešķirs divas vairākkārt lietojamas aizsargmaskas, taču par to atkārtotu dezinficēšanu būs jārūpējas skolēnu vecākiem. Direktore paredzējusi, ka, atnākot uz skolu, pirmā būs klases stunda, kurā bērniem tiks izstāstīti visi noteikumi, kas saistīti ar epidemioloģiskajiem drošības pasākumiem.
Lai saudzētu sevi un pārējos, ne tikai pedagogi, bet arī vecāki būs atbildīgi par to, lai bērnus pietiekami informētu par paredzētajiem pasākumiem, kas galvenokārt nozīmē masku lietošanu, roku dezinficēšanu un divu metru distances ieturēšanu. «Mācīsimies 20 minūtes, tad mums būs piecu minūšu pauze. Izlaidīsim visus bērnus gaitenī un pa to laiku izvēdināsim telpu. Pēc tam bērni nāks klasē un turpinās darbu,» izklāsta Gita Eriņa.
Izmantos laiku lietderīgi Bauskas novada Īslīces pamatskolas direktore Irina Vargušenko stāsta, ka skolā mācās astoņpadsmit 1. – 2. klašu skolēni. Izglītības iestāde ar valsts palīdzību ir nodrošināta ar maskām, katram skolēnam paredzētas trīs maskas – līdz pusdienām ir viena un pēc tam uzliek otru masku. Pagaidām gan grūti saprast, kā šie noteikumi darbosies realitātē, taču direktore kopā ar kolēģiem ir gatava darbam un sola uzraudzīt katru audzēkni.
Tāpat kā ziema, arī šī situācija reiz beigsies
Balstoties uz likumā noteiktajiem drošības pasākumiem, Bauskas novada Uzvaras pamatskolas direktore Ilze Ērgle cenšas sagādāt visas nepieciešamās lietas gan skolēniem, gan pedagogiem. Kā jau parasti, Bauskas novada administrācijas transporta nodaļa nodrošinās transportu tiem bērniem, kas nedzīvo Uzvaras apkaimē.
Uzvaras pamatskolas bērniem maskas sagādātas vairumā, vienu masku komplektu piešķīrusi Izglītības un zinātnes ministrija. Direktore kopā ar pedagogiem visam seko līdzi un rīkojas pēc plāna, un arī šajā skolā ikvienam bērnam būs piešķirtas divas vai trīs vairākkārt lietojamas maskas. Direktore cer, ka to kopšanā iesaistīsies vecāki, taču viņa pieļauj, ka daži vecāki būs pret masku lietošanu un būs nepieciešams organizēt mājas mācības. Pagaidām neesot šādu iesniegumu, ja tie būs – viņa kopā ar kolēģiem centīsies rast labāko risinājumu. «Ap-stākļi jāpieņem tādi, kādi tie ir. Mēs neviens nezinām, kā būs tālāk, bet noteikti, tāpat kā ziema, arī šī situācija reiz beigsies,» smej direktore.
Plānots pedagoga palīga atbalsts
Pakāpeniski pārejot no attālinātām mācībām uz mācībām klātienē, Bauskas Valsts ģimnāzija direktores Linutas Ģerģes vadībā sarūpējusi visu nepieciešamo 1. – 2. klašu 144 skolēniem. Skola iegādājusies dezinfekcijas līdzekļus, ar valsts palīdzību nodrošinātas katram skolēnam trīs vairākkārt lietojamas maskas. Direktore uzsver – lai bērni savu masku pazītu un nesajauktu ar cita, pedagogi izsūtījuši vecākiem ziņu ar lūgumu sava bērna maskā atzīmēt iniciāļus vai izmantot kādu citu zīmīti. Ir apsvērta doma par interešu izglītības skolotāju sākumskolas klasēs, kas būtu kā pedagoga palīgs un palīdzētu sekot līdzi tam, lai visi bērni būtu nodrošināti ar nepieciešamo.
Tā kā vairākkārt lietojamo masku komplekts katram skolēnam ir sagādāts un domāts par tās valkāšanu visas dienas garumā, plānots nedaudz pārkārtot stundu sarakstu – šajās klasēs pirmā un pēdējā varētu būt sporta stunda. «Uz sportu skolēns iekštelpās dodas ar masku, sākoties sportam, masku novelk, bet pēc tam masku atkal uzvelk. Gluži tāpat šos noteikumus pildīs, vedot bērnus uz pusdienām. Ja laikapstākļi ļaus sporta stundu vadīt ārpus telpām, tad, protams, ievērojot divu metru distanci, nodarbības notiks svaigā gaisā. Ja laikapstākļi būs nelabvēlīgi, tad, ievērojot divu metru distanci, stundas būs nepieciešams vadīt sporta namā «Mēmele». Sporta namā ir liela zāle, katram audzēknim būs iedalīta sava vieta, lai gan vienā, gan otrā pusē atrastos desmit skolēnu,» paredzamo darbības plānu ieskicē L. Ģerģe.
Valdība piektdien lēma vēl neļaut 1. un 2. klašu skolēniem atgriezties klātienē, vienlaikus paredzot, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādās reģionālās pieejas principu klātienes mācību atsākšanai.
Ministre Ilga Šuplinska norādīja, ka valdībā uz 9. februāri plānots iesniegt reģionālās pieejas principu klātienes mācību atsākšanai. Sadarbībā ar Veselības ministriju IZM izstrādās reģionālo pieeju un otrdien valdībai piedāvās savu skatījumu uz klātienes mācību atjaunošanu tajos novados, kuros epidemioloģiskā situācija būs gana droša.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»