Izolācijā svinēta 20. dzimšanas diena

Annas Patrīcijas Kareles pieredzes stāsts par saslimšanu ar «Covid-19»
Iecavniece Anna Patrīcija Karele dzied grupā «Carnelian» un folkloras kopā «Tarkšķi», kā arī studē Latvijas Universitātē, otrajā kursā. Pirms vairāk nekā trim nedēļām jauniete sajutusi izteiktu bezspēku un sausumu kaklā, pēcāk bijušas stipras sāpes krūtīs. Nākamajā dienā parādījusies laringītiskā elpošana un iesnas. Katras kustības laikā bijušas galvassāpes, pazudusi oža, vēlāk – arī garša. «Temperatūra bija mainīga, pirmajās dienās tā svārstījās no 37 līdz 37,2 0C, bet naktī pirms testa veikšanas tā palielinājās līdz 38,6 0C. Vīruss piezogas lēnām, ar to arī «Covid-19» atšķiras no gripas, kam simptomi parasti izpaužas straujāk,» stāsta Anna Patrīcija Karele.
Palīdz internets, filmas, telefonsarunas
Pēc ģimenes ārstes ieteikuma jauniete devusies veikt «Covid-19» testu un līdz pēdējam brīdim ticējusi, ka tas būs negatīvs. Anna Patrīcija dalās savā pieredzē: «Atceros, kā mamma pavēra durvis istabai, kurā es jau trīs dienas izolējos no ģimenes, un pateica, ka apskatījusies rezultātus un tests ir pozitīvs. Es pat nezinu, kā jutos, bet mammas sejā redzēju izteiktas bailes, tāpēc nācās saņemties un teikt, ka viss būs labi.» Neesot bijis viegli pierast pie jaunajiem apstākļiem. Īpaši grūti bijis pārdzīvot to, ka nav iespēju būt klāt grupas un folkloras kopas mēģinājumos, nav iespēju būt kopā ar ģimeni, sportot, atrasties svaigā gaisā un kopā ar tēti skatīties hokeju. Iecavniece stāsta: «Bieži abi ar tēti skatījāmies hokeju. Manas slimošanas laikā tam sekojām katrs no savas istabas – televīzijas tiešraidē tētis visu redzēja nedaudz agrāk, un arī es dzirdēju par vārtiem, pirms tie tika parādīti.»
Slimošanas laikā jauniete datorā skatījusies jaunos seriālus un filmas. Arī telefonsarunas ar tuviniekiem palīdzējušas pasteidzināt laiku un emocionāli justies tuvāk ģimenei. «Ģimenes ārste ieteica atrast veidu, kā tikt svaigā gaisā, tad nu paveicās, ka no šīs istabas ir iespēja izkāpt uz balkona. Vismaz reizi dienā satinu šalli, uzvilku cepuri, cimdus un biezo ziemas jaku, sēdēju balkonā un vēroju garāmgājējus – tā bija viena no interesantākajām dienas daļām, jo bija kaut kāds kontakts ar ārpasauli,» atceras Anna Patrīcija. Svarīgi esot ik pa laikam izstaipīties, pakustēties un uzņemt daudz šķidruma.
Pašsajūta ļoti nepatīkama
Dzīve četrās sienās izolācijā bijusi grūta, tomēr jauniete zinājusi, ka ģimene ir blakus. «Visu, ko vajadzēja, man uzmanīgi piegādāja uz istabu. Ja gribējās parunāties, vienmēr varēju uzrakstīt kādu ziņu vai piezvanīt,» stāsta jauniete. Lai pasargātu ģimeni, slimniece mitinājusies atsevišķā istabā. Dodoties uz labierīcībām, viņa izmantojusi gan sejas masku, gan dezinfekcijas līdzekli.
Slimošanas gaita ritējusi mierīgi, taču pašsajūta bijusi ļoti nepatīkama – sāpējusi mugura, reibusi galva, temperatūra visu laiku svārstījusies. Tagad, pēc 17 slimošanas dienām, pašsajūta esot ievērojami uzlabojusies, slimības simptomi sākot zust, taču smaržu jauniete vēl īsti nejūtot. «Šī nav planētas trakākā slimība, bet nevar zināt, kā tā katram izpaudīsies. Neriskējiet un esiet atbildīgi!» aicina Anna Patrīcija Karele.
Izolējoties no ģimenes, 14. slimošanas dienā iecavniece sagaidīja 20. dzimšanas dienu. «Pamodos, kad ģimene, stāvot durvīs, man nodziedāja dziesmiņu, saņēmu dāvanu un garšīgu kūku. Šī dzimšanas diena bija citādāka, nekā biju gaidījusi. Kā bija, tā bija, galvenais – lai nav pēdējā,» nosaka Anna Patrīcija Karele.
Studente pārliecināta – ja katrs ievērotu pieņemto kārtību, tad stingrākus ierobežojumus nevajadzētu. Anna Patrīcija nevar pateikt, kas un kur bijis inficēšanās avots. Kopā ar ģimeni centušies saprast, kur tas varētu būt «saķerts», bet nav tikuši skaidrībā. Iespējami ļoti daudzi varianti. Situācija šajā ziņā tiešām nekontrolējama. Viņa stāsta: «Ir ļoti bēdīgi noskatīties, kā liela daļa cilvēku izturas pret situāciju pasaulē. Jā, pasaulē! Daudziem liekas, ka tikai Latvijā ir «Covid-19» un tikai mūsu valstī ir ierobežojumi, kuru dēļ nevaram darīt visu, ko sirds kāro. Taču ir jāsaprot – jo žiglāk mēs apvienosimies un vismaz kaut nedaudz centīsimies ievērot noteikumus, jo ātrāk situācija uzlabosies.»
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»