KOMENTĀRI: ĀRKĀRTĒJĀ SITUĀCIJA

Kā kovidkrīzi pārvarēt? Kā vērtējat valdības atbalstu uzņēmējiem?
Ilze Djačuka, atpūtas kompleksa «Rožmalas» vadītāja
Viennozīmīgas atbildes nav
– Pašlaik nav viennozīmīgas atbildes, ko darīsim. Mēģinām saprast, ko varēsim izmantot no valsts atbalsta. Mēģinām saprast, kādas attiecības varētu būt ar darbiniekiem.
Labā ziņa pašlaik ir tā, ka varam dot ēdienu līdzņemšanai cilvēkiem, kas dzīvo numuros. Tomēr bijām un esam izteikti pārdevēji, kas bal-stās uz garāmbraucošajiem. Statistika uzrāda, ka esam pieturvieta no un uz Lietuvu braucošajiem. Apjoms šogad ir samazinājies – nav korporatīvo pasākumu, kāzas nenotiek.
Ēdināšanas nozares pārstāvji ceturtdien tikās ar valdības pārstāvjiem, lai saprastu, ko un kā var salikt kopā un kāds būs atbalsts. Jebkurā gadījumā ceram uz mūsējo, baušķenieku atbalstu.
Nezinām, kas būs rīt, – dzīvojam šodienai. Kļūdas, kuras šajā laikā pieļaujam ne tikai mēs, bet arī citi, ir cilvēciskas un neparedzamas. Savulaik pēc krīzes ēdināšanas nozarei un tūrismam vajadzēja divus gadus, lai atveseļotos, šoreiz varētu būt pat ilgāk. Tomēr nekas nav mūžīgs, arī krīze. Kopā to pārvarēsim un atbalstīsim cits citu. Galvenais, ka esam veseli, pārējo var sakārtot.
Jānis Vitenbergs, ekonomikas ministrs
Protokollēmumam pievieno īpašo viedokli
– Lai samazinātu cilvēku drūzmēšanos un ilgstošāku uzturēšanos sabiedriskās ēdināšanas vietās, piemēram, kafejnīcās, restorānos, ēdnīcās, bāros, ārkārtējās situācijas laikā – no 9. novembra līdz 6. decembrim – sabiedriskās ēdināšanas vietās drīkst izsniegt ēdienu tikai līdzņemšanai. Šis ierobežojums neattiecas uz skolām, bērnudārziem un darbavietām, kā arī VAS «Starptautiskā lidosta «Rīga»» termināli.
Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs Ministru kabineta (MK) sēdē norādīja uz šāda pasākuma kritisko ietekmi uz nozares darbību un lūdza Ministru kabineta protokollēmumam pievienot savu īpašo viedokli, uzverot: «Sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu darbības pārtraukšana klātienē būtiski ietekmēs sabiedriskās ēdināšanas nozari, kas nodarbina 23 tūkstošus darbinieku, tādējādi radot negatīvu ietekmi uz sabiedrības labklājību un ekonomiku kopumā. Tāpēc neatbalstu normas pieņemšanu šādā redakcijā, pirms nav nodrošināts līdzvērtīgs atbalsts sabiedriskās ēdināšanas nozares darbiniekiem un uzņēmumiem.»
Sandra Kerēvica, Rundāles novada kultūras nodaļas un Svitenes tautas nama vadītāja
Strādājam, tikai citādi
– Ārkārtējās situācijas ierobežojošie pasākumi kultūras dzīvi novadā noteikti ietekmē, jo tās galvenā vērtība ir redzēt, dzirdēt un piedalīties. Līdz šim plānoto pasākumu vidū ir tādi, kas atcelti pavisam, bet nozīmīgākie tikai pārcelti uz vēlāku laiku. Tādi ir Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai veltītie svētki, kad sakām paldies sava novada labākajiem ļaudīm. Savukārt jūnija tradicionālos novada svētkus atzīmējām nedēļas garumā pašā vasaras nogalē, tos organizējot tā, lai tie «nepārklātos» un dažādā tematika atbilstu tikpat dažādām mērķauditorijām. Uz nākamo gadu pārceļamos pasākumus vēl plānojam, jo svarīgi tos saskaņot ar jauno budžetu.
Kultūras norises laukos nav iedomājamas bez amatierkopu aktivitātes. Strādājam individuāli klātienē, ievērojot visus nepieciešamos drošības noteikumus – mēģinājumi notiek pēc īpaši saskaņota grafika, kopā nākot vienas mājsaimniecības pārstāvjiem. Aktīvi tiek izmantotas arī attālinātās videonodarbību iespējas.
Esam ļoti ieinteresēti strādāt, jo ceram, ka Latvijas Nacionālā kultūras centra plānotie pasākumi nākamvasar tomēr varēs notikt.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»