Rota uz mūžu

Ne viens vien izvēlas ķermeni izrotāt ar tetovējumiem. Runā, ka tā var kļūt par atkarību, jo pēc pirmā drīz vien rodas vēlme tikt pie vēl kāda. Kas jāņem vērā par tetovējumu kopšanu?
Aizsargplēve, ko meistars uzliek pēc tetovējuma pabeigšanas, jānoņem pēc divām trim stundām. Tetovēto vietu nomazgā ar antibakteriālām ziepēm un siltu ūdeni. Liela izmēra tetovējumus var droši mazgāt dušā, protams, neberžot. Ādu nosusina ar papīra dvieli (kokvilnas dvieļus nav ieteicams lietot, lai uz tetovējuma nepaliktu kokvilnas šķiedras, netīrumi u. tml.). Pēc tam uzklāj «Bepanthen» ziedi vai citu tetovējumu kopšanai paredzētu līdzekli. Turpmāk tetovējuma vietu mazgā vismaz divas reizes dienā, bet krēmu klāj trīs, piecas reizes dienā.
Pēc divām, piecām dienām tetovējumam uzaug krevele, kuru parasti pavada nieze, taču tetovēto vietu nekādā gadījumā nedrīkst kasīt – krevele var nonākt ar daļu tetovējuma. Pret niezi palīdz tetovējumu kopšanas līdzekļa uzklāšana. Kad krevele nokrīt, ādu turpina kopt ar mitrinošu krēmu. Pēc tetovēšanas āda pilnībā atjaunojas trīs līdz sešu nedēļu laikā.
Lai pārliecinātos, ka tetovējums ir pienācīgi sadzijis, vēlams atgriezties pie tetovētāja un to atrādīt. Ja dzīšanas laikā rodas kādas komplikācijas, nekavējoties jākonsultējas ar ārstu.
Der atcerēties, ka nedrīkst iet pirtī, kamēr tetovējums dzīst, nav ieteicama arī ilgstoša mērcēšanās ūdenī un sauļošanās. Pirmajā nedēļā jāuzmanās, lai, sportojot vai veicot kādas citas aktivitātes, tetovējumam netiktu norauta krevele, un jāatturas no rūgstošu alkoholisko dzērienu lietošanas.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»