Priecājas par atkalredzēšanos klātienē

Vecumniekos atver jaunas telpas divām pirmsskolas grupām
Vecumnieku vidusskolas direktors Aivars Ķiņķevskis 1. septembrī apsveikuma runu teica trīsreiz. Divās maiņās organizētā Zinību dienas svinīgajā brīdī viņš uzmundrināja skolēnus, pedagogus un vecākus, bet trešoreiz labi vārdi un vēlējumi izskanēja jaunās moduļu ēkas atklāšanā pie Vecumnieku vidusskolas pirmsskolas un sākumskolas Kalna ielā 13a.
Jaunā mācību gada iezvanīšana notika svētkiem sapostajā skolas sporta laukumā, taču šoreiz kārtība bija nedaudz citādāka. Vispirms kopā pulcināti 5. – 12. klašu audzēkņi un skolotāji, bet pēc stundas tajā pašā vietā tikās 1. – 4. klašu skolēni un pedagogi; aicināti bija arī vecāki.
Būs iespēja izskrieties
Sveicot visus saulainajā rītā, direktors A. Ķiņķevskis pauda prieku par atkalredzēšanos klātienē, bet mazos pirmklasniekus, kuri bikli raudzījās uz 12. klases jauniešiem, viņš iedrošināja apgalvojot, ka skolas gadi aizsteidzas ļoti ātri.
«Pagājušā mācību gada noslēgums bija sarežģīts, neziņas pilna pagājusi vasara, taču labi, ka esam gatavi un varam strādāt gandrīz ierastajā režīmā. Protams, izmaiņas darba organizācijā būs jūtamas, taču jaunāko klašu skolēnus tās skars mazāk, un bērni varēs gan izskrieties, gan ieelpot svaigu gaisu,» sacīja iestādes vadītājs. Viņš aicināja rīkoties saskaņā ar skolas izvirzītajiem noteikumiem – jo tie precīzāk tiks ievēroti, jo ilgāk varēs zināšanas iegūt klātienē. Ne bērni, ne vecāki un skolotāji nav ieinteresēti mācīties attālināti.
To, ka pagājušā mācību gada pavasara cēliens bija liels izaicinājums visiem, uzsvēra arī Jānis Kovals, Vecumnieku novada domes priekšsēdētāja vietnieks. «Jauno izglītības saturu bērniem ir svarīgi apgūt klātienē, tāpēc vēlu sekmes, izturību un situācijas izpratni, lai nekad vairs nebūtu jāatgriežas pavasarī piedzīvotajā režīmā,» vēlēja pašvaldības pārstāvis.
Vairāk nekā 40 pirmklasnieku
Rolanda Ķiņķevska, direktora vietniece, atzina, ka 1. septembra rītā izstaigājusi klases un pārņēmusi dīvaina sajūta, jo šoreiz kopā ar bērniem klases stundā nepiedalījās vecāki. Viņa pauda cerību, ka nākamgad apstākļi būs mainījušies un šī diena, kā ierasts, aizritēs ciešā sadarbībā, klātesot bērniem, skolotājiem, vecākiem. «Viens no izaicinājumiem ir ievērot noteikumus, būt atbildīgiem, precīziem un disciplinētiem; ar to, cerams, tiksim galā, bet otrs pārbaudījums ir jaunais mācību saturs un kompetenču pieeja. Mūsu skolā gan tas nav nekāds jaunums, jo šādi strādāts jau trīs gadus, tāpat arī zināma ir vērtēšanas sistēma. Protams, šogad 4. klasēm būs jauni mācību priekšmeti – teātra māksla, datorika, sports un veselība, otra svešvaloda. Atliek tikai strādāt un īstenot kvalitatīvu mācīšanās procesu, nezaudējot kopības izjūtu arī turpmāk,» sacīja R. Ķiņķevska.
Vecumnieku vidusskolā šoruden mirdzošām acīm uz skolu devās vairāk nekā 40 pirmklasnieku. Daži zēni un meitenes no 1.a un 1.b klases drosmīgi stājās līdzās Latvijas un skolas karogam, lai norunātu iemācītos dzejolīšus. Pēc tam, aplausiem un izsaucieniem skanot, kopā ar 12. klases audzēkņiem dzidri un priecīgi tika iezvanīts jaunais mācību gads.
Acīs prieka asaras
«Biju priecīgs satikt citus bērnus, daudzus tik ilgi nebiju redzējis, domāju jau, ka aizmirsīšu viņus. Vasarā kādus divus tikai satiku. Arī skolotāja ir priecīga, viņa mani nosauca par saulīti,» teica kāds zēns no 2.a klases.
Droši mammai pie rokas jutās pirmklasnieks Kārlis, kurš jau māk lasīt un rēķināt. Mammai acīs sariesušās prieka asaras, bet mazā māsiņa sēž ratiņos un ziņkārīgi raugās apkārt; brāļa lielo dienu viņa vēl neprot novērtēt. «Lai tikai viss būtu labi un bērni varētu mācīties klātienē!» uztraukumu neslēpa mazā skolnieka māmiņa.
«Skudriņas» līdzās «Spārītēm»
Nozīmīgs notikums bija šovasar uzbūvētās košās koka moduļu vienstāva ēkas atklāšana pie Vecumnieku vidusskolas pirmsskolas un sākumskolas Kalna ielā 13a, kur iekārtotas telpas divām bērnudārza grupām – kopskaitā 32 audzēkņiem. Lai mazajā skoliņā atbrīvotu vietu sākumskolas klasei, uz jaunu mājvietu pārcēlušās «Spārītes», kas zem viena jumta draudzīgi sadzīvos ar «Skudriņām» – no jauna izveidotu grupu pusotru gadu veciem bērniņiem. «Skudriņās» ar mazajiem strādās audzinātājas Inese Alde, Kristiana Gertsone un skolotāju palīdze Linda Gargurne, bet «Spārītēs» – Klinta Miezīte, Inese Kokoreviča-Praškeļeviča un Agnese Sproğe.
2020./2021. mācību gadā Vecumnieku vidusskolas pirmsskolā darbs ritēs pavisam desmit grupās, pašlaik reģistrēts 211 bērnu, 2. septembra rītā precizēja Ilvija Špundzāne, direktora vietniece pirmsskolas izglītībā.
Telpu svinīgajā atklāšanā piedalījās Vecumnieku vidusskolas vadība, pašvaldības amatpersonas, būvuzņēmuma SIA «INOS» pārstāvji un, protams, bērni, vecāki, kolēģi no mazās skolas ēkas.
Direktora vietniece Ilvija Špundzāne uzsvēra, ka vasara bijusi darbīga un ar domes gādību pirmsskola varējusi paplašināties – grupu kuplajam pulkam pievienojušās «Skudriņas», bet, atbrīvojot telpu skolas vajadzībām, jaunā un gaišā mājvietā iekārtojušās «Spārītes».
Liels ieguvums visiem
Ar sālsmaizi ciemos bija nācis Guntis Kalniņš, novada domes priekšsēdētājs. Viņš pauda gandarījumu par to, ka vecāki izvēlas savas atvases skolot Vecumnieku novada izglītības iestādēs, un bērnu ir tik daudz, ka trūkst telpu, lai visiem pietiktu vietas. «Jācer, ka ar valsts atbalstu izdosies īstenot ideju par jaunas vidusskolas celtniecību Vecumniekos,» sacīja G. Kalniņš.
Savukārt direktors A. Ķiņķev-skis atcerējās, ka, atklājot telpas pirms vairāk nekā trim gadiem Liepu ielā, šķitis – «kādam laikam pietiks», bet vietu trūkums bērnudārzā izjusts jau pēc pus gada.
«Šis projekts ir ieguvums visai skolai, jo, pārnākot vienai grupiņai uz šo ēku, atbrīvojās tik ļoti nepieciešamās telpas skolas vajadzībām. Bija prieks sadarboties ar būvniekiem, jo reti gadās, ka tiek ievērots noteiktais grafiks,» sacīja iestādes vadītājs. Viņš pateicās personālam, kas iekārtoja telpas, un vīriem, kuri pārnesa un skrūvēja mēbeles, pulkstenī neskatoties, lai līdz 1. septembrim viss būtu paveikts. Paldies par atbalstu tika sacīts arī domei. «Zinām, cik sarežģīti atrast līdzekļus un uzdrīkstēties iesākt ko jaunu. Lai gan gaidāmas lielas reformas, ceru, ka šī nebūs pēdējā jaunbūve, jo skaidrs, ka Vecumnieki aug un ir liela vajadzība pēc plašas skolas,» atzīmēja direktors.
Daudz sirsnīgu vārdu pauda arī citi apsveicēji, bet «Skudriņu» audzinātāja Kristiana Gertsone atgādināja, cik nozīmīga ir vieta, kur prasmes un zināšanas apgūst bērni, un «šī vide ir tāda, ka uz mājām negribēs doties ne bērni, ne skolotājas».
Izvēlas dzīvot laukos
Ilgi gaidīts bija brīdis, kad varēs jaunās telpas apskatīt. Mirkli pēc tam, kad A. Ķiņķevskis un G. Kalniņš bija pārgriezuši koši sarkano lenti, lielas un mazas «skudriņas» un «spārītes» salidoja grupiņās, pa ceļam no cienasta groza paķerot pa konfektei. Vecāki ieinteresēti apskatīja telpas, bet bērni steidza iemēģināt jaunās rotaļlietas.
«Vecumniekos esam ienācēji, tikai ziemā te ievācāmies, tāpēc prieks, ka izdevās meitiņu iekārtot bērnudārzā. Elizabetei nesen palika pusotrs gadiņš,» «Bauskas Dzīvei» sacīja Ilze Bergmane. Izvēli no Rīgas pārcelties uz laukiem viņa pamato šādi: «Nopirkām māju meža vidū, lai dotu iespēju bērnam no dobītes savu redīsu izraut, zemenīti noplūkt un pa dārzu izskrieties.»
Audzēkņu skaits Vecumnieku novada izglītības iestādēs
Vecumnieku novada izglītības iestādēs 2020./2021. mācību gadu 1. – 12. klasē sāka 804 skolēni (pirms gada, 1.09.2019. – 808), bet pirmsskolas grupās 402 audzēkņi (340).
Avots: Vecumnieku novada domes izglītības nodaļa.
UZZIŅAI
- Atklātais konkurss «Moduļu tipa būves pie Vecumnieku vidusskolas ēkas Kalna ielā 13a Vecumniekos Vecumnieku pagastā būvprojekta izstrāde, būvdarbi un autoruzraudzība» tika izsludināts šī gada 24. februārī.
- Pamatojoties uz Vecumnieku novada domes rīkotā atklātā konkursa rezultātiem, šī gada 1. aprīlī noslēgts līgums ar Salaspilī reģistrēto SIA «INOS». Šis uzņēmums bija vienīgais pretendents.
- Līguma kopējā summa ir 488 300 eiro, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), t. sk. par projekta izstrādi – 21 000 eiro bez PVN, par būvdarbiem – 464 300 eiro bez PVN, par autoruzraudzību – 3000 eiro bez PVN.
- Modulārā ēka veidota no 16 moduļu konstrukcijām; tā aizņem 500 m2 plašu teritoriju.
Avots: Elektronisko iepirkumu sistēma – eis.gov.lv.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»