Policija aicina zemniekus uzmanīties no ražas izkrāpšanas
Ņemot vērā, ka Latvijā ražas ieguves sezona rit pilnā sparā, policija atgādina par iepriekšējos gados novērotu noziedzīgu tendenci – graudu un citu izaudzēto produktu izkrāpšanu.
Valsts policija aicina saimniekus rūpīgi izvērtēt darījuma partneri un atcerēties, ka neparasti zema, tirgus cenai neatbilstoša pirkšanas vai pārdošanas cena var nozīmēt risku kļūt par krāpšanas upuri.
Jau iepriekšējos gados ziņots par gadījumiem graudu kulšanas sezonā – vasaras vidū un beigās, kad personas, uzdodoties par graudu vai citas ražas uzpircējiem, apkrāpušas. Parasti noziedznieki izmanto līdzīgu shēmu – uzdodoties par kāda uzņēmuma pārstāvjiem, ļaundari individuāli vēršas pie zemniekiem vai arī izvieto pirkšanas sludinājumus, piedāvājot iegādāties lauksaimniecības produkciju par cenu, kas parasti ir lielāka par tirgus cenu. Tādējādi tiek radīts mānīgs iespaids, ka darījums būs izdevīgs. Viltus pircējs vienojas ar pārdevēju, ka graudu saņemšanas brīdī parakstīs pavadzīmi un apmaksu veiks tuvāko dienu laikā. Taču par preci tā arī netiek samaksāts.
Pēc tam krāpnieki noziedzīgā ceļā iegūto produkciju pārdod. Lai iedzīvotājos radītu uzticību, krāpnieki mēdz pat nodibināt uzņēmumu, viltot dokumentus un zīmogus, informē un noziedzīgo shēmu skaidro Gita Gžibovska, Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste.
Pagājušā gada ražas sezonā no zemniekiem tika izkrāpta saražotā lauksaimniecības produkcija vismaz 100 000 eiro vērtībā. Saimniekiem dažādās vietās Latvijā izmānīti gan graudi, gan cita lauksaimniecības produkcija. Jau ziņots, ka iepriekšējos gados par minētajiem faktiem Valsts policija bija aizturējusi vairākas personas. Par laimi, šogad Valsts policijā vēl nav saņemta informācija par līdzīgiem krāpšanas gadījumiem, taču piesardzība ir jāievēro joprojām, uzsver G. Gžibovska.
Valsts policija aicina lauksaimniekus pārliecināties, vai uzņēmums, kas piedāvā iegādāties viņu produkciju, atrodas Uzņēmumu reģistrā un cik ilgi tas darbojas. Tāpat ieteicams pārbaudīt atsauksmes par konkrēto uzņēmumu. Savukārt personām, kas ieradušās slēgt darījumu, ieteicams lūgt uzrādīt personu apliecinošu dokumentu. Pārdevējs var arī sazināties ar pircēja pārstāvēto uzņēmumu un noskaidrot, vai šis cilvēks tiešām tur strādā. Paļaušanās uz neparasti izdevīgiem, tirgus cenai neatbilstošiem pirkšanas vai pārdošanas piedāvājumiem nereti nozīmē risku kļūt par krāpšanas upuri.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»