Komentāri: arī turpmāk attālināti?

Attālināto mācīšanos plāno ieviest kā vienu no klātienes mācību formām; viedierīces ar interneta pieslēgumu skolēnam jānodrošina ģimenei. Kā plānotās pārmaiņas komentējat?
Agra Zaķe, Iecavas vidusskolas direktore
Plecs būs jāpieliek valstij un pašvaldībai
– Ja pandēmijas dēļ arī nākamajā mācību gadā būs nepieciešams organizēt mācību procesu attālināti, nepieciešams risināt jautājumu par tehnisko nodrošinājumu.
Skolas pieredze attālinātās apmācības laikā parādīja, ka process noritēja sekmīgi. Nepieciešamības gadījumā 17 planšetes un datorus skolēniem un skolotājiem lietošanā nodeva skola. Abonējam Uzdevumi.lv, platformu Soma.lv, resursu Letonica.lv. Pašvaldība skolām apmaksā sistēmu E-klase. Izmantojam arī dažādas bezmaksas platformas.
Atsevišķas mājsaimniecības nav nodrošinātas ar stabilu interneta pieslēgumu, nav atbilstošu licencētu programmu. Ja Izglītības likumā būs izmaiņas, kas paredzēs, ka viedierīce ir individuāls mācību piederums, kas jāiegādājas vecākiem, tad jādomā, kā palīdzēt trūcīgajām, maznodrošinātajām un daudzbērnu ģimenēm. Tur plecs būs jāpieliek valstij, pašvaldībai, privātajiem partneriem.
Attālināto mācību laika ieguvums bija digitālā pratība, taču visa procesa digitalizācija nedrīkst kļūt par skolas darba pamatformu.
Agnese, trīs bērnu māmiņa Bauskā
Aizdomu ēna
– Pēdējās ziņas liecina, ka mācības skolā rudenī ir paredzētas klātienē. Tomēr prasība pēc datora mājās rada aizdomu ēnu, ka atkal ir plānotas attālinātās mācības.
Ja darbam ar datoru pievērsīs lielāku uzmanību nekā līdz šim, tad būs mums jāpērk vēl. Līdz šim ģimenē iztikām ar vienu datoru. Mazākais bērns pagaidām vēl apmeklē pirmsskolas izglītības iestādi, bet jau pavasarī, kad noritēja aktīva tālmācība, kļuva skaidrs, ka pat diviem bērniem viens dators ir par maz, turklāt vajag arī pašai. Tas nozīmē, ka būs jāpērk vēl viens dators un nākotnē, visdrīzāk, vēl viens. Tās būs ļoti lielas izmaksas mūsu ģimenei. Pašlaik nevaru iedomāties, kā mēs to varētu īstenot.
Saprotu vecākus, kas ļoti cenšas palīdzēt saviem bērniem mājas darbos, tomēr uzskatu, ka vajag vairāk strādāt skolā, nevis mājās. Baidos, ka prasība pēc datora mājās nozīmēs nevis iespēju vienkārši pārbaudīt sekmes un uzdevumus, bet gan pieaugs mājas darbu apjoms. Vecāki daudz domā par bērnu nodarbinātību – mākslas un mūzikas skolas apmeklējumu, pulciņiem, treniņiem. Tāpēc iespēja, ka vēl varētu palielināties mācību slodze, uztrauc.
Jānis Šukelis, Vecumnieku novada Valles pamatskolas 9. klases audzēknis
Skolā ir vieglāk iemācīties
– Uzskatu, ka nav nepieciešams turpināt mācības attālināti. Personīgi man vieglāk ir kaut ko iemācīties, ja skolotājs ir blakus, runā ar mani aci pret aci, nevis caur datora vai citas ierīces ekrānu. Esot skolā, jebkurā brīdī varu jautāt, ja kaut ko nesaprotu, – nav jāgaida, kad skolotājs atradīs laiku, lai izlasītu un atbildētu uz manu vēstuli. Turklāt ir tādi mācību priekšmeti, kuros ir daudz grūtāk apgūt jaunu vielu bez tieša kontakta ar skolotāju, piemēram, matemātika, fizika, ķīmija.
Vērtējot plānotās izmaiņas Izglītības likumā, kas paredzētu, ka ierīce ar interneta pieslēgumu ir viens no individuālajiem mācību līdzekļiem, ko katram savam skolas vecuma bērnam nodrošina vecāki, jāteic – ne katra ģimene to var atļauties. Jā, mūsdienās katram bērnam ir kāds saziņas līdzeklis, taču uzskatu, ka nevar no ģimenes prasīt vēl papildus maksāt par internetu, ja to pašu, ko tagad mācītos, izmantojot viedierīces, iepriekš skolēni apguva klātienē, par to nemaksājot. Ja valdība pieņem šādus grozījumus likumā, ka interneta pieslēgums ir obligāts, tad valstij katram bērnam tas arī jānodrošina.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»