Lai košums ilgs un bagātīgs!

Mēdz teikt, ka latvietis nav iedomājams bez sava dārziņa. Tie, kuriem sava zemes pleķīša nav, apzaļumo palodzes un balkonus vai papildina sētu ar koši ziedošiem puķu podiem un kastēm. Kā šos augus kopt, lai tie ziedētu ilgi un bagātīgi?
Gatavajos puķu podos parasti ir īpašs substrāts, bagātināts ar ilgas iedarbības minerālmēsliem, kas palīdz puķēm augt un ziedēt līdz rudenim. Tomēr eksperti iesaka turpināt stādījumu mēslošanu ar viegli šķīstošiem minerālmēsliem. To sastāva galvenais nosacījums – ziedu fāzē augiem īpaši svarīgs ir fosfors (P). Der atcerēties, ka mēslojums nedrīkst nokļūt uz lapām, citādi var rasties lapu apdegumi.
Svarīgi ir arī augus neiekaltēt. Izrādās, pat lietus laikā substrāts zem biezā lapojuma var palikt sauss, un tumšas krāsas (tumši brūnas, antracīta, tumši zaļas) balkona kastes un puķu podi izžūst ātrāk. Laista katru dienu vakaros, bet karstā laikā arī agri no rīta. Ik palaikam augus apsmidzina ar pulverizatoru (smidzinātāju), lai no lapām noskalotu putekļus. Pirms un pēc laistīšanas un papildmēslošanas substrāta virskārtu nepieciešams uzirdināt.
Ir puķes, kuras noziedējušos ziedus nomaina pašas (dažas petūniju šķirnes, skēvolas, lobēlijas, hamecises, dihondras, gauras, lobulārijas u. c.), taču ir arī tādas, kurām vēlams noziedējušos ziedus nogriezt vai izlauzt, lai neveidotos augļi (fuksijas, pelargonijas, agerāti, argirantēmas, begonijas, kalibrahojas, dālijas, gazānijas, akmeņsēkles, sanvitālijas u. c.).
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»