BauskasDzive.lv ARHĪVS

Studenti saņem stipendijas

Kaspars Kalējs

2020. gada 2. jūnijs 00:00

295
Studenti saņem stipendijas

Šogad «Vītolu fondā» iesniegti 465 skolēnu stipendiju pieteikumi

«Vītolu fonds» ir iespēja cilvēkiem un uzņēmumiem, kas tic Latvijas nākotnei un jauniešiem, atbalstīt studentus, palīdzot viņiem stipendiju veidā studēt Latvijas augstskolās.

Nodibinājuma «Vītolu fonds» sociālo mediju administratore Annija Bulle pastāstīja, ka šogad konkursā uz stipendiju studiju gadam pieteikušies Latvijas 12. klašu 465 jaunieši. «3. aprīlī padomes sēdē tika pieņemts lēmums stipendiju piešķirt 336 jauniešiem,» informē A. Bulle.

2019./2020. mācību gadā stipendijas no Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novada saņem 20 studentu: deviņi jaunieši nāk no Bauskas novada, pieci – no Iecavas novada, divi – no Rundāles novada un četri – no Vecumnieku novada.

Regulāri sazinās ar ziedotāju


Laikraksts «Bauskas Dzīve» sazinājās ar vairākiem mūspuses jauniešiem, lai uzzinātu viņu pieredzi, stāstus par «Vītolu fondu».

Iecavas vidusskolas absolvente, Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātes 2. kursa studente Lāsma Bugovecka stipendiju saņem otro gadu. «Man bija panākumi mācību priekšmetu olimpiādēs – 12. klasē gada laikā ieguvu astoņas godalgotas vietas starpnovadu posmā,» stāsta Jāņa Vilgerta stipendijas saņēmēja Lāsma.

Jauniete atzīst, ka ķīmiju labāk mācīties klātienē, jo šajā attālinātajā laikā netiek veikti patstāvīgie darbi, tiek veidoti tikai teorētiskie darbi. «Katru semestri savam ziedotājam rakstu vēstuli, semestra noslēgumā jāsūta augstskolas sekmes, apsveicu ar kartīti arī Ziemassvētkos.» Lāsma Bugovecka studē par valsts budžeta līdzekļiem. Viņa uzskata, ka «Vītolu fonds» «savieno» dažādus cilvēkus, tā veidojas tēmas, par kurām var parunāt.

Ziemassvētkos tiekas muzejā


Terēze Strode Rīgas Stradiņa universitātes 4. kursā studē medicīnu. Viņa domā, ka attālinātais mācību process ir sarežģītāks. «Attālināti jābūt slimnīcas vidē. Tādējādi nevaru sevi pilnveidot,» stāsta Aivara Andersona ģimenes stipendiāte.

«Esmu tikusies ar savu ziedotāju Jāni Andersonu, katru Ziemassvētku laiku dodamies uz kādu muzeju, parunājamies.» Terēze Strode papildus studijām universitātē brīvdienās strādā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā. «Laiks ir citādāks nekā pirms vīrusa. Kad pandēmijas sākumposmā devāmies uz izsaukumu, nezinājām, ar ko saskarsimies, tagad ir vadlīnijas, kuras ievērojam,» stāsta Vecumnieku vidusskolas absolvente, kura pieteikumu stipendijai esot sagatavojusi pēdējā dienā. «Neticēju, ka saņemšu stipendiju. Budžeta vieta augstskolā ir ļoti svarīga, arī vidusskolas laikā daudz darīju, lai varētu mācīties par valsts budžeta līdzekļiem,» atklāj T. Strode.

Jūtas pateicīga

Angelika Elmāra Židele absolvējusi Pilsrundāles vidusskolu, tagad viņa studē Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē, apgūstot pirms-skolas un sākumskolas skolotāja profesiju. Angelika Elmāra atklāja, ka ir rakstījusi vēstules, lai iepazītos ar ziedotāju, oktobrī gatavojusi Ziemassvētku kartītes, lai laikus tās nosūtītu ziedotājiem, kas dzīvo ārpus Latvijas.

«Pateicoties fondam, pirmo reizi biju uz baletu «Romeo un Džuljeta», balets man ļoti patika. Lasīju «Vītolu fonda» dāvinātās grāmatas. Pirmo izlasīju aizvadītā gada vasarā, strādājot Rundāles pils kafejnīcā, tā bija Viļa Vītola grāmata «Savējiem. Pārdomas, pieredze, atziņas». Lasot grāmatu, likās, ka sarunājos ar pašu Vili Vītolu,» stāsta A. E. Židele, kura šogad marta sākumā apmeklējusi Pilsrundāles vidusskolu, lai pastāstītu par fonda stipendijām. «Uzskatu, ka jābūt pateicīgam par iespēju saņemt stipendiju. «Vītolu fonds» savus studentus nostāda par prioritāti,» pauž studente, kura saņem Elgas Rodzes-Ķīselis piemiņas stipendiju, ko ziedo Raimonds Krauklis un Pēteris Strungs.

Grāmatas vērtīgās atziņas


Samanta Cielava studē ekonomiku Latvijas Lauksaimniecības universitātē. Viņai stipendiju ziedo «SEB banka» ar prezidenti Latvijā Ievu Teteri. Samanta ar Ievu Teteri ir tikusies klātienē. «Šādu tikšanos rīko ik pēc trim gadiem, ļoti patika tas, ka mana ziedotāja piegāja pie katra studenta un parunājās ar ikvienu,» atklāj Samanta Cielava.

«Viļa Vītola grāmatu «Savējiem. Pārdomas, pieredze, atziņas» izlasīju divreiz, jo tajā ir vērtīgas atziņas, kas noder arī man.» Studentei šajā pandēmijas laikā izveidojušies iekrājumi, jo nav jāmaksā par izdevumiem universitātes vajadzībām, tautas dejām. Samanta studē par valsts budžeta līdzekļiem.

  • Fonds reģistrēts Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā 2002. gada 4. aprīlī.
  • Tā dibinātāji ir Vilis un Marta Vītoli.