BauskasDzive.lv ARHĪVS

Parādi mēli, un es pateikšu, kas tev kaiš

Gunita Lagzdiņa

2020. gada 26. maijs 00:00

107
Parādi mēli, un es pateikšu, kas tev kaiš

Mēdz teikt, ka acis ir dvēseles spogulis, savukārt mēle var pastāstīt par organisma veselības stāvokli – pēc tās var noteikt, ar kuru orgānu kaut kas nav kārtībā. Kā?
Ja veselība ir normāla, mēlei jābūt mitrai, gaiši sarkanā krāsā un ar bālganu aplikumu. Ja uz tās ir biezs aplikums, tas liecina, ka organismā ir par daudz toksīnu. Piemēram, biezs, balts, dzeltenīgs vai brūngani dzeltens aplikums mēles vidū liecina par problēmām ar gremošanu; dzeltens aplikums signalizē, ka slikti funkcionē aknas un žultspūslis; netīri brūngans vai pelēks aplikums komplektā ar zobveida robojumu mēles malā norāda uz smagu infekciju, asins saindēšanos, sirds un asinsvadu vājumu, pat šoku, savukārt melns aplikums ar violetu mēles sakni – par sirds un asinsvadu vājumu. Viscaur glums mēles aplikums baltā krāsā liecina par vāju barības pārstrādi; ja parādās tikai no rītiem – par žultspūšļa, aknu vājumu.

Sarkani punktiņi mēles galā nozīmē, ka sirds strādā ar pārslodzi. Tas var būt saistīts ar treknu ēdienu, stimulējošu dzērienu vai stresu.

Izmaiņas mēles viduslīnijā atspoguļo ar mugurkaulu saistītās problēmas. Mēles saknes viduslīnijā «redzama» muguras lejasdaļa, mēles centrā – lāpstiņu apvidus, bet galā – kakla rajons. Atkarībā no tā, kurā mugurkaula zonā ir problēma, viduslīnija ieplaisā vai citādi izmainās.

Lai veselību uzlabotu, dažkārt pietiek mēli regulāri atbrīvot no bakteriālā aplikuma un toksīniem. Tīrīšanas procesā tiek arī masēti mēles aktīvie punkti un receptori, stimulēta iekšējo orgānu darbība.