Premjers atbalstītu prasību atsevišķās publiskās vietās obligāti lietot sejas maskas
Daļu no Covid-19 dēļ ieviestajiem ierobežojumiem varētu mīkstināt,
cilvēkiem uzliekot pienākumu publiskās vietās obligāti lietot sejas
maskas, kas pasargātu no saslimšanas citus, šorīt intervijā Latvijas
Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Ministru prezidents
Krišjānis Kariņš (JV).
Pēc viņa domām, vērtējot citu valstu pieredzi, obligāta sejas masku
lietošana būtu atbilstošākā Latvijas situācijai, jo tā ļautu ikvienam
aktīvāk kustēties un pārvietoties, vienlaikus samazinot riskus aplipināt
citus ar vīrusiem.
Kariņš uzsvēra, ka sejas masku valkāšanas mērķis būtu nevis pasargāt no saslimšanas sevi, bet apkārtējos. "Ja, piemēram, autobusā būs viens saslimis cilvēks un viņš izšķaudīsies vai klepos, tad tie pilieni paliks viņa sejas maskā un neaplipinās citus. Es domāju, ka šī ir daļa no atslēgas," iespējamos risinājumus Covid-19 dēļ noteikto ierobežojumu mīkstināšanai komentēja valdības vadītājs.
Viņš nenoliedza, ka ir dzirdēti pretrunīgi viedokļi par vienkāršo sejas masku efektivitāti, ja tās lieto sevis pasargāšanai no saslimšanas, taču Latvijas gadījumā maskas būtu jālieto apkārtējo cilvēku pasargāšanai. "Es arī ar [Veselības ministrijas galveno infektologu Ugu] Dumpja kungu esmu runājis, un mūsu viedokļi nav tik ļoti atšķirīgi. Ir jautājums, par ko ir runa. Ja ir runa par augstas aizsardzības ķirurģiskajām maskām, tad tās, protams, ir nepieciešamas medicīnas personālam un tiem, kuri aktīvi sastopas ar Covid-19 slimniekiem. Tās ir maskas, kas pasargā valkātāju. Bet es runāju par pilnīgi ko citu - par to masku, kas pasargā nevis valkātāju, bet apkārtējos," skaidroja Kariņš.
Viņš uzsvēra, ka neviens no mums nevar zināt, vai nav jaunā koronavīrusa nēsātājs, jo slimības simptomi var būt arī pavisam nemanāmi. "Bet, ja mēs visi, piemēram, iekāpjot sabiedriskajā transportā, redzētu, ka visiem ir sejas maskas, tad visi būtu pasargāti katrs no otra, jo mēs jau nezinām, kurš ir tas riskantais," klāstīja Ministru prezidents.
Vienlaikus viņš piebilda, ka šī ir tikai viena daļa no iespējamiem pasākumiem Covid-19 izplatības samazināšanai. Papildus tiekot strādāts pie mobilās lietotnes, kas, līdzīgi kā plaši pazīstamā "Waze", varētu palīdzēt konstatēt, vai tuvumā ir bijis kāds cilvēks, kuram vēlāk atklāta saslimšana ar Covid-19.
Kā ziņots, valdība šonedēļ plāno lemt par pakāpenisku izeju no Covid-19 pandēmijas dēļ izsludinātās ārkārtējās situācijas, otrdien žurnālistiem paziņoja Kariņš.
Premjers norādīja, ka Latvijai vēl ilgi būs jāsadzīvo ar Covid-19, tomēr vīrusa izplatība mūsu valstī pagaidām tiek kontrolēta. Ir jāstrādā atbildīgi, lai varētu pakāpeniski atvērt ekonomiku, nodrošinot sabiedrības veselību un drošību, pauda valdības vadītājs.
Kariņš atgādināja, ka patlaban visi valstī noteiktie ierobežojumi ir spēkā, bet ceturtdien, 7.maijā, valdība lems par dzīvi pēc 12.maija.
Jau ziņots, ka saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatību Latvijā līdz 12.maijam izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojumu.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»