Bauskas novada domes deputātiem lielākais atalgojums

Kopumā pašvaldību domes deputāti parasti mēnesī saņem mazāk par minimālo algu, viņu atalgojums ir atkarīgs no domes sēdēs pavadīto stundu skaita.
Tuvojoties trešajam balsojumam par Latvijas novadu administratīvi teritoriālo reformu, var sākt arī aptuveni rēķināt, kādu ietaupījumu uz administrācijas rēķina varētu iegūt, apvienojot četrus novadus vienā. Varētu domāt, ka būs ietaupījums uz deputātu rēķina, jo to skaitam vajadzētu samazināties gandrīz četras reizes, bet, iespējams, tas saruks labi ja divas reizes, visdrīzāk – vēl mazāk.
Valsts ieņēmumu dienesta mājaslapā vid.gov.lv publicētas valsts amatpersonu deklarācijas. Katrs interesents var pārliecināties par valsts amatpersonu ienākumiem savos novados un salīdzināt tos ar citu novadu pārstāvjiem. Jāņem vērā, ka ne visiem deputātiem iespējams aprēķināt precīzu atalgojumu, jo deklarācijā uzrādīts kopējais ienākums no pašvaldības. Ja deputāts strādā kādā amatā pašvaldībā, tad deklarācijā uzrāda kopējo summu. Tāpēc pēc deklarācijām var noteikt tikai aptuvenās vidējās un kopējās izmaksas.
Bauskas novada domē ir 17 deputātu, un vidējais pašvaldības samaksātais atalgojums viņiem ir aptuveni 3700 eiro, bet kopējā summa, paņemot nost priekšsēdētāja un vietnieka atalgojumu, ir apmēram 55 tūkstoši eiro. Komiteju vadītāju ienākumi ir tikai nedaudz lielāki par pārējo deputātu atalgojumu.
Iecavas novadā ir 15 deputātu. Tie, kas centīgi apmeklē sēdes, gadā saņem aptuveni 1700 eiro atalgojumu. Kopējais maksājumu apjoms deputātiem, ko viņi saņēma 2019. gadā no pašvaldības, ir apmēram 21 tūkstotis eiro. Vairākiem deputātiem ir parādsaistības, kas veido aptuveni pusi no gada ienākumiem vai pat vairāk. Piemēram, viens deputāts ir parādā vairāk nekā 45 tūkstošus eiro.
Rundāles novadā ir deviņi deputāti. Vidējie deputātu ienākumi no pašvaldības ir apmēram 1700 eiro gadā, kopējā summa – nedaudz lielāka par 11 tūkstošiem eiro. Kāda deputāta parādsaistības pārsniedz gada ienākumus – tās ir gandrīz 20 tūkstoši eiro.
Vecumnieku novada domē strādā 15 deputātu. Deklarācijās uzrādītie ienākumi no Vecumnieku novada domes ir ļoti dažādi, bet parasti tie svārstās no diviem līdz četriem tūkstošiem eiro. Kopā Vecumnieku novadā deputātiem gada laikā tērē apmēram 33 tūkstošus eiro. Vecumnieku novadā kāda deputāta parādsaistības pārsniedza gada ienākumus – summa ir lielāka par 40 tūkstošiem eiro.
Visu saskaitot, iznāk, ka gada laikā četros novados deputātu atalgojumam tērē apmēram 120 tūkstošus eiro. Pašlaik prognozē, ka topošajā lielajā Bauskas novadā varētu būt 23 deputātu vietas. Ja to skaitā būs priekšsēdētājs un divi vietnieki, bet pārējie deputāti saņems varbūt pat nedaudz vairāk kā Bauskas novadā pašlaik, piemēram, četrus tūkstošus eiro gadā, tad izmaksas būs apmēram 80 tūkstoši eiro, kas nav pat divreiz mazāk par to summu, kādu viņi saņem pašlaik.
Jāatzīmē, ka uz parasto deputātu rēķina īpaši neietaupīja arī iepriekšējās reformas laikā. Pagastu deputāti saņēma atalgojumu no 150 līdz 200 latiem gadā, kas tagad būtu 200 – 280 eiro gadā. Pat Bauskas novadā, sareizinot ar pagastu skaitu, deputātu pašreizējais ienākums ir lielāks nekā toreiz visu deputātu. Nav skaidrs, vai šī tendence neatkārtosies, veicot kārtējo reformu.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»