Pilsētā labi tiek galā

Attālinātā mācīšanās – jauna pieredze un atbildība visiem iesaistītajiem.
No 23. marta līdz 14. aprīlim ārkārtas situācijas dēļ Latvijas skolās mācības notiek attālināti. Tā ir jauna pieredze un izaicinājums, tālab «Bauskas Dzīve» skaidroja, kā veicas iesaistītajām pusēm.
Šajā avīzes numurā lasītājiem piedāvājam vērojumus pirmajā tālmācības dienā Bauskā, piektdien laikrakstā būs visu četru novadu skolu un vecāku pieredze.
Uzdevumus pilda gan datorā, gan burtnīcās
Bauskas pilsētas pamatskolas skolotāja, 2. klases audzinātāja Līga Purena teic, ka pirmajā attālinātās mācīšanās dienā vairums pedagogu bijuši skolā, izvērtējuši attālinātās mācīšanās nianses, arī procesa gaita visu laiku tikšot analizēta. Plāns esot visai nedēļai.
Mājas datorā nav pieejamas digitālās lapas, programma «ActiveInspire». Skolēnu un vecāku iesaiste procesā esot lieliski redzama, aktīvāk e-klasi pagaidām izmantojot vecāki, bet arī otrās klases bērniem jāmācās ieiet un izmantot savu e-klasi, arī viņiem tikšot rakstītas vēstulītes, ne tikai vecākiem. Izmantos uzdevumi.lv, youtube.com, soma.lv, arī darba burtnīcas. «Tas ir izaicinājums, bet mazajiem nav tik traki. Pildīsim mapītes ar uzdevumiem, strādāsim internetā. Bērni šādi arī iemācīsies lietot datoru,» teic skolotāja.
No 15 klases audzēkņiem trijiem mājās nebija pieejas internetam, datoram, viņi pildīs uzdevumus burtnīcās, darba lapās. Klasei ir kopīga «WhatsApp» grupa, kurā operatīvi tiek paziņotas jaunākās norādes vai noskaidrotas atbildes par neskaidro jaunajā situācijā.
E-klasei liela slodze
Baušķeniece Inta Jansone ir četru bērnu māmiņa. Mājās esot divi datori, kas nu draudzīgi tiekot sadalīti, neesot «jākaro». Dēli mācās 12. un 9. klasē, ar jauno mācīšanos tiekot galā paši, pieraduši būt patstāvīgi, mamma var uz viņiem paļauties, tomēr savureiz arī paskatīšoties, kā sokas. Puiši gan sūdzoties, ka e-klase «uzkaras».
Dēlu tehniskie padomi palīdzējuši mammai saprast attālinātā mācību procesa nianses, jo mazās māsas prasot vairāk uzmanības. Abi ar vīru ir pakārtojuši darba grafikus – kad mamma mājās, tētis strādā un otrādi. Mājās palikušais nu «piestrādā par skolotāju».
Sešus gadus vecajai bērnudārza audzēknei nekādi uzdevumi no pirmsskolas izglītības iestādes neesot doti, pašlaik mājās mamma sarūpējusi un nokopējusi kādas darba lapas, lai mazā gatavotos skolai. Savukārt otra māsa mācās 2. klasē, arī viņai jāpalīdz jaunajā situācijā. «Meita priecīga, grib darīt, ir kaut kas citādāk. Bet vispār ir emociju sajaukums un nedrošības izjūta, nav skaidrs arī par vērtēšanu, kā tā notiks, nezināju, kā e-klasē nosūtīt darbu, labi, ka dēli paskaidroja. Situācija nebijusi. Labi, ka ir mācību gada beigas, tomēr nebūs viegli ne bērniem, ne vecākiem, lai gan gūsim jaunu pieredzi,» vērtē māmiņa.
Otrās klases audzēknis Rihards vērtē, ka nav pierasts uzdevumus veikt datorā, bez mammas palīdzības sākumā nekādi. Puika priecīgs būt mājās, skatīties video youtube.com dabasmācībā. Tomēr skolā esot interesantāk, jo var satikt bērnus, un «tur viss kaut kas notiek».
Ievads pagaidām mierīgs
«Maniem bērniem pašlaik problēmu nav. Saprotu, ka uzdevumi ir tendēti uz vidējo līmeni. 3. klasē bija jāskatās filma «Emīla nedarbi» un tad jāraksta uzdevums, balstoties uz redzēto. Taisnību sakot – brīžiem grūti saprast, ko no bērniem prasa, un atliek priecāties, ka bērni lielākoties paši saprot, kas tas ir par uzdevumu un ko no viņiem grib. «WhatsApp» grupās ik pa brīdim kāds mēģina noskaidrot, kas tieši ir prasīts, un jāpiekrīt, ka tas tiešām nav viegli,» savos vērojumos dalās Bauskas Valsts ģimnāzijas divu skolnieču tēvs.
Viņš pastāsta, ka ir uzdevumi, kuri jāveic apmēram nedēļas garumā – piemēram, radīt datorā zīmējumu un nosūtīt, kad gatavs. Jo uzreiz ir skaidrs, ka pēc tādām prasībām zīmējumu vienā mācību stundā pabeigt nevarot. «Ievads pagaidām mierīgs – mazā meita cenšas iekļauties tajā laikā, kas mācībām bija atvēlēts skolā, bet lielā meita no rīta bija izgājusi pastaigā un plāno uzdoto īstenot visas dienas laikā,» teic tētis.
UZZIŅAI
Līdz 14. aprīlim vecākam, kura bērns neapmeklē izglītības iestādi ārkārtējās situācijas laikā un kuram nav iespēju citādi nodrošināt bērna pieskatīšanu, slimības lapu neapmaksā. Apmaksātu slimības lapu var saņemt, ja bērns ir saslimis vai ir bijis kontaktā ar «Covid-19» inficētu personu. Citos gadījumos vecākiem/pieskatītājiem ar darba devēju būtu jāvienojas par attālinātu darbu vai atvaļinājumu.
Neskaidrību gadījumos par attālināto mācīšanos vecākiem un skolēniem jāskatās e-klasē vai jāsazinās ar skolu.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»