Skaistums var būt arī bīstams

Salonu un frizētavu darbinieki nejūtas pavisam droši.
«Bauskas Dzīve» izzināja, kādā režīmā darbojas skaistumkopšanas jomas speciālisti pašreizējos apstākļos, kad sabiedrības prātus uztrauc koronavīrusa izraisītās slimības «Covid-19» straujā izplatība un valstī noteikta ārkārtēja situācija.
«Skaistuma fabrikas» Bauskā manikīre un vaksācijas speciāliste Eva Dorči pauda, ka pagaidām sasirguši klienti nenākot, cilvēki esot saprotoši, ierodoties pastāvīgie apmeklētāji. «Mums ir pieejami dezinfekcijas līdzekļi, cimdi. Turklāt tāpat lietoju sejas masku, veicot manikīru, jo ir putekļi,» viņa stāsta.
Klientiem lūdz parakstīties
«BB saloniņa» Bauskā administratore Egita Ziemele teic: «Strādājam, bet ir izlikta informācija, lai nenāk cilvēki, kuri bijuši infekcijas skartajās valstīs, kuriem ir karantīna vai kuri ir slimi. Klientu pašlaik ir nedaudz mazāk. Gadās, ka kāds atsaka pakalpojumu. Neceļam paniku, informējam par iespēju pierakstu mainīt. Pieejamas visas procedūras, veicam papildu dezinfekciju.» Arī žurnāli vairs netiek izlikti izklaidei, lai nebūtu lieku baciļu perēkļu. Tiekot jautāts, vai cilvēki nav ceļojuši, vai nav bijusi saskare ar slimniekiem. Pēc katra klienta salonā virsmas tiekot dezinficētas. «Sargājam sevi un citus. No 17. marta apmeklētājiem lūdzam parakstīties un apliecināt, ka viņi nav bijuši slimības skartajās valstīs. Tos, kuri atgriezušies no ārzemēm, nepieņemam. Darbinieki var izvēlēties un uz darbu nenākt, ja ir vēlme pašizolēties,» skaidro E. Ziemele.
Tamāra Matvejeva, frizētavas «Karīna» Bauskā vadītāja, stāsta, ka klientus pieņemot tikai pēc pieraksta, turklāt darba laiks esot saīsināts – iepriekš strādāts līdz pulksten 17, pašlaik līdz 15. Manikīrs pieejams vienreiz nedēļā. «Klientu ir daudz mazāk. Mums ir dezinfekcijas līdzekļi rokām, virsmām, instrumentiem un grīdām, tomēr jūtamies nedroši. Strādājam spriedzē, lai gan slimi cilvēki šurp nenāk,» teic vadītāja.
SIA «Kamilli» skaistumkopšanas salona Iecavā administratore Maija Gabranova teic, ka strādājuši tikai vienu dienu pēc brīvdienām – otrdien, 17. martā. Uz nedēļu, līdz 24. martam, tiks ņemta pauze, pēc tam lemšot par darba atsākšanu. Telpās tiek veikta pastiprināta dezinfekcija.
Garantijas – nekādas
Vairāki skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēji Bauskā īrē telpas viesnīcas pēdējā stāvā, bet tā tiekot slēgta līdz 1. jūnijam. Arī friziere Jeļena Lauskiniece tur pieņēma klientus. Sākotnēji, kad tika paziņoti jaunumi, viņa sākusi jaunu īres platību meklēšanu. Taču, izsverot visus par un pret, nolēmusi, ka uz laiku pakalpojumu sniegšanu pārtrauks. «Es nevaru būt droša par katru klientu, ka viņš nav bijis kādā no vīrusa skartajām zemēm. Arī Latvijā, atgriežoties šiem tūkstošiem no ārvalstīm, situācija droši vien mainīsies uz slikto pusi. Neviens nevar garantēt, ka klients nav vīrusa nēsātājs vai inficējies,» uzsver friziere. Viņa uzskata, ka skaistumkopšanas saloniem būtu jāpiemēro tādas pašas prasības kā sporta klubiem un jāslēdz līdz ārkārtas situācijas beigām. Frizieris no klienta atrodas vien 30 cm attālumā, un ievērot divu metru distanci nekādi nav iespējams. «Frizieri ir apdraudēti, tālab labāk pārtraucu strādāt. Ieguvums būs mana veselība. Klientes ir saprotošas,» stāsta J. Lauskiniece.
Par izskatu jāgādā šā vai tā
Baušķeniece Baiba pagājušajā nedēļā bijusi vietējā salonā pie kosmetoloģes uz kārtējo sejas procedūru. Esot sākusi ikgadējo kursu ar placentāro pīlingu. Lai būtu rezultāts, nepieciešamas vairākas reizes pēc noteikta laika intervāla. Iespējams, ja nebūtu šī laika grafika un nebūtu sāktas procedūras, viņa izvairītos no kosmetologa apmeklējuma. Kosmētiķe, arī salons ir izplatījis informāciju, ka ar saaukstēšanās pazīmēm, klepu, iesnām klientus nepieņems. Aicina arī skaistuma procedūru apmeklētājas būt godprātīgām un, atgriežoties no sērgas skartajām zemēm, uz salonu nenākt.
«Iespējams, saloni tomēr ir drošākā vieta. Nav noslēpums, ka daudzi skaistumkopšanas pakalpojumi tiek sniegti dzīvokļos, privātajās telpās. Tiem nav ne atļauju, ne saskaņojuma, bet cilvēki zemās cenas dēļ tos izmanto. Tas ir liels risks, jo nav zināms, vai pietiekami tiek dezinficētas darba virsmas, durvju rokturi, vēdinātas telpas, kādi klienti ierodas. Savukārt friziera pakalpojumus izmantoju vairākas reizes gadā. Krāsu atsvaidzināju februārī, tagad veidošana izpaliks, jo sarīkojumi atcelti. Lieku reizi tagad iet pie friziera negribas, tāpat kā pie manikīra meistares. Domāju, ko pati varu darīt sevis labā; skaistumkopšana pie speciālistiem jāatliek, jo, kā sacīja kāda mediķe, katrs pretimnācējs jāuztver kā bīstams,» situāciju vērtē Baiba.
Baušķeniece Inese daudz ko apguvusi, lai sevi «uzprišinātu» pati, un šajā laikā par svešu roku pieskārieniem un staigāšanu pa saloniem pat negribot domāt.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»