Komentāri: DROŠĪBA PIEROBEŽĀ

Kādas, jūsuprāt, ir lielākās drošības problēmas pierobežas reģionā – Bauskas, Rundāles, Vecumnieku novadā?
ANDRIS ZELLIS, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieks
Sadarbība – ceļš uz drošību
– Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldē 2019. gadā sākti 5537 (Bauskas iecirknī 887) kriminālprocesi, salīdzinot ar 2018. gadu, par 141 mazāk (Bauskas iecirknī – par 84 mazāk). Zemgalē pērn ceļu satiksmes negadījumos bojā gājis 21 cilvēks, kas ir par 15 mazāk nekā 2018. gadā.
Reģionā ir vērojama noziedzīgu nodarījumu skaita samazināšanās. Bauskas, Rundāles un Vecumnieku novadā kopumā situācija raksturojama kā droša. Te 2019. gadā ir samazinājies zādzību skaits, tajā skaitā to, kas saistītas ar iekļūšanu telpās, kā arī transportlīdzekļu zādzības. Arī laupīšanu nav bijis vairāk.
Bauskas iecirknis aktīvi strādā sadarbības veidošanā un nodrošināšanā. Pašlaik ir ļoti laba sadarbība ar pašvaldības policiju, Zemessardzi, kā arī ar Lietuvas policiju, ar kuru notiek kopējas patruļas, kā arī pastāvīga informācijas apmaiņa.
Drošību var uzlabot ar tehniskiem līdzekļiem. Pašlaik liels atbalsts policijai ir pašvaldību un atsevišķos gadījumos arī privātpersonu videonovērošanas kameras un to ieraksti. Protams, šo jomu vēlams attīstīt.
Svarīgs ir sabiedrības atbalsts.
ILZE AŅŪNA, Brunavas pagasta Budbergas iedzīvotāja
Zagļiem ziņo vietējie
– Mierīgāks ir bijis tikai pēdējais, 2019. gads. Pirms tam vai nu mūs pašus, vai kādu citu kaimiņos katru gadu apzaga. Turklāt gandrīz visas lielākās zādzības, kas notikušas, nav atklātas.
Cenšamies būt ļoti uzmanīgi. Vērojam mašīnas ar Lietuvas numuriem, pieskatām kaimiņu īpašumus, zvanām citiem un dodam ziņu, kad redzam aizdomīgus braucējus. Tomēr jāatzīst, ka nepalīdz gandrīz nekas – ne videokameras, ne suņi, ne gaismu sensori.
Kad mūs apzaga gandrīz pirms desmit gadiem, tad bija vesels zādzību vilnis, arī Svitenes un Rundāles pagastā. Paši bijām mājās tonakt. Suņus vai nu sazāļoja, vai apdullināja. Nozaga kvadraciklu, zāģi, citas lietas. No policijas puses sagaidījām maz atsaucības. Cik līdz šim bijusi pieredze – vainīgos aiztur tikai tad, kad mēs paši apzadzējus vai vandaļus atrodam.
Vainīgos savulaik centīgi meklējām paši, un beigās iznāca atzīt, ka tie cilvēki, kas novēro mūsu mājas un informē zagļus, diemžēl ir vietējie iedzīvotāji. Tiesa, pierādījumu nav, un neko izdarīt nevar.
Drošības jomā jābūt stingrākai sadarbībai ar lietuviešiem, un arī mūsu policijai jābūt apņēmīgākai.
JĀNIS SILS, Kurmenes pagasta pārvaldes vadītājs un Skaistkalnes pagasta pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītājs
Drošāku satiksmi Skaistkalnē
– Iepriekš abos Vecumnieku novada pierobežas pagastos – gan Kurmenē, gan Skaistkalnē – notika daudz zādzību, taču nu kādus pāris gadus ir salīdzinoši mierīgi. Pieļauju, ka garnadžu grupējumi no Lietuvas, kas pa šo pusi siroja, ir aizturēti.
Pirms tam gan katru nedēļu cilvēkiem tika nodarīti materiālie zaudējumi, un pēdas veda uz Lietuvu. Bieži vien mantas tika stieptas pāri upei, kur jau gaidīja transports. Zaga zāles pļāvējus, stūma prom traktoriņus, uzlauza garāžas un ņēma riepas, instrumentus, pat vieglās automašīnas piekabi. Tolaik visi dzīvoja bailēs un ar aizdomām vēroja katru pagastā manīto auto ar Lietuvas valsts reģistrācijas numura zīmēm.
Savulaik bēdīgi slavenie kautiņi starp pierobežā dzīvojošiem latviešiem un lietuviešiem arī pieder pagātnei. Mainījušās paaudzes, cilvēki kļuvuši mierīgāki, gudrāki, solīdāki.
Risinājums būtu jārod satiksmes drošības uzlabošanai Skaistkalnes centrā, kur ir tikai viena gājēju pāreja. Transporta plūsma ir intensīva, pāri šosejai skrien bērni, atbildīgajām institūcijām vajadzētu apsvērt iespēju centrā izvietot tā dēvētos gulošos policistus.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»