Aptaujā vairākums nobalsojuši pret ciemu pievienošanu Bauskas pilsētai

Bauskas novada vides un attīstības komitejas sēdē pagājušajā nedēļā deputāti izvērtēja Bauskas novada teritorijas plānojuma pirmo redakciju. Lēmumprojektu deputāti virzīja tālāk, gan īsti nevienojoties, kā vērtēt iegūtos rezultātus.
Sēdē 14. novembrī Bauskas novada domes attīstības un plānošanas nodaļas teritorijas plānotāja Dace Platonova informēja par paveikto un saņemtajām atsauksmēm. Iegūtā informācija raisīja dažādu reakciju.
Komitejas vadītājs Gatis Skurba jau ievadā uzsvēra, ka nepieciešama vēl vismaz viena nopietna tikšanās gan ar deputātiem, gan iedzīvotājiem, lai vairāk skaidrotu, kas mainīsies pēc piedāvātā teritorijas plānojuma. Viņš pauda viedokli, ka daudzas iebildes jaunajam teritorijas plānojumam ir tīri emocionālas un nav saistītas ar pārmaiņām. Tam piekrita deputāte Mārīte Ķikure, atzīstot, ka iedzīvotājiem vēl aizvien trūkst informācijas, kā arī slavējot D. Platonovu par ieguldīto darbu.
Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks pauda viedokli, ka apkārtējie ciemi jāpievieno Bauskas pilsētai, jo tas sekmēs ciemu un pilsētas attīstību.
Interesants bija aptaujas vērtējums. Aptaujā piedalījušies vairāk nekā 150 iedzīvotāju, no kuriem absolūts vairākums nobalsojuši pret ciemu pievienošanu pilsētai. Deputāti gan tiecās šo skaitli vērtēt citādāk – pievienojamajās teritorijās esot aptuveni 2000 iedzīvotāju, un tikai neliels skaits aptaujā pauduši negatīvu viedokli. Tie, kas nav piedalījušies aptaujā, ar klusēšanu to atbalstījuši.
Spraigas diskusiju bija par to, ka daudziem pieaugs nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN). D. Platonova skaidroja, ka plānojuma maiņa nav saistīta ar NĪN. Bauskas novada nekustamo īpašumu speciāliste Aija Fridrihsone pauda viedokli, ka NĪN atsevišķās teritorijās pieaugs: «Iedzīvotājiem būs jāmaksā vairāk – tas ir fakts.» Neviens gan nevarēja precizēt, par kādu summu tas palielināsies.
Savukārt nodokļu inspektors Zintis Konovs bija skarbs savos pārmetumos – viņš vērtēja, ka plānojums ir vāji izstrādāts, un atzina, ka arī pilsētas teritorijā varētu saglabāt zemi, kas plānojumā norādīta kā lauksaimniecībā izmantojamā. «Vairāki īpašumi iegādāti kā lauksaimniecības zeme un uz tiem ir veikta apbūve, bet tā ir tikai daļa no īpašuma. Tagad visu īpašumu plāno ieskaitīt kā apbūvējamo platību,» sašutis bija Z. Konovs. Viņš atgādināja, ka jau tagad par apbūvēto teritoriju īpašnieki maksā lielāku NĪN, bet jaunajā versijā iznāks, ka NĪN maksājums par zemi no 40 eiro pieaugs līdz 400 eiro, jo visu teritoriju atzīs par apbūvējamu.
«Kādu versiju man gatavot uz otro redakciju?» deputātiem vaicāja D. Platonova, uzsverot, ka šis lēmums jāpieņem arī viņiem. Diskusiju noslēgumā gan nekļuva skaidrs, kādu variantu virza tālāk, bet deputāti nobalsoja par tālāku virzību.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»