Abonements – kad izvēlēties un kad no tiem izvairīties?
Vārds “abonements” agrāk cilvēkiem saistījās ar žurnālu un laikrakstu abonēšanu, lai noteiktu laika periodu saņemtu tos savā pastkastītē. Taču mūsdienās šī jēdziena nozīme ir krietni paplašinājusies, iespējams, tādēļ, ka tas vairāk tiek saistīts ar angļu valodas vārdu subscription.
Abonementi var būt dažādi, un daudzi no mums tos aktīvi izmanto, taču ne vienmēr tie var būt patiesi noderīgi un vajadzīgi. Par to, kādi ir populārākie abonementu veidi mūsdienās, un, kā izvērtēt, vai tajos vērts ieguldīt naudu, lasi turpinājumā.
Preses izdevumu abonēšana
Jā, arī mūsdienās cilvēki joprojām abonē dažādas avīzes un žurnālus par sev tuvām tēmām. Latvijas Pasta mājaslapā redzams, ka 2019. gada nogalē lasītājiem bija iespēja izvēlēties no vairāk nekā 700 dažādiem Latvijas un ārvalstu preses izdevumiem, kurus abonēt 2020. gadam. Ņemot vērā šo lielo skaitli, var secināt, ka laikrakstu un žurnālu lasīšanas kultūra pie mums joprojām ir populāra. Turklāt jāpiemin, ka mūsdienās abonēt var ne tikai drukātās versijas, bet arī digitālās, kuras var lasīt datorā, telefonā un planšetdatorā.
Lai arī mūsdienās netrūkst bezmaksas ziņu un izklaides portālu, kuros tiek ievietots saturs, drukātiem žurnāliem un laikrakstiem piemīt īpašs “šarms”, ko cilvēki joprojām novērtē, turklāt arī saturs mēdz atšķirties no tā, ko varam lasīt bezmaksas avotos. Īpaši abonēšanu novērtē cilvēki, kuri ikdienā internetu lieto retāk, kā arī gados vecāki lasītāji, kuriem šis ir noderīgs veids, kā iegūt informāciju.
Netflix / Spotify u.c. mūzikas, video straumēšanas pakalpojumu abonementi
Grūti atrast kādu cilvēku, kas mūsdienās neklausītos mūziku vai neskatītos filmas. Taču, ja vēlamies, piemēram, izbaudīt dziesmu atskaņošanu Spotify bez kaitinošām reklāmām, mums ir jāmaksā 6,99 eiro abonēšanas maksa. Tāpat, ja vēlamies skatīties jaunākās filmas vai seriālus Netflix, jārēķinās ar abonementa iegādi.
No vienas puses, ir saprotams, ka vēlamies baudīt kvalitatīvu izklaidi, taču tajā pašā laikā ir vērts padomāt, kā šo summu, kuru katru mēnesi iztērējam, mēs varētu izmantot lietderīgāk. Turklāt atceries, ka katru mēnesi mums jāsedz dažādi citi maksājumi, piemēram, īre, degviela, telefons, patēriņa kredīts, telefona sarunas un citi. Varbūt ietaupīto summu par straumēšanas pakalpojumu lietošanu vari lietot, lai ātrāk atmaksātu aizdevumu un sāktu krāt naudu ceļojumam?
Sporta zāles abonements
Vēlme sevi uzturēt labā formā ir uzteicama un pareiza, turklāt mūsdienās veidu, kā rūpēties par savu fizisko formu netrūkst. Sporta zāles apmeklēšana ir viens no populārākajiem veidiem, kas ļauj uzlabot savu izskatu un veselību, nodrošinot ne tikai trenažierus un treneru palīdzību, bet arī piedāvājot dažādas nodarbības, piemēram, pilates, jogu, kalanētiku, apļa treniņus un daudz ko citu.
Izvērtējot to, vai ir vērts iegādāties sporta zāles abonementu, kas parasti ir uz mēnesi, jāpārdomā sava ikdiena un iespējas pietiekami bieži doties uz treniņiem. Tāpat arī jāizpēta, kas abonementā ir iekļauts, piemēram, vai tas ir trenažieru zāles apmeklējums, grupu nodarbības, un cik reizes ir pieejamas.
Ja esi gatavs regulāri sportot, abonements būs labs ieguldījums, jo maksāsi mazāk nekā tad, ja par katru apmeklējumu maksātu atsevišķi. Taču, ja uz sporta zāli iesi reti, šī nebūs vērtīga investīcija.
Teātra abonements
Ir vairāki teātri, kuri piedāvā iegādāties abonementu, kas nodrošina atlaides biļetēm uz jaunākajām izrādēm, garantē sēdvietas un vilina ar citām privilēģijām. Taču padomā, cik bieži Tu apmeklē teātri? Vienu reizi mēnesī, divos vai pat pusgadā? Ja vien neesi īstens teātra mīlis, kas regulāri dodas skatīties izrādes, abonementa iegādei nebūs lielas vērtības.
Šie ir tikai daži piemēri abonementiem, kurus cilvēki izmanto ikdienā. Iespējams, arī Tu iegādājies mēnešbiļeti, abonementu baseina apmeklējumam vai autostāvvietas izmantošanai. Lai arī kuru no tiem izvēlētos, rūpīgi izvērtē, vai konkrēto pakalpojumu lietosi pietiekami bieži, lai ieguldījums atmaksātos.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Sports
- Tautsaimniecība
- Izglītība
- Kultūra un izklaide
- Kriminālziņas
- Vēlēšanas
- Latvijā un pasaulē
- Lietotāju raksti
- Sēru vēstis
- Foto un video
- Blogi
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Sports
- Kultūra un izklaide
- Dažādi
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Projekts «Saimnieko gudri»
- Projekts «Kultūrvide novados»
- Projekts «Iesaukums politikā»
- Dzīvesstils
- Projekts «Mediju kritika»
- Projekts «Dzīves kvalitāte novados»
- Projekts «Dzīve pierobežā»
- Projekts «Vide un mēs»
- Projekts mediju profesionāļiem par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un migrāciju
- Projekts «Dzīve pierobežā – 2020»
- Projekts «Kultūrvide novados-2020»
- Projekts «Vide»-2021
- Projekts «Iesaukums politikā»-2021
- Podkāsts «ViedDoma»