BauskasDzive.lv ARHĪVS

Ziemāji gatavi ziemošanai

www.bauskasdzive.lv

2019. gada 30. oktobris 09:13

84
Ziemāji gatavi ziemošanai

Laikus iesētie ziemāji visā Latvijā pašlaik labi sadīguši un gatavi ziemošanai, tomēr ir atsevišķi reģioni, piemēram, piejūras pagasti, kuros sējumi sadīguši nevienmērīgi, jo augustā tur nebija dīgšanai tik svarīgo nokrišņu. Tā liecina Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) augkopības speciālistu šonedēļ veiktie lauku apsekojumi.

To, ka pašlaik ziemāji visā valstī lielākoties labi sadīguši, ietekmēja fakts, ka, līdzīgi kā 2018. gada rudenī, arī šogad ražas novākšana augustā notika nedaudz agrāk kā ierasti, dodot saimniekiem iespēju laikus sākt ziemāju sēju. Atsevišķos reģionos Zemgalē un Kurzemē ziemāju dīgšanu ietekmēja augusta sausums.

Oskars Balodis, LLKC augkopības nodaļas vadītājs, raksturo situāciju: “Septembra vidū nokrišņi beidzot skāra visu valsti, labvēlīgi ietekmējot sējumu attīstību. Par labu vājāk attīstītajiem sējumiem nāca arī oktobra siltums, kas bija 3- 4 grādus virs normas. Tādējādi šobrīd arī ziemas rapša sējumi ir labi sagatavojušies ziemai – tie nav pārauguši, un mazākie augi izveidojuši pietiekami labi sakņu sistēmu ziemas pārlaišanai.”