BauskasDzive.lv ARHĪVS

Kā parūpēties par savu guļamistabu?

nostra.lv

2019. gada 5. oktobris 00:00

166
Kā parūpēties par savu guļamistabu?

Guļamistaba ir vieta, kur atpūsties pēc garas darba dienas. Tomēr, ja istaba netiek pienācīgi kopta, tajā ir ne tikai nepatīkami atpūsties, tā var arī pasliktināt jūsu veselību. Ir svarīgi ne tikai regulāri uzturēt tīrību, bet arī izvairīties no pārlieku rūpīgākas uzkopšanas.
Vēdināšana
Optimālajai istabas temperatūrai telpā jābūt no 18 līdz 22 grādiem, un ieteicams telpu vēdināt vismaz 10 līdz 15 minūtes. Tas ir nepieciešams ne tikai labam naktsmieram - telpas vēdināšana samazina tajā esošo mitrumu, kas ir labvēlīga vide putekļu ērcīšu un citu kaitēkļu vairošanās procesam. Tātad, uzturot gaisu sausu, mainot temperatūru telpā, tiek pasliktināti kaitēkļu vairošanās apstākļi, radot labvēlīgāku vidi veselīgam miegam.
Mājdzīvnieki
Daudziem, kam mājās ir mājdzīvnieki, nav nekas pret to, ka mājdzīvnieki dzīvojas guļamistabā un guļ gultā. Liekas, ka tajā nav nekā slikta, tomēr mājdzīvnieki pārnēsā daudz mikrobu, baktēriju, kas paliek telpā, uz gultas un galu galā var izraisīt alerģiskas reakcijas vai nopietnākas veselības problēmas. Katru reizi, kad dzīvnieks dodas laukā, ir svarīgi pēc tam nomazgāt tā ķepas, lai novērstu baktēriju izplatīšanos un nokļūšanu mājās, kā arī - četrkājainajiem draugiem nevajadzētu ļaut uzturēties guļamistabā.
Segas un gultas veļa
Gultas veļa vai segas ir jāmazgā ne tikai tad, kad parādās netīrumi, bet tas jādara regulāri. Lai arī tiek uzskatīts, ka putekļu ērcītes vairojas gultas veļā, tās tomēr var vairoties segā, tomēr tas ir atkarīgs no tā, ar ko sega ir pildīta. Ja sega ir pildīta ar spalvām, tajā uzkrājas vairāk mitruma, padarot to par putekļu ērcīšu vairošanās vietu. Veicot poliestera segu regulāru dziļu tīrīšanu, tiek nodrošināta droša miega vide.
Vairāk par segām un gultas veļu var atrast šeit: nostra.lv
Citi priekšmetiGuļamistaba ir paredzēta atpūtai, spēku atjaunošanai, un visi pārējie, nesaistītie priekšmeti jānovieto citur mājā, pieliekamajā vai pagrabā. Sadzīves tehnika, velosipēdi, novecojuši un glabājamie priekšmeti nedrīkst aizņemt telpu, jo tas ne tikai sabojā tēlu, bet arī samazina miega kvalitāti. Ja telpā ir minimāls priekšmetu daudzums, vide kļūst ietilpīgāka un tīrāka, un tas nosaka, vai mēs no rīta pamostamies moži un atpūtušies.