BauskasDzive.lv ARHĪVS

Par sērijveida zādzībām no privātmājām Valsts policija aiztur noziedzīgu grupējumu

Par sērijveida zādzībām no privātmājām Valsts policija aiztur noziedzīgu grupējumu

Valsts policija ir aizturējusi četru personu grupu, kas tiek turēta aizdomās par pēdējo mēnešu laikā izdarītām zādzībām no privātmājām daudzos Latvijas reģionos – Zemgalē, Pierīgā un citviet. Vērienīgu kratīšanu laikā policija ir atsavinājusi lielu daudzumu juvelierizstrādājumu, dārgu zīmolu pulksteņus un naudu.

Daļai atsavināto mantu policija jau ir noskaidrojusi īpašniekus, savukārt citām īpašnieki vēl tiek meklēti. Valsts policija aicina apskatīt šo priekšmetu fotogrāfijas un atsaukties cilvēkus, kuriem tās pieder, zvanot pa tālruņa numuriem 63004200, 63004202, 63004342 vai 110 vai arī rakstot uz e-pastu: ovn@zemgale.vp.gov.lv. Atsavināto un neatpazīto mantu fotogrāfijas pieejamas šeit: https://failiem.lv/u/mtuht92e

Pēdējo mēnešu laikā Zemgalē bija palielinājies zādzību skaits no privātmājām. Naktīs, kamēr privātmāju saimnieki gulēja vai arī neatradās mājās, atspiežot pirmo un otro stāvu logus un atverot durvis, ļaundari iekļuva svešos īpašumos un iznesa no tiem dažādas nelielas vērtīgas mantas. Šādi noziegumi tika izdarīti arī citviet Latvijā. Jau sākotnēji varēja secināt, ka zādzībām ir līdzīgs noziedzīgais rokraksts.

Aktīvi strādājot, lai atklātu šos noziegumus, un veicot virkni operatīvo pasākumu, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja likumsargi sadarbībā ar Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes policistiem nonāca uz pēdām noziedznieku grupai, kas, iespējams, bija saistīta ar šīm zādzībām. Augusta beigās aizdomās par minētajiem noziegumiem tika aizturētas pirmās divas personas – 1972. un 1989. gadā dzimuši vīrieši. Vēlāk tika aizturēti arī pārējie iespējamie grupas dalībnieki – 1974. gadā dzimusi sieviete un 1983. gadā dzimis vīrietis. Visi aizturētie vīrieši jau iepriekš sodīti par dažādiem noziedzīgiem nodarījumiem, divi no tiem par mantiskiem noziegumiem. Savukārt aizturētā sieviete iepriekš nav sodīta.

Policisti ir veikuši 14 kratīšanas aizturēto personu dzīvesvietās, automašīnās un citos objektos. Kratīšanu laikā izņemta nauda, kā arī ievērojams daudzums juvelierizstrādājumu – gredzeni, auskari, dārgu zīmolu pulksteņi un citas mantas. Daļai no atsavinātajiem priekšmetiem policija ir jau noskaidrojusi likumīgos īpašniekus un pašlaik strādā, lai apzinātu arī pārējos privātmāju apzagšanas gadījumus, no kuriem nākušas šīs mantas. 

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja priekšnieks Juris Staļģevics atklāj, ka šis ir viens no prāvākajiem noziedznieku grupējumiem, kas Zemgales reģionā bija specializējies privātmāju apzagšanā, un uzsver, ka darbs pie šādu noziegumu atklāšanas neapstāsies. «Vainīgajiem ir jāsaņem sods! Pat ja vainīgie netiek notverti tūlītēji, tad agri vai vēlu viņi nonāk likumsargu rokās,» saka J. Staļģevics.

Saistībā ar notikušo sākti vairāki kriminālprocesi, kas kvalificēti pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas (par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot dzīvoklī) un pēc Krimināllikuma 185. panta pirmās daļas (par svešas mantas tīšu bojāšanu). Sākts arī kriminālprocess par sveša maksāšanas līdzekļa nelikumīgu izmantošanu, jo vienā gadījumā tika nozagta un nelikumīgi izmantota kredītkarte.

Trīs aizturētajām personām piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, savukārt vienai personai – ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.